Виробництво деревинного вугілля. В Ростові побувавла комісія селищної ради

Про це повідомляє офіційний сайт Ямпільської селищної ради

27 січня 2020 року комісія, створена розпорядженням селищного голови здійснила виїзд в с. Ростов. Метою комісії була перевірка фактів, викладених у колективному зверненні мешканців села. Жителі скаржилися на негативну ситуацію, яка склалася в населеному пункті з тих пір як почав свою діяльність з виробництва деревного вугілля гр. М. Нагадуємо, що у 1995 році отриманий державний акт на право постійного користування землею в с. Ростов загальною площею 1,25 га для будівництва виробничих приміщень сільськогосподарським кооперативом «Імпульс». У зверненні від 54 мешканців зазначено, що від діяльності підприємця у них «погіршується здоров’я, загострюються хронічні захворювання». Їдкий дим негативно впливає і на наймолодших мешканців села, спричиняючи сильний кашель, нудоту, головні болі.

Під час роботи  комісії були присутні 20 мешканців населеного пункту, дільничний інспектор поліції Максим  Хомутов. Власник виробничих приміщень Микола Московко, хоча і обіцяв бути, але за п’ять хвилин до прибуття комісії виїхав, зазначивши по телефону, що захворів.

На момент перевірки працювали дві печі кустарного виробництва – цистерни. Одна піч, в якій проходив процес піролізу, дуже сильно диміла, розповсюджуючи їдкий біло-жовтий дим на значну територію.

Присутні мешканці зазначили, що бувають моменти коли всі печі працюють, то за димовою завісою не видно предметів. А ще розповіли, що весь одяг, предмети вжитку просякнуті димом; сажа і попіл восени встеляли городину, яку довго треба було відмивати, щоб вживати у їжу.

Селищний голова пообіцяла підготувати матеріали до контролюючих і правоохоронних органів ( це їх компетенція) з проханням сприяти у детальному вивченню проблеми та  закриттю виробництва деревного вугілля.

2 thoughts on “Виробництво деревинного вугілля. В Ростові побувавла комісія селищної ради

    1. На один цикл вробництва продукції треба відрядити владні і контролюючі органи. Ще через один цикл будуть документи про підставу на закриття виробництва і рішення на закриття.

Comments are closed.