«Пізно спохватились»: в облдержадміністрації заговорили  про відновлення комунальних аптек

Єдина в Ямполі комунальна аптека – обласне комунальне підприємство “Ямпільська центральна районна аптека N 26” знаходилась в прибудові до п’ятиповерхового будинку по вулиці Спасо-Преображенська. В 2010 році це підприємство було визнане банкрутом Ухвалою господарського суду Сумської області.  Зараз у колишньому приміщенні аптеки знаходиться магазини продуктів та одягу.

В Україні та на Сумщині зокрема ціни на одні й ті самі ліки, котрі продають у приватних аптеках, можуть суттєво відрізнятися. Для того, щоб врегулювати вартість лікарських засобів в регіоні, обласна державна адміністрація зацікавлена у відновленні роботи саме комунальних аптек. Оскільки такі підприємства не перевищують дозволену націнку на препарати, а перевірки контролюючих органів відразу виявлять будь-яке порушення, – пише офіційний сайт облдержадміністрації.

У Сумській області з 1997 року існує Комунальне підприємство Сумської обласної ради «Суми-Фарм». Впродовж 23 років його основною метою було забезпечення населення та закладів охорони здоров’я лікарськими засобами та виробами медичного призначення.  Підприємство налічувало 37 торговельних точок, з яких – 23 аптеки та 14 аптечних пунктів. Кількість працюючих у системі складала 104 особи. Втім зараз можна стверджувати, що КП СОР «Суми-Фарм» практично не діє.

З 2019 року на підприємстві існувала фінансова  заборгованість у сумі близько 7 млн. грн. (кредиторська заборгованість 5 млн. 207 тис. грн., заборгованість по кредитам у банках – 1млн. 648 тис. грн., по податкам і зборам 47тис.730 грн.). Фінансовий стан підприємства почав погіршуватись  з 2016 року. У період з 02.03.2018 р. по 26.07.2019 р. рішенням сесії СОР статутний фонд підприємства збільшувався неодноразово, збільшення склало 4 млн.260 тис. 640 грн., ця сума була витрачена як обігові засоби.

На даний час на підприємстві залишилось 2 працівника, це в.о. директора та бухгалтер, який працює на ¼ ставки заробітної плати.

Станом на 02.04.2020 р. п’ять аптек та два аптечних кіоски, які розташовані у Сумах, передані в оренду підприємству «Лінда-Фарм». Всі інші аптеки та аптечні  пункти у кількості 30 штук не працюють.

Сьогодні можна стверджувати, що КП СОР «Суми-Фарм» практично не існує та є загубленою структурою. 

Аби відновити у регіоні аптеки комунальної власності, облдержадміністрація спільно з обласною радою працюватимуть над вирішенням цього питання.