Сьогодні, 1 квітня, в Україні стартував другий етап медичної реформи, який стосується вторинного рівня надання медичної допомоги

Суть реформи полягає у тому, що відтепер лікарні перестають фінансувати з державного бюджету, натомість за надані медичні послуги їм буде сплачувати Національна служба здоров’я. Головний ризик цих змін полягав у тому, що лікарням оплачуватимуть не всі послуги, що надавались раніше, а лише ті, вимогам надання яких відповідає лікарня. З огляду на високі вимоги і реальний стан забезпечення Ямпільської центральної районної лікарні, існував ризик, що наша лікарня буде закрита, або значно скоротить медичні послуги для населення. Ці побоювання і призвели до масового мітингу за збереження лікарні, який відбувся під стінами районної ради та райдержадміністрації.

Сьогодні, у перший день реформи, стало відомо, що некомерційне комунальне підприємство Ямпільська центральна районна лікарня «очікує проект договору» по шести пакетам медичних послуг. Принаймні, така інформація розміщена на офіційному сайті Національної служби здоров’я України. Мова йде про наступні пакети послуг:

1) психіатрична допомога дорослим та дітям;

2) амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу;

3) мобільна паліативна допомога дорослим і дітям;

4) гістероскопія (діагностика з ендоскопічною маніпуляцією);

5) хірургічні операції дорослим і дітям у стаціонарних умовах;

6) стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.

Окрім того, наша лікарня намагалась підписати з НСЗУ договір на надання лікування осіб із психіатричними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів змісної підтримувальної терапії, але Національна служба здоров’я прийняла рішення, що лікарня не відповідає цим вимогам та не може надавати ці послуги.

Якщо порівнювати з Глухівською ЦРЛ, то наші сусіди претендують на вісім пакетів медичних послуг. Серед іншого, в Глухові надаватиметься «медична допомога при пологах», на яку наша лікарня не претендує. Це може свідчити про те, що пологове відділення Ямпільської ЦРЛ працювати не буде.

Ще гірші справи у дружбівської лікарні, а точніше КНП «Дружівський центр первинної медико-санітарної допомоги» – так заклад називається офіційно. Попри те, що у назві містяться згадування лише про надання первинної медичної допомоги, до останнього часу при ньому діяв стаціонар, надавалась медична допомога вторинного рівня. Тож, центр претендував на пакет послуг «амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу». Але на сайті НСЗУ вказано, що він не відповідає вимогам для цієї послуги.

Наразі немає жодних офіційних роз’яснень, до чого призведе укладання/не укладання договорів з НСЗУ на надання тих чи інших медичних послуг. Чи будуть закриті стаціонар в Дружбі і пологове відділення в Ямполі, чи вони будуть фінансуватись з інших джерел. Зараз можна говорити лише про те, що з бюджету Національної служби здоров’я України вони точно фінансуватись не будуть.

Пікантності ситуації додає те, що в Ямполі вже встигли «відсвяткувати» відміну другого етапу медичної реформи. Про що, підчас святкування Міжнародного жіночого дня в Районному центрі культури та дозвілля, повідомив народний депутат України Андрій Деркач. Ми не були присутніми на заході, але виступ депутата цитує близький до нього сайт pivnich.news: «Андрій Деркач, народний депутат України, привітав жіноцтво Ямпільщини з 8-м Березня! І повідомив дуже приємну новину, особливо для жінок, яка стала підсумком спільної боротьби народного депутата, колективу ЦРЛ, всіх мешканців району, проти недолугої політики МОЗу».

«А коли повідомив, що в результаті активної боротьби, зокрема і більшості жінок-медиків Ямпільщини, 1 квітня не відбудеться так званого старту другого етапу медичної реформи – зал зірвався бурхливими оплесками. «Це значить,- сказав Андрій Леонідович, що разом ми Сила, яку неперебороти», – цитує Андрія Деркача pivnich.news.

Констатуємо, що другий етап медичної реформи все ж стартував, а жодної офіційної інформації про його скасування навіть у віддаленій перспективі наразі немає. Тож, залишається лише дочекатися практичних змін в роботі закладів охорони здоров’я в Ямпільському районі  і проаналізували, як вони вплинули на життя мешканців.

7 thoughts on “Старт медреформи: Ямпільська лікарня претендує на шість пакетів медичних послуг

  1. Мне интересно как наши медики гистероскопию будут делать? Она делается лазером… А у нас чем будут делать…?

    1. Перед тем, как коментировать почитатайте что такое гистероскопия!

  2. Михаил Владимирович, ну Вы помните, да? Всё, что нас не губит, делает нас сильнее)))

Comments are closed.