В ямпільському управлінні Держспоживслужби нагадали, як знизити ризик інфікування коронавірусом

Поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) в країнах Європейського союзу, країнах, що ділять спільний державний кордон з Україною та в самій Україні, потребують підвищення рівня обізнаності, посилення та проведення додаткових профілактичних заходів.

Про це інформує Ямпільське міжрайонне управління Головного управління Держпроджспоживслужби в Сумській

Як знизити ризик інфікування коронавірусом.

Слідкуйте за актуальною інформацією про спалах, яку можна знайти на веб-сайті МОЗ України та ВООЗ, і дотримуйтесь перерахованих нижче правил:

1. Регулярно обробляйте руки спиртовмісних засобом або мийте їх з милом.

Навіщо це потрібно? Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісних засобом або миття їх з милом вб’є його.

2. Дотримуйтесь дистанцію в громадських місцях – тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.

Навіщо це потрібно? Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє респіраторною інфекцією, такою як гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом COVID-19, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

3. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісних антисептиком або мийте їх водою з милом.

Навіщо це потрібно? Прикривання рота і носа при кашлі та чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, до яких ви торкаєтеся.

4. По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот.

Навіщо це потрібно? Руки торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутнім вірус, торкаючись руками обличчя можна перенести вірус з поверхонь до організму.

4. При підвищенні температури, появі кашлю і утрудненні дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою. Якщо ви відвідували країни, де реєструються випадки гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19, або тісно спілкувалися з кимось, у кого після поїздки до країн де спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, повідомте про це лікаря.

Навіщо це потрібно? Підвищення температури, кашель і утруднення дихання вимагають негайного звернення за медичною допомогою, оскільки можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Симптоми ураження органів дихання в поєднанні з підвищенням температури можуть мати найрізноманітніші причини, серед яких, в залежності від здійснених пацієнтом поїздок і його контактів, може бути і гостра респіраторна хвороба, спричинена коронавірусом COVID-19.

Якщо у вас спостерігаються слабо виражені симптоми захворювання органів дихання і ви не відвідували країни в яких зареєстровані випадки захворювання на коронавірус COVID-19, вам слід ретельно дотримуватися елементарної респіраторної гігієни і гігієни рук та залишатися вдома до одужання.