У чотирьох мешканців Сумщини підозрюють коронавірусну інфекцію

Про це на на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив начальник обласного управління охорони здоров’я Дмитро Кривцов.

«Шановні мешканці Сумськоі oбласті!

Наразі, безумовно, всіх вас хвилює питання розповсюдження коронавірусу в світі та в Украïні. Станом на 16 березня за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 5 позитивних результатів на COVІD-19: Чернівецька (4) та Житомирська (1) області.

Загалом же вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 500 зразків.

Що стосується Сумськоï області, то на минулому тижні гостра респіраторна хвороба, спричинена COVІD-19, була виключена у сумчанина, який повернувся з Італіï.

Сьогодні в закладах охорони здоров’я регіону перебуває чотири особи з підозрою на коронавірусну інфекцію. Стан ïх задовільний, проводяться відповідні дослідження.

З метою координації дій у період складної епідемічної ситуації, при управлінні oхорони здоров’я працює оперативний штаб. Штаб займається виключно питаннями COVІD-19, збором, обробкою та наданням аналітичних висновків, які будуть основою для прийняття рішень на рівні області.

Якщо говорити про наявність обладнання, то хочу зазначити, що в закладах охорони здоров’я області сьогодні наявно 65 апаратів штучноï вентиляції легень (ШВЛ) та близько 30 кисневих концентраторів. Централізована подача кисню налагоджена фактично в усіх відділеннях інтенсивноï терапіï, за виключенням двох районів, де це питання опрацьовується.

Шановні жителі oбласті! Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайну ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана незнайомим до сьогодняшнього дня збудником. Варто пам’ятати, що для 96,6% хворих ця недуга практично не матиме серйозних наслідків.

Щоб захистити себе від інфікування пам’ятайте про правила захисту.

Щоб не захворіти:

— Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

— Не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.

— Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

— У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зателефонуйте до свого сімейного лікаря. Виконуйте вказівки лікарів: вони знають як Вам допомогти.

— Пам’ятайте! Звичайне миття рук попереджає зараження не лише новою коронавірусною інфекцією, а й низкою інших небезпечних захворювань. Мити руки варто 20 — 40 секунд теплою водою з милом або обробити антисептиком, вміст спирту в якому не менше 60%.

Обов’язково додержуйтесь карантинних заходів! І будьте здорові!».

4 thoughts on “У чотирьох мешканців Сумщини підозрюють коронавірусну інфекцію

  1. До жителей Ямполе не доходит, что такое карантин!!!!! Все ходят на работу, дети гуляют на улице, магазины работают, цветы искусственные продают!!!! (Кому они сейчас нужны? )
    Сказано сидеть дома!!!!! Только так можно предотвратить болезнь!!!
    Наверное, все ждут, когда поближе подберется эта зараза.

  2. ГРОМАДЯНИ!! Будьте свідомими! Наше життя і здоров’я в наших руках. Будемо жити – зможемо щось змінювати. Життя – найвища цінність!!! Два-три тижні – не багато.
    Не створюйте черги плече в плече, стійте подалі одне від одного, без потреби утримуйтесь від походів в різні місця, сидіть вдома, це найліпший захист. Бо: масок нема, антисептиків нуль, вірус наступає.

Comments are closed.