Сьогодні в Ямполі відбулось засідання «дорожньої» комісії Ямпільської районної ради, на яке запросили голів сільських та селищних рад, а також представників підприємств, що здійснюють ремонт та експлуатаційне утримання автодоріг району.

На початку засідання начальник філії «Глухівський ДЕД» Володимир Пугач та інспектор Микола Іллющенко висловили обурення з приводу публікації в нашому виданні, у якій, на їх думку, міститься необґрунтована критика  роботи дорожніх служб, які у січні проводять ямковий ремонт на ділянці дороги між Ямполем та Орлівкою. За їх словами, роботи проводяться відповідно до всіх технічних вимог.

-Зараз не той час, щоб можна було йти і робити відверту халтуру, – заявив Володимир Пугач. – На ділянці дороги Ямпіль – Свеса – М.Буда проводиться звичайний плановий аварійний ямковий ремонт. Ми користуємося документами (ДСТУ 2016 року), де все конкретно розписано, жодного порушення я не роблю. Як пояснити людям, що ми працюємо на холодному асфальтобетоні, який містить хімічні добавки, з яким можна працювати при температурі до -10 градусів Цельсія. За температури нижче 10 градусів морозу ми ніколи не працювали і працювати не будемо. Так, якість ремонту  влітку і зараз відрізняється, але навіть в ДСТУ передбачено, що якщо раптом виявляться недоліки, то при настанні нормальних погодних умов вони будуть виправлені.

Хочу ще звернути увагу і на роботи, які ми виконали минулого літа по Ямполю. Преса почала нас «довбати» за те, що клався тонкий шар асфальтного покриття, виявилась колійність. Рідні мої, зрозумійте правильно, якби нам давали по 15 мільйонів на 1 км дороги, як дають  «Магістралі» в Шостці, тоді можна нас питати, чому такий тонкий шар. А якщо ми на цих 3 км, можна сказати експериментально, випробували технологію, за якої нам 1 км обійшовся 1,5 мільйона гривень. Я і депутатам говорив, і Деркачу, і Молотку, що якщо ви не переглянете технології, то ми ніколи не поремонтуємо всіх доріг: нам не вистачить ні грошей, ні часу. Я зараз проїжджав ці 3 км – дорога виглядає ідеально. У порівнянні з тим конструктивом, який є, вона є ідеальною. Ми зробили фрезерування, прибрали 3 см покриття, а потім поклали «мінімалку»: де 2 см, де 3 см, де 5 см асфальтобетону, а потім зробили поверхневий обробіток щебнем – 2 см, не більше. Там конструктив дуже дрібний, але я впевнений в тому, що 5 років ця дорога стоятиме гарантовано.

Я звертаюсь до всіх, якщо є питання до наших робіт, чи до наших виконавців – звертатися до мене. Ми всі люди, вони можуть також прогнати якусь халтуру, я цього не виключаю. Я не говорю, що ми всі ідеальні, а тому, перед тим, як щось писати – прийдіть проконсультуйтесь. Я завжди готовий приїхати, головний інженер готовий приїхати, інспектор у вас живе. Він теж з мене шкіру знімає і проблем у нас дуже багато. Нервів інший раз не вистачає працювати.

По останній публікації я телефонував Ірині Анатоліївні. Що робимо гірше? Чи треба чекати, щоб ямка, яка зараз 10 см, через місяць стала на всю дорогу? Ми робимо, намагаємось щось зробити.

Нам було дано 50 тонн (імовірно, мова йде про матеріал, – ред.). З них ми дали 18 тонн на Ямпіль, 18 тонн на Кролевець, 24 тонни на Глухів. Ви розумієте, що Глухівський район у нас значно більший за Ямпільський, але ми все-рівно ставимось так, щоб було нормально. Сьогодні все закінчується, вже холодного асфальту немає. Якщо буде запускатись завод – ще щось перекинемо.

Щодо планів на 2020 рік. Всі ми бачимо ситуацію в державі і знаємо, що до осені будуть вибори і будуть створені громади. Як воно у вас буде – я не знаю, але з наступного року, це вже не прогноз, а вже ймовірно на 90%, що всі дороги, окрім, напевно, дороги на С.Буду, передадуть громадам. Я не розумію, де тоді брати гроші і як робити. Ми з Миколою Івановичем вже 30 років працюємо в дорожній системі і у нас є своє бачення. Ми знаємо конструкцію дорожнього одягу. Всі дороги будувались по одній єдиній технології: бралося 20 см піску, 18 см чистого щебеня, 8 см на  поверхневу обробку. Це весь конструктив. Можете уявити 26-28 см? І як їх перетворити на нормальну дорогу? Хотілось би, але у нас грошей не вистачить. Є пропозиція по окремих напрямках пустити фрезу, профрезерувати, додати нового матеріалу, укатати  – люди б дякували, – зазначив Володимир Пугач.

У членів комісії та присутніх виникли питання щодо якості робіт, які проводять дорожні служби.

-На ділянці дороги між Ямполем та Орлівкою, я так розумію, що з минулого понеділка  працює ваша бригада,  – зазначив депутат районної ради Олександр Соломко. – За цей час я отримав п’ять телефонних дзвінків від простих людей, які обурювались тим, що асфальт кладуть прямо в сніг. Вибачте, але я більше вірю не вам, а людям, і переконаний, що це правда. Більше того, в п’ятницю я проїжджав цю ділянку на автобусі і чув, як інші пасажири реагували на «роботу». Пригадайте, скільки розмов було про те, що ямковий ремонт робити більше не будуть, що він неефективний, що потрібно класти суцільний шар асфальту. Навіщо, взагалі, робити ямковий ремонт, якщо ви кажете, що у вас є позитивний приклад дешевого ремонту по Ямполю? Через тиждень там будуть ті ж самі ями.

-Я вважаю, що краще ямки не заліплювати, а фрезерувати, – зазначив Орлівський сільський голова Володимир Гончаров. – Кілька років тому по Орлівці ми ремонтували дорогу в рамках співфінансування, але її зробили дуже неякісно. Машина з асфальтом прийшла, коли пройшов дощ. Тоді працівники побризкали дорогу емульсією.  Я став туди ногою –  емульсія пристала. Вони поставили машину і лопатами 25 чоловік по колу почали розкидати асфальт, я їм зробив зауваження. Кажу, нехай під’їде машина – викиньте весь асфальт відразу, він хоч гарячим приклеїться до дороги. Іншими словами, зробили дуже неякісно. Як я можу співфінансувати ремонт дороги, якщо роботи виконуються таким чином?

-Ми чудово розуміємо, яким є ставлення  людей до роботи, – зазначив голова комісії депутат районної ради Валентин Лесняк. – Я нагадаю слова Гайдаша (керівник облавтодору, – ред.), коли 2 роки тому ми починали ремонт цієї дороги, він сказав: «доки ви стоїте тут з палкою – буде якість». Контроль за якістю робіт беріть на себе. У нас також був ряд питань про неналежну якість і вони реагували. Вони будуть реагувати і вони зобов’язані це робити. Зрозумійте, що на своїй території – ви головна влада.

– Ми у минулому році клали 100 метрів асфальту, – зазначив Свеський селищний голова Юрій Філонов. – Як кожному пояснити, що це робиться і для чого? Всі все знають, а робити не хоче ніхто. Знаєш, скільки мені телефонували, скільки підходили? Терпимо було, коли це були бабусі, але коли підійшло троє водіїв, я їх, вибачаюсь, послав куди тільки можна. Говорю, ви ж водії, що ви хочете, щоб я нормальний асфальт заложив суцільним, а десь такі ями залишив? Щоб ви ще 2 роки по тих ямах стрибали?

5 thoughts on “Дорожники заявляють, що січневий ямковий ремонт дороги між Ямполем та Орлівкою відповідає технічним нормам

  1. Дали поняти що нормальних доріг і в цьому році не чекати. А коли в нас буде можливисть їздити без матюків?

    1. Поки оці морди зажраті не вигонять, а інші не будуть красти, але це неможливо.

  2. Одним словом выгодно делать ямочный ремонт спиздить бабла можно и никто не посчитает

Comments are closed.