Через випалювання сухої трави населенням на Ямпільщині вже сталось дві пожежі

Ямпільські пожежні вкрай  занепокоєні тим, що із потеплінням на території району усе частіше починають трапляються випадки неконтрольованого випалювання сухої трави та стерні, а також сміття на відкритих ділянках, узбіччях доріг, поблизу лісових масивів та поряд із житловими будинками.

Про це Ямпіль.INFO повідомили в ДПРЧ-10 Управління ДСНС України у Сумській області

Тільки за останню добу з 05 березня по 06 березня 202 року пожежним довелось двічі здійснювати виїзд для гасіння пожежі, а саме:

  •  неконтрольоване горіння сухої рослинності поблизу с. Орлівка, вогнем було знищено понад 3 га.
  •  неконтрольоване горіння сміття та сухої рослинності в м. Дружба, вогнем було знищено понад 2 га.


Ці необдумані дії вкрай небезпечні, бо можуть призвести до виникнення пожеж у приватних житлових та господарських спорудах та на дачних садибах. Переважно це відбувається, коли вітер перекидає вогонь від палаючої сухої трави на будівлі. Також неконтрольоване спалювання сміття на узбіччі автодоріг підвищує можливість виникнення дорожньо-транспортних пригод.

За умов сильного вітру іскри від вогнища з легкістю можуть потрапити на житловий будинок, присадибну споруду чи домашнє майно, що, своєю чергою, призведе до виникнення пожежі. Для цього необхідно стежити за розпаленим багаттям і не залишати його, поки полум’я повністю не згасне. У випадку необережності наслідки можуть бути плачевними. Вогнище, залишене без нагляду, іноді спалює по декілька гектарів трави, пошкоджує дерева, а також доволі часто позбавляє людей даху над головою.
       

Слід пам’ятати, що випадки спалення трави не лише відволікають рятувальників від дійсно важливого чергування щодо забезпечення пожежної безпеки населених пунктів, а ще й створюють ймовірність виникнення пожеж у житловому секторі та лісових масивах. Очищення вогнем зазвичай занадто дорого обходиться і тим, хто запалив сірник та суху траву, і тим, хто гасить полум’я. При перших ознаках пожежі відразу телефонуйте 101!

2 thoughts on “Через випалювання сухої трави населенням на Ямпільщині вже сталось дві пожежі

  1. Моим соседям пох… Пока местная власть не организует вывоз травы и листвы пожаров не избежать.. К сожалению…

Comments are closed.