Колишній голова райдержадміністрації доводить в суді, що лікарня в Дружбі працює незаконно

Василь Животенюк вважає, що стаціонар при Дружбівському центрі первинної медико-санітарної допомоги не має ліцензії на надання вторинної медичної допомоги.

Ще 29 січня 2018 року колишній голова Ямпільської районної державної адміністрації (2005-2010 роки) та депутат районної ради попередніх скликань звернувся до Ямпільського відділення поліції з заявою, у якій звинуватив головного лікаря закладу Михайла Супруна у здійсненні незаконної медичної практики та у примушенні до неї інших лікарів. По даному факту було відкрито кримінальне провадження за ст. 138 ККУ «Незаконна лікувальна діяльність».

Правоохоронні органи встановили, що дійсно, створений в 2017 році на базі міської лікарні заклад перші 26 днів працював без ліцензії, але за це передбачена адміністративна, а не кримінальна відповідальність. Адже у цей період у Дружбівському ЦПМСД не було зафіксовано жодної смерті пацієнтів, які могли б розцінюватися як тяжкі наслідки. Тож слідчі кримінальне провадження закрили через відсутність складу злочину. Заявник з цим не погодився і вже вдруге вимагає поновити розслідування через суд. Чергове таке засідання з цього приводу відбулось 16 березня в Ямпільському районному суді.

-Я вважаю, що Дружбівський центр первинної медико-санітарної допомоги до цього часу працює без ліцензії, а не лише 26 днів, – заявив у своєму виступі Василь Животенюк. -Головний лікар фактично відкрив у себе стаціонарне відділення, яке жодного відношення до первинної медичної допомоги не має. Тобто, ми маємо стаціонар, який працює незаконно, стаціонар, де видають лікарняні листи, а держава їх оплачує, стаціонар, де платять заробітну плату з державних коштів. Третього місяця 2018 року там помирає людина, яка була знята з потяга, у серпні 2019 року там вішається людина…

-Другий момент, що з цим пов’язаний, це Животенюк Валентина Іванівна (лікар, дружина Василя Петровича, – ред.), яка з політичних мотивів до мене була незаконно звільнена з роботи. Вона інтелігентна, порядна, професійна, а що з неї зробили? 21 рік життя віддала району, у лаптях ходила по бездоріжжю, надаючи мед допомогу…

Василь Животенюк вважає вище перелічені факти тяжкими наслідками, які були спричинені саме діями головного лікаря закладу.

-Я вимагаю, щоб слідство витребувало додаток до ліцензійних умов, де вказано, який вид медичної допомоги має право надавати Дружбівський центр первинної медико-санітарної допомоги, – зазначив Василь Петрович. – Якщо там написано, що має право на вторинну медичну допомогу, то закриваємо справу – я потиснув руку і пішов. Навіть Ямпільська лікарня не може подати документи, щоб відповідати вимогам НСЗУ, а про Дружбівську і говорити нічого – вона закриється сама собою. Або будуть фінансувати самі, але, цікаво, з чого? Лікуйте, знущайтесь з людей далі…

Цього дня суд не зміг винести рішення у справі, бо одна з сторін подала клопотання заслухати пояснення головного лікаря закладу Михайла Супруна. Тож, розгляд перенесли на середину квітня.

Після судового засідання ми поспілкувались з Василем Животенюком.

-Василю Петровичу, чи допускаєте, що в результаті вашої скарги стаціонар в Дружбі може бути закритий?

-Допускаю, що це може бути. Але війна йде не з стаціонаром, йде війна з Супруном. Мені потрібно, щоб її (Валентину Іванівну, – ред.)  прийняли на роботу. Вони її звільнили з Ямполя, а потім, щоб нашкодити мені, Супрун прийняв рішення прийняти її на роботу не в лікарню, біля якої я живу, а в ЖД лікарню до якої 6 км. Ще й звільнили по 40 статті «за системне невиконання посадових обов’язків», що потім скасував суд. Вже два роки у нас йде судове засідання. Це наслідок того, що він зробив для неї, я роблю зараз йому…

24 thoughts on “Колишній голова райдержадміністрації доводить в суді, що лікарня в Дружбі працює незаконно

 1. я б цю статтю не друкувала. Вона ні до чого. Тут скривлені факти. Є з чим сперечатися. Висвітлення ситуації однобоке.

  1. Валентина Ивановна! Почему однобоко? Я так понял, что Животенюк сам такого наговорил после суда.

 2. Другими словами, Животенюк из-за личных обид хочет оставить без больницы жителей 6-ти тысячного города?

 3. Как можно было быть главой администрации и так ненавидеть свой район, свой город?! В тот момент, когда весь район борется за свою больницу – он закрывает её своими же руками. Мерзко

 4. Как же Животенюк хочет пристроить свою жену на работу в больницу, если она не законно работает т.е без лицензии. Абсурд.

 5. Значит в Киеве пандемия, а начальник отдела первичной медико-санитарной помощи Киевской госадминистрации Животенюк Василий Петрович в рабочее время за 300 км. в Ямполе в суде сводит личные счеты с Супруном и пытается закрыть больницу в Дружбе, при этом будучи депутатом Ямпольского райсовета, не присутствуя на его сессиях, но надеясь получить депутатскую надбавку к пенсии. Губарь О.К. вынесите этот вопрос на сессию.
  Медики района, расскажите подробней про работу этого “патриота” в ЦРБ, а служащие РГА про то как он даже до конца каденции главы РДА не знал как зовут подчиненных.

  https://kyivcity.gov.ua/kyiv_ta_miska_vlada/struktura_150/vikonavchiy_organ_kivsko_misko_radi_kivska_miska_derzhavna_administratsiya/departamenti_ta_upravlinnya/departament_okhorony_zdorov_ya/

  1. Не по теме, НО
   Иван, прежде чем употреблять в своей речи слово «пандемия», нужно прочитать его значение. Гугл бесплатный ( пока что 😬)
   Очень круто, что в нашей стране есть люди( настоящие патриоты, разумеется ) которые думают, что из-за «пандемии в Киеве» страны вводят карантин, закрывают границы !!!
   То, что «начальник отдела первичной медико-санитарной помощи Киевской..» лично не контролирует эту ситуацию, а разъезжает по судам…просто возмутительно! Нужно жаловаться! Кому будем писать ? Возможно министру здравоохранения? Как думаете?

    1. Я счастлива, что побудила Вас к действиям )
     Согласитесь, пустословить это не мужское дело !
     А вы, уверена, способны на большее. Целую, ваша ЖВП ( или любая другая фантазия, на Ваш выбор) 😗

 6. В городе 6тыс???Лет двадцать назад может и было, 3тыс.максимум с Чуйковкой, но больницу закрывать нельзя, тем более в это время. Животенюк не должен решать личную проблему таким образом, плюет в свой колодязь.

 7. И там пешим ходом между больницами все 3км, а не 6км, это на автомобиле в объезд, по территории завода где не разрешено движение автотранспорта. Да нужно привыкать не через дорогу на работу, а немного больше походить и ее попросили временно подменить пока др. врач был на курсах и вообще есть врачи которые и большие расстояния преодолевают что бы добираться до работы и не один год, а тут на время и такой скандал не царица все таки.

 8. Це особисті рахунки з Супруном він зводить, 100%, вже не знає з якого боку гризнуть.
  “…-Другий момент, що з цим пов’язаний, це Животенюк Валентина Іванівна (лікар, дружина Василя Петровича, – ред.), яка з політичних мотивів до мене була незаконно звільнена з роботи. Вона інтелігентна, порядна, професійна, а що з неї зробили? 21 рік життя віддала району, у лаптях ходила по бездоріжжю, надаючи мед допомогу…”у лаптях ходила по бездоріжжю, надаючи мед допомогу…”,))))) у лаптях))))))

 9. А чого Вася жену с собой в Киев не заберет, если в Дружбе все так плохо?!

 10. Эх Вася, Вася….. Профукал все: и дружбинскую больницу, и райбольницу, и райадминистрацию … а в придачу и дом, на который выделял деньги сам себе из райбюджета… Эх Вася, Вася…

  1. А хозпостроек в с. Прудище в декларациях на сайте НАЗК нет. Пишем в НАБУ.

   1. Ванечка, с каждым новым комментарием , Вы мне всё больше нравитесь )
    Ещё немного и влюблюсь🧡

 11. Как такой человек как Животенюк может работать в МОЗе Украины и не знать, что лицензия у больницы есть официальная!!! Супрун Михаил Владимирович аполитичен и никогда в какой либо партии не состоял! Пора уже Супрун М.В., подать в суд иск о клевете и преследовании Животенюком!

 12. Много раз я все это перечитывала-и статью и комментарии и моему возмущение нет границ! Что происходит вообще, а? Ответственноссть за клевету у нас отменили? Василий Петрович, у Вас совесть есть? Затеяли войну с Супруном М. В., а что он Вам и Валентине Ивановне сделал?,Чем он её ущемил как врача? Тем, что на сессии горсовета былр принято решение, что В. И. временно!!! поработает в АОПСМ 2?! Василий Петрович, а Вы помните времена, когда были главврачем? Когда срезал деревья возле больницы и хрупкие медсестры и санитарки по Вашему приказу таскали огромные бревна? Когда заставляли ножниц и стричь траву, когда приходили в гараж к шоферам и называли их своими рабами, когда работники больницы бесплатно делали ремонт у вас дома? Почему Вас это не ВОЗМУЩАЛО? Да потому, что ни кого из этих людей Вы не считали достойными уважения! Даже жена для Вас только инструмент для наживы! Вы используете её в своих целях! По Вашей вине она осталась без работы! Вы заставили её лечь в психиатрический диспансер! Что Вы этим пытаетесь доказать? Вы проиграли все суды, примите это! Заберите жену в Киев! Не позорте звание Врача! Михаил Владимирович, все, что нас не губит, делает нас сильнее!

 13. Ах, вот ты какой василек, оказывается. Даже жену в психушку отправил. А был когда- то нач.штаба партии “Батькивщина”. Да и сейчас не изменился.

Comments are closed.