На Ямпільщині в минулому році кількість злочинів зменшилась на 10%

Про це йшлося на спільному брифінгу правоохоронних органів – Шосткинської місцевої прокуратури (Ямпільський відділ) та Ямпільського відділення поліції Шосткинського відділу поліції ГУНП в Сумській області з питань стану законності, заходів щодо її зміцнення та результатів діяльності на території Ямпільського району.

За результатами роботи за минулий 2019 рік відмічається зменшення динаміки злочинності на території Ямпільського району на 9,9 %, при середньо обласному зниженні на 4,6 %. Зокрема, відбулося зменшення порівняно з аналогічним періодом минулого року кількості особливо тяжких злочинів на 100%, при тому що кількість зареєстрованих тяжких злочинів збільшилася на 1,6 %. Слід зазначити, про відсутність протягом звітного періоду вчинених умисних вбивств (замахів), кількість злочинів щодо спричинення тяжких тілесних ушкоджень зменшилась на 50 %.

Також варто зазначити, що за даний період не вчинено жодного злочину проти статевої свободи та статевої недоторканності особи, у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації, проти правосуддя.
Відмічається також на території Ямпільського району зменшення кількості вчинених злочинів проти власності: вчинено 96 злочинних посягань даної категорії, що менше минулорічного на 4,9 %, з них вчинено крадіжок з будинків та квартир – 38 а також шахрайств -12.
Згідно кількісних показників у Ямпільському районі відмічається залишення на тому ж рівні кількості вчинених злочинів у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту, зареєстровано 3 кримінальні правопорушення, з яких 2, що потягло за собою смерть потерпілого.

Згідно кількісних показників відмічається збільшення з 19 до 26 кількості вчинених на території району злочинів проти життя та здоров’я громадян, яке відбулося за рахунок не тяжких категорій злочинів. Також спостерігається збільшення рівня злочинності серед неповнолітніх, якими протягом 1 півріччя 2019 року вчинено 5 злочинних посягань, проти 1 в минулорічному періоді.
Слід відмітити, що по Ямпільському району збільшився відсоток щодо виявлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення у порівнянні з минулим роком який складає 55,5 %, при середньо обласному рівні 49,9%.

В цілому протягом 2019 року Ямпільським відділом Шосткинської місцевої прокуратури до суду скеровано 104 обвинувальних акти та 2 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру. Прокурорами Ямпільського відділу Шосткинської місцевої прокуратури протягом 2019 року внесено 48 письмових вказівок слідчим в порядку ст. 36 КПК України, а також скасовано 7 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень. Всього протягом 2019 року Ямпільським відділом Шосткинської місцевої прокуратури до судів заявлено позовів на загальну суму 12 952 тис. грн., з яких розглянуто і задоволено позовів на загальну суму 9 334 тис. грн. Реально виконано позовів на суму 9 713 тис. грн., повернуто 114 га незаконно наданих земель державної власності. Наявні позитивні напрацювання на пріоритетних напрямках представницької діяльності, забезпечена широка категорійність позовів.

Шосткинською місцевою прокуратурою приділяється значна увага питанням активізації стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які набули значного суспільного резонансу на території району. На виконання вказаних завдань протягом 2019 року з боку відділу місцевої прокуратури вживалися заходи щодо перевірки слідчим та процесуальними шляхом порушень бюджетного законодавства органами місцевої влади та місцевого самоврядування при використання коштів державного та місцевих бюджетів, насамперед об’єднаних територіальних громад, у тому числі виділених на будівництво, утримання і ремонт доріг.

Протягом звітного періоду 2019 року виявлено 2 факти шахрайського отримання бюджетних коштів соціальної допомоги на дітей на суму більше 18 тис. грн. За вказаними фактами, розпочато досудове розслідування кримінальних проваджень, провадження розслідувані у стислі терміни і спрямовані до суду з обвинувальними актами.
Крім цього, у 2019 року виявлено факти шахрайського отримання бюджетних коштів допомоги по безробіттю на суму близько 3 тис. грн. грн. За вказаним фактом у стислі терміни проведено досудове розслідування, справу спрямовано до суду з обвинувальним актом.
Також, в цьому ж періоді 2019 року виявлено факти шахрайського отримання бюджетних коштів житлово-комунальної субсидії на суму більше 4 тис. грн. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження, яке розслідувано і спрямовано до суду з обвинувальним актом.

Також, протягом 2019 року виявлено факти не виплати заробітної плати працівникам одного з господарських товариств району. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження, яке розслідувано і спрямовано до суду з обвинувальним актом.
Протягом поточного року з боку відділу місцевої прокуратури вжито заходів щодо протидії корупційним проявам на підвідомчій території, звернуто увагу на вказану проблематику керівництва Ямпільського ВП Шосткинського ВП ГУНП в Сумській області. Внаслідок вжитих заходів виявлено факт пропозиції надання неправомірної вигоди в сумі 1 тис. грн. працівникам СРПП відділення поліції за не складання адмінматеріалів за фактом керування транспортним засобом у стані сп’яніння. За даним фактом було порушено кримінальне провадження, у стислі терміни проведено досудове розслідування та спрямовано до суду обвинувальний акт. На теперішній час вказане кримінальне провадження розглянуто судом з винесенням обвинувального вироку з призначенням правопорушнику реального терміну позбавлення волі.

Крім цього, віділом прокуратури внесено 4 подання щодо порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Працівниками Ямпільського відділення поліції ГУ НП в Сумській області вживаються заходи щодо виявлення, запобігання і припинення кримінальних правопорушень. Із цією метою проводяться оперативно-розшукові і профілактичні заходи, приймається участь у правовому вихованні населення та проведенні профілактичної роботи серед осіб, схильних до вчинення кримінальних правопорушень.

Водночас, робота на вказаному напрямі потребує покращення. Вжитими Ямпільським відділенням поліції заходами не вдалося належним чином організувати роботу по попередженню злочинності, внаслідок чого спостерігається зростання окремих категорій злочинів, в тому числі зазначених в даній інформації і насамперед серед раніше судимих, систематично зловживаючи спиртними напоями, тощо.
З метою усунення негативних тенденцій, а також координації дій правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю Шосткинською місцевою прокуратурою неодноразово проводились координаційні наради керівників правоохоронних органів регіону, на яких обговорено стан запобігання і протидії злочинності, у тому числі на території Ямпільського району, а також виконання заходів, спрямованих на підвищення ефективності взаємодії правоохоронних органів у запобігання та розслідуванні протиправних посягань, у першу чергу запобігання і протидії злочинам у земельній та лісовій сферах, насамперед, вчиненим службовими особами органів місцевого самоврядування, у бюджетній сфері, зокрема, щодо використання коштів виділених для створення та розвитку об’єднаних територіальних громад, а також виділених на будівництво, утримання і ремонт доріг.

За вказаний період Ямпільським відділом Шосткинської місцевої прокуратури розглянуто 9 звернень громадян, з яких 5 вирішено. Також прокурорами здійснено 6 особистих прийомів громадян.