Міністерство охорони здоров’я відповіло на звернення депутатів Ямпільської районної ради

Ще 11 грудня минулого року депутати Ямпільської районної ради схвалили звернення до Міністерства охорони здоров’я України, у якому, зокрема, висловили побоювання, що в результаті реформи вторинної ланки медицини в 2020 році Ямпільська центральна районна лікарня перестане функціонувати. Депутати наголосили, що медична реформа в Україні зводиться до масового закриття медичних закладів і скорочення їх працівників. Тож просили Міністерство відтермінувати впровадження медичної реформи та покращити матеріально-технічну базу медичних закладів.

Цілком очікувано на звернення депутатського корпусу надійшла формальна відповідь, яка не містить жодного слова про виділення коштів на закупівлю обладнання, якого потребують медичні заклади Ямпільського району для укладання договорів з Національною службою здоров’я України. Проте, у листі є запевнення, що в результаті впровадження реформи вторинної ланки медичної допомоги лікарні перейдуть на нову модель фінансування, яка, на думку Міністерства охорони здоров’я, піде на користь як лікарям, так і їх пацієнтам.

-Передбачено запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я, надання закладам фінансової та управлінської автономії шляхом реорганізування таких закладів у повноцінні суб’єкти господарської діяльності – комунальні некомерційні підприємства. Одним з принципів концепсії є те, що бюджетні кошти на фінансування медицини розприділятимуться через новий, сучасний механізм стратегічної закупівлі медичних послуг, який передбачає перехід від фінансування постатейних кошторисів закладів, розрахованої від існуючої інфраструктури (кількості ліжок, персоналу), до оплати результату (тобто фактично пролікованих випадків або приписаного населення) закладам, які перетворюються на автономних постачальників цих послуг. Автономність передбачає, у тому числі, фінансову самостійність закладів охорони, із правом на власний розсуд розпоряджатися заробленими коштами, ефективне використання яких сприятиме розвитку цих закладів, підвищенню якості медичних послуг і, як наслідок, підвищенню рівня здоров’я пацієнтів, – зазначається у листі Міністерства охорони здоров’я.

Окрім того, урядовці запевняють, що в результаті медичної реформи держава поступово візьме на себе і оплату медичних препаратів, що гарантовані державою.

-Згідно з Законом України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» передбачено створення нового механізму фінансування надання медичних послуг і лікарських засобів. Зокрема, шляхом їх поступового переходу на оплату з державного бюджету тих з них, що входять до програми медичних гарантій, – зазначається у листі.

Щодо спрощення механізму укладання договорів лікарень з НСЗУ, Міністерство охорони здоров’я зазначило, що вже вжило всіх необхідних кроків для спрощення цього процесу.

Нагадаємо, на Ямпільщині вже кілька місяців не зщухають пристрасті з приводу можливого закриття Ямпільської центральної районної лікарні в результаті реформи вторинної ланки медичної допомоги, яка має бути запроваджена вже з 1 квітня. На зустрічі з ямпільчанами начальник обласного управління охорони здоров’я Дмитро Кравцов запевнив, що Ямпільська ЦРЛ закрита не буде, але досі невідомо, на які відділення лікарні вдасться отримати фінансування від Національної служби здоров’я України. Перешкодою для укладання договору може стати відсутність обладнання та необхідного кадрового забезпечення районної лікарні.

1 thought on “Міністерство охорони здоров’я відповіло на звернення депутатів Ямпільської районної ради

  1. Депутати, влада,медични високопосадовці, фінансисти, бояться з військового збору 1.5% на утриманні лікарні, пойти на основі інших законодавчих актів місцевого законадавства. За свою шкуру тримтять, і зарплатня не одна тисяча гривень, лезуть до влади, сввой гаманць поповнити.

Comments are closed.