🔴📸 На Туранівській криниці відбулось освячення води

Між селами Туранівка та Грем’ячка вже три століття існує святе джерело, вода з якого славиться своїми цілющими властивостями.

В народі існує традиція на Вознесіння Господнє ходити до Туранівської криниці. Як пригадують старожили, в дореволюційні часи люди йшли хресним ходом від зруйнованого Храму Архангела Михайла в селі Грем’ячка до святої води, де служився водосвятний молебень. Ця традиція не переривалася навіть за радянської влади, коли вона звелась до народних гулянь біля джерела, а духовний зміст їй повернули вже в наш час.

Ось і цього року на криниці, яку до свята впорядкували місцеві мешканці, завітали люди з різних куточків району. Освячення води провів настоятель райцентрівського Спасо-Преображенського храму отець Георгій. Після чого всі бажаючі могли набрати води з святого джерела.    

Чому ж люди так шанують це джерело серед лісу? Відповідь на це питання сім років тому Ямпіль.INFO надав місцевий краєзнавець Леонід Сокоренко. Виявляється, з цим джерелом пов’язано багато легенд.

-За одною з них, близько 200-300 років тому жив в цих краях заможний поміщик Туранський, і була у нього незряча донька. Яких тільки лікарів не привозив він зі всього світу, проте нічого не допомагало. Аж якось йому наснився янгол, що сповістив: «не шукай зцілення в чужих краях, адже ти маєш на своїй землі цілюще джерело, зводи доньку до нього зранку на Вознесіння і нехай умиється його святою водою». Так і зробили. І дійсно сталось диво – донька поміщика прозріла. За другою легендою, свята вода криниці зцілила людину, що не могла ходити. А третя легенда сповіщає, що це джерело утворилося на городі селянина. Він його закопав – і в той же день осліп, зір до чоловіка повернувся лише тоді, коли його сини розкопали криницю, – розповідав Леонід Іванович.