Через що розгорівся конфлікт між Свеським лісгоспом і мешканцями Дружби?

Напередодні читачі нашого сайту могли ознайомитись з відповіддю ДП «Свеський лісгосп» на звинувачення у незаконній вирубці лісі в м. Дружба. Це спричинило ряд питань з проханням пояснити суть конфлікту.

Виявляється, що предметом спору став ліс на околиці міста, на території якого Свеський лісгосп планує провести суцільну рубку. Це і підштовхнуло небайдужих дружбівчан почати інформаційну війну проти лісогосподарського підприємства. Щоправда, на даний час анонімно.  

«Прямо зараз в нашому місті відбувається екологічна катастрофа. Тисячі реліктових дерев вже почали різати прямо під носом у жителів міста. За допомогою корупційних схем місцеве лісництво почало вирізку древніх ялин і сосен в мальовничому старовинному лісі на правому березі річки Журавель і водосховища Бобрик, більш відомого місцевим жителям, як «Прорва». Прямо всередині лісу, розмічений величезний квадрат під вирубку. Вирубка проходить під виглядом звичайної суцільної рубки і не враховує древній вік дерев. Ці дерева знаходяться в прекрасному стані і є основою екосистеми планети. Я не побоюся цих слів, подібних дерев на планеті залишилося небагато. Такого лісу, як тут, вже залишилося на планеті зовсім не багато. Ці стародавні сосни і ялини підлягають охороні, як світова спадщина. Ніякий смердючий лісгосп не має права позбавляти жителів міста і всієї планети Земля їх загального багатства. Ніякої жирний депутат не має права так зухвало порушувати тонкий екологічний баланс, яким потрібні століття для стабілізації», – повідомлення такого змісту з’явилось 28 січня на сторінці «Вісник екології» в Фейсбук і відразу наробив чималого розголосу. 

Кілька днів в інтернеті кипіли пристрасті притаманні соціальним мережам. В коментарях звучали взаємні звинувачення і образи. А напередодні ДП «Свеський лісгорсп» опублікував офіційну відповідь, у якій заявив про законність вирубки.