Сьогодні в Ямполі 41 день карантину, його планують продовжити до 12 травня

12 березня Уряд ввів загальнодержавний карантин через поширення коронавірусу, режим заборон та обмежень докорінно змінив життя мешканців Ямполя

В місцевих школах вже тривалий час не чутно дитячих голосів, школярі тепер навчаються на, так званій, дистанційній формі. Зупинили навчальний процес і в ВУЗах, що призвело до масового повернення студентів до батьківських будинків.  

Напевно, найбільш болючою втратою для місцевих мешканців стала відміна громадського транспорту. І якщо з відміною міжнародних потягів, електричок та автобусів, які з’єднують Ямпіль з обласним центром і столицею, ще можна погодитись, то безглуздим виглядає відміна автобусного сполучення в межах району. Люди з інших населених пунктів вимушені добиратись до Ямполя на власному транспорті, таксі та попутках, що в рази дорожче за вартість автобусного квитка. Повністю ж відмовитись від поїздок люди не можуть собі дозволити: потрібно їхати на роботу (багато установ все ж працює і не може перевести людей на дистанційну роботу), селах немає навіть банкоматів, щоб зняти готівку і таких випадків можна навести безліч. Ще більш безглуздою виглядає відміна громадського транспорту, якщо врахувати, що в інтернеті можна найти чимало оголошень про нелегальні поїздки автобусом до Сум та Києва.

Чимало незручностей додає і заборона на торгівлю товарами, які не визнані товарами першої необхідності. Доходить до абсурдів, коли покупець перебуває в торговій точці і не може придбати більшу частину асортименту. Повністю закриті магазини одягу, перукарні, магазини канцелярії та дитячих іграшок. Тож, ямпільчанам стає все важче слідкувати за зовнішнім виглядом та чимось зайняти дітей, які нудьгують на карантині.

Цілком логічною є заборона перебувати у громадських місцях без маски, але ж саму медичну маску придбати дуже важко і дорого. Ціни на них підскочили з 1,25 до 30-40 гривень. Враховуючи, що їх слід міняти кожні три години, це задоволення стає занадто дорогим. Кепкують ямпільчани і з КПП, який встановили на в’їзді в райцентр. Більшість схиляється до того, що він жодної користі не приносить – точно визначити температуру тіла людини в таких умовах неможливо, не відомо і про випадки заборони в’їзду людям без місцевої прописки. Тим паче, що місцеві знають десятки способів об’їхати цей пост польовими дорогами.   

Величезна кількість розмов ходила навколо відзначення Великодня і, зокрема, традиційного освячення пасок. В результаті 90 % ямпільчан вирішили залишитись вдома на свята. В місцевих церква було по 20-30 людей, які дотримувались встановленої дистанції та носили маски. Можна з впевненістю сказати, що великого скупчення людей не було допущено – у чергах біля магазинів та банкоматів іноді збирається більше.

З екранів телевізорів ямпільчани не раз чули обіцянки, що у разі дотримання контрольованої ситуації на Великодні свята, буде підніматися питання про поступове скасування карантину. Ямпільчани до заклику можновладців прислухались, а натомість, скоріш за все, вже завтра отримають продовження карантину до 12 травня. Принаймні, це анонсував прем’єр-міністр України, щоправда, з деякими неназваними пом’якшеннями. Все це говорить про хаотичність дій влади, яка виявилась неготовою до загрози і вдається до великої  невиправданих кроків і імітації боротьби з поширенням вірусу. На жаль, така політика неминуче веде країну до економічної кризи, яку відчують всі.