Затримано шахраїв, що намагались ошукати пенсіонерів в Дружбі

Про це Ямпіль.INFO повідомили в Ямпільському відділенні поліції

Прикладом для населення Ямпільського району сьогодні стало подружжя пенсіонерів з м. Дружба, які вчасно змогли розгледіти шахрая! Так, близько 10-ї години на стаціонарний телефон пролунав дзвінок, де на тому кінці слухавки літня жіночка почула начебто голос свого сина, який втрапив у халепу. Той, схвильованим голосом повідомив, що потрапив у дорожньо-транспортну пригоду та збив людину і зв’язок обірвався. Вже через декілька хвилин телефон пролунав ще раз, але вже дзвонив представник міліції Російської Федерації (саме там проживає син) та повідомив, що її сину загрожує кримінальна відповідальність та ув’язнення, але «справу можна зам’яти», а для цього вже треба 8 тисяч доларів США. Звісно, пенсіонерка повідомила, що такою сумою грошей не володіє, але зараз спробує зателефонувати ще одному синові та разом будуть збирати необхідну суму. На що, чоловік, на тому кінці слухавки, стримано та зухвало відповів, що дзвонити нікому не треба, немає часу збирати гроші, треба вже і ту суму, яку мають вдома і через деякий час до них прийде представник поліції з України, який забере гроші та перешле до Російської Федерації.

Звісно, що в такій ситуації батьки готові на все заради дитини, тому і не задумуючись, жіночка прийняла рішення збирати до купи всі свої заощадження. А от її чоловік виявився обачнішим та йому здалася ця ситуація підозрілою. Поки жінка розмовляла по телефону з  шахраєм, він вибіг до сусідки, яка зателефонувала до дільничного та повідомила про ситуацію, яка склалася у сусідів. Звісно ж дільничний пояснив, що ні в якому разі не можна вірити словам чоловіка, який зателефонував та негайно виїхав на місце події. Поки чоловік був у сусідки, до їхнього дому вже під’їхала машина начебто з представником поліції з України, який мав забрати гроші та вже знаходився в будинку пенсіонерів, де жіночка мала передати гроші. В такій стресовій ситуації пенсіонер, не задумуючись, твердо стоячи на своєму, випхав нахабного шахрая з власної оселі, тим самим уберігши власну дружину та заощадження, повідомивши, що вже викликав поліцію.

Часу на роздуми у шахраїв не було, тому єдине, що прийшло на думку – це сідати у свою автівку та щодуху забиратися з міста. Машину бачили сусіди, змогли її описати і вже в Ямполі її було затримано разом з двома чоловіками.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ст. 190 КК України «Шахрайство» та проводяться всі необхідні першочергові слідчі дії з метою встановлення причетності чоловіка до скоєння злочину.

Тож, як  самостійно протистояти таким злочинам, і що потрібно робити, аби уникнути подібної ситуації, дають кілька порад працівники поліції.

По-перше, молодим людям, у яких є літні родичі та похилого віку близькі особи, повинні, не чекаючи, поки «гряне грім», розповісти стареньким про ці та інші види афер.

По-друге, якщо людині зателефонували з приводу затримання родича, їй потрібно негайно покласти слухавку і терміново зателефонувати самому родичу, або комусь з інших членів вашої родини. Головне – вчасно перервати розмову. Адже шахраї – чудові інтуїтивні психологи, і можуть  більше години тримати  свого співрозмовника на зв‘язку. І чим довше людина з ним розмовляє, тим більше він її заплутує.

По-третє:    більше довіряйте власному здоровому глузду і своїм родичам, котрі, до речі, являються дорослими людьми. І здатні цілком самостійно вирішувати свої проблеми, навіть якщо це проблеми з ненавмисним порушенням Закону. Погодьтеся, на погляд стороннього спостерігача ситуація, коли людина, довірившись незнайомцю, віддає свої гроші  невідомо кому, виглядає принаймні  дивно. Хоча логічно було б найперше  подзвонити  самому ніби-то затриманому родичу.

По-четверте:  жоден банківський працівник  не буде узгоджувати, уточнювати конфіденційну інформацію стосовно ваших рахунків та проводити  будь-які фінансові операції у телефонному режимі. Це категорично заборонено. Вас можуть  ТІЛЬКИ ЗАПРОСИТИ до банківської установи, і виключно у вашій присутності (при цьому ви повинні ще підтвердити свою особу паспортом)  провести ту чи інші дію.

Працівники поліції звертаються до громадян, хто має батьків чи рідних похилого віку з проханням не обмежувати спілкування з ними  лише телефонними розмовами. Краще знайдіть час і можливість відвідати стареньких особисто.  Розкажіть їм про всі небезпеки, яку несуть в собі телефонні дзвінки таких псевдо-полісменів чи псевдо-банкірів. Поясніть, як правильно діяти, якщо раптом їм зателефонують з подібними пропозиціями.

Будьте  пильними і не давайте  злочинцям заробляти на вірі й любові до вас ваших родичів. Бережіть їх і себе від протиправних посягань. І якщо ви, чи хтось з ваших близьких, родичів, сусідів, знайомих став жертвою злочину – терміново звертайтеся до Ямпільського відділення поліції за адресою:            смт. Ямпіль, вул. Спасо – Преображенська, буд. 15. Контактні телефони ЧЧ: (05456) 2 – 12 – 60, моб. тел. (050) 307 82 48 або за телефоном «гарячої» цілодобової  лінії 102. Чим скоріше ви повідомите про факт вчинення злочину, тим більше шансів у розшуковців його розкрити і затримати  зловмисника.

4 thoughts on “Затримано шахраїв, що намагались ошукати пенсіонерів в Дружбі

  1. Молодці.
    Поліція та лікарня нам потрібна.
    Робітників які приймали в цьому участь треба заохотити!

    1. Ага работников полиции заохотить, прокурора….потом работников суда…потом исполнителей …..Это их РАБОТА!!!! За что они деньги тогда получают…..за присутствие на рабочем месте))?

  2. Потрібно відмітити, бо населення боїться і поліції, і лікарні. Мені необхідно 20.02.2020 з’явитися по кримінальної справі ромів в С-Будській райсуд, зустрівся з іншими потерпілими яким вручили повістки до суду, ті не будуть присутні на суді. Громадянська позиція населення живе по чуткам, в Інтернеті теж бояться свою особу вказати.

    1. Мені здається, що люди не так бояться поліцію, як не вірять в її допомогу. Скільки було випадків обкадання і винних не знайдено. Зараз дуже багато не винних людей страждає від телефонних дзвінків і погроз з різних телефонів. Людям погрожують розправою за те що, ніби то вони є контактними особами тих, хто взяв кредит і не виплачує. Поліція теж не взмозі допомогти. Відповідають, якщо прийдуть до вас з сокирою, тоді можливо будуть щось робить. Ось так!

Comments are closed.