Статус постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС мають 116 ямпільчан

Сьогодні, 26 квітня, виповнилося 34 роки з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної трагедії світового масштабу на Чорнобильській АЕС.

Про це Ямпіль.INFO повідомила начальник управління соціального захисту населення Ямпільської районної державної  адміністрації Олена Терентєва

На сьогоднішній день в Ямпільському районі статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи мають 116 осіб, з них: категорії 1 – 24 особи; ліквідаторів категорії 2 – 29 осіб; переселених категорії 2 – 12 осіб; евакуйованих категорії 2 – 6 осіб; ліквідаторів категорії 3 – 26 осіб; постраждалих категорії 3 – 14 осіб; дружина померлого громадянина, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 5 осіб.

Соціальна підтримка громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, є одним з важливих напрямків роботи управління соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації Сумської області.

Спеціалістами управління проводиться робота з реалізації Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно якого постраждалі особи мають право на всі види пільг, допомог та компенсацій.

З обласного бюджету виділяються кошти на медичне забезпечення осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На 2020 рік виділено 63,5 тис. гривень, в тому числі на забезпечення ліками – 53,5 тис. гривень, на зубопротезування 10,0 тис. гривень.

Щорічно проводиться санаторно-курортне оздоровлення громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до 1 категорії. У 2019 році оздоровлено 4 особи 1 категорії, у 2020 році на обліку по забезпеченню санаторно-курортним лікуванням перебуває 7 осіб зазначеної категорії. Для постраждалих громадян 1 категорії, які не бажають отримувати санаторно-курортне лікування, передбачено отримання за їх бажанням грошової компенсації. У 2019 році грошову компенсацію отримали 10 осіб на загальну суму 5,2 тис. гривень; на 2020 рік передбачено виплатити компенсацію 12 особам на суму 6,9 тис. гривень.

З 2019 року запроваджено надання з районного бюджету щорічної матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 14 грудня та одноразової грошової допомоги при оперативному лікуванні або після його проведення, онкологічному захворюванні учасникам ліквідації віднесеним до 1 категорії.

З питань надання компенсаційних виплат та отримання пільг особам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, жителі району можуть звертатися до управління соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації або за телефоном 2-20-93.

26 квітня — День національної жалоби. Про те, що сталось, не можна забувати. Лише наша пам’ять і вдячність може бути хоч якоюсь винагородою тим, хто поклав на цей «атомний вівтар» своє здоров’я та життя.  Низький уклін і довічна повага всім, хто брав участь у подоланні наслідків чорнобильського лиха. Вічна пам’ять загиблим, вічна шана подвигу ліквідаторів!