Ямпільські ліси почали знищувати 115 років тому

В 1905-1906 році на території сучасного Ямпільського району почали масово вирубувати ліси, які тоді займали більшу частину території

Про це свідчить стаття в газеті «Рада» за 1910 рік, яку опублікував науковий співробітник НЗ «Глухів» Олександр Мірошниченко.

«От уже 5-6 років, як почали страшно знищувати ліси в глухівському повіті; де раніше були непроходимі гаї тепер орють землю. Рубають їх без всякого розбору – не додивляються, який – чи старий, чи молодий, – аби ліс. Старий дуб йде на клепку ріжуть і бруски, але брус більше ріжуть зі сосни, молодой, рівний дуб йде на шахти. Лісопромисловців розродилось гибель і вони нишпорять по всіх усюдах, аби де закупити ліс. Раніше такі села, як: Ямполь, Свіса, Словут, Береза, Горілі Хутора (там тепер лісопильний завод), Гетьміновка, Ляхівка, Москаленків Хутір і багато інших стояли в лісах, а тепер круг них широкі лани чорніють. У нас така сяка річка Есмань, а раніше води влітку було доволі і млинки молотили, а тепер як прийде весна , то греблі рве вода, а влітку висихає», – йдеться у статті.

Можемо констатувати, що і через століття ямпільські ліси залишились лакомим шматком для різного роду ділків. Тож, їх масова вирубка продовжується, як легальним, так і нелегальним способом.

1 thought on “Ямпільські ліси почали знищувати 115 років тому

  1. Чай в газете не написано, что вырубку возглавил такой себе делок по фамилии Шмаркач А.Л.?))

Comments are closed.