Кабмін погодив створення на Сумщині 5 районів замість 18

Територія сучасного Ямпільського району має перейти під підпорядкування Шостці

Міністерство розвитку громад та територій України подало до Верховної Ради України законопроект, яким визначено утворення на Сумщині п’яти районів: Конотопський (з адміністративним центром у місті Конотоп), Охтирський (з адміністративним центром у місті Охтирка), Роменський (з адміністративним центром у місті Ромни), Сумський (з адміністративним центром у місті Суми) та Шосткинський (з адміністративним центром у місті Шостка). За планом реформи передбачається, що найближчим часом Верховна Рада прийме відповідну постанову «Про утворення та ліквідацію районів», – повідомляє офіційний сайт Сумської обласної ради.

Цікаво, що ще зовсім недавно, за пропозицією Міністерства розвитку громад та територій України, на Сумщині пропонувалося залишити тільки три райони з 18 існуючих – Сумський, Шосткинський та Конотопський. Але депутати обласної ради прийняли звернення до КМУ в якому відстоювали створення саме п’яти районів на території області. Цікаво, що за обох варіантів нового районування Сумщини, територія Ямпільського району мала б увійти до нового адміністративно-територіального утворення з центром в Шостці.

Раніше повідомлялось, що Уряд затвердив і Перспективний план створення об’єднаних територіальних громад у Сумській області, який передбачає створення на території Ямпільського району трьох об’єднаних територіальних громад з центрами в Дружбі, Свесі та Ямполі