Кабмін оприлюднив поетапний план виходу з карантину

Український уряд має чіткий план виходу з карантину, повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у офіційному телеграм-каналі.

План складається з 5 етапів, і розпочатися він може уже з 11 травня – але за умови сприятливої епідемічної ситуації. Кожен етап має чіткі індикатори та залежить від того, чи буде зменшуватися динаміка поширення захворювання.

Перший етап

Умова: Якщо протягом 10 днів співвідношення усіх виявлених випадків коронавірусу не змінюється, або щоденне відхилення утримується в межах 5%.

Будуть зняті обмеження: на прогулянки в парках, скверах, зонах відпочинку і прибережних зонах, на тренування у командних видах спорту, відкриються кавʼярні, автомийки, веломагазини, велопрокат, частково салони краси, нотаріуси й адвокати.

Другий етап

Умова: Якщо протягом 10 днів кількість нових інфікованих коронавірусом знижується, а кількість людей, що одужали, стала або зростає.

Будуть зняті обмеження: відновлення навчання у випускних класах і підготовка до ЗНО, на побутове обслуговування населення, відкриються спортзали та фітнес-центри, готелі, заклади громадського харчування зможуть видавати їжу на виніс, будуть дозволені спортивні змагання до 50 осіб (без глядачів).

Третій етап

Умова: Якщо протягом 10 днів кількість людей, які одужали, буде вдвічі перевищувати кількість нових інфікованих, а в лікарнях пацієнтів з коронавірусом буде не більше 10%.

Будуть зняті обмеження: на відвідування спортивних і дитячих майданчиків, деяких закладів освіти, в метрополітені будуть дозволені спецперевезення, відновиться міжміське транспортне сполучення в межах області, відкриються ТРЦ, кінотеатри і заклади громадського харчування з відвідувачами.

Четвертий етап

Умова: Якщо протягом 10 днів кількість нових випадків коронавірусу не більше ніж 5 на область.

Будуть зняті обмеження: запрацює метрополітен та весь громадський транспорт, відкриються ТРЦ, заклади культури, заклади освіти, заклади громадського харчування, а також відновляться стоматологічні послуги.

Пʼятий етап

Умова: Якщо будуть спостерігатися поодинокі випадки, повязанні виключно з імпортуванням захворювання.

Будуть зняті обмеження: всі карантинні обмеження знімаються, крім тих, що встановлені особливим розпорядженням місцевої влади в окремих областях.

«Урядова дорожня карта виходу із карантину дасть можливість зберегти життя українців і водночас поступово відновити економічну стабільність», – заявив прем’єр-міністр.