🔴 📸 В Ямполі все ж можуть відремонтувати «пенькозаводську» дамбу  за кошти обласного бюджету

За нового губернатора Сумщини Романа Грищенко питання зрушує з мертвої точки  

Про це стало відомо напередодні, під час візиту очільника області до Ямполя

Ще наприкінці минулого року на обласному рівні було прийняте рішення виділити на проведення ремонтних робіт на шлюзі №6 на річці Івотка 240 тисяч гривень: 140 тисяч з екологічного фонду області та 100 тисяч з кошторису Офісу водних ресурсів у Сумській області. Це рішення залишається чинним і на даний час, але початок ремонту був заблокований Департаментом фінансів, який не погодився виділяти кошти обласного бюджету на об’єкт, що перебуває в державній власності.  

Перебуваючи в Ямполі, Роман Грищенко ознайомився з проблемою, отримав документацію та дав доручення підлеглим вирішити це питання. «Для проведення ремонту потрібні невеликі кошти. Це питання потрібно вирішити і я знаю, як це зробити», – зазначив голова облдержадміністрації.

Сьогодні ми хочемо показати, у якому стані зараз знаходиться сумнозвісна «пенькозаводська» дамба і поговорити про те, як руйнування шлюзу вплинуло на життя пересічних ямпільчан.  

Перебуваючи на дамбі відразу помітно, що один з двох шлюзів повністю зруйнований. Як наслідок, гідрологічна споруда зовсім не тримає рівень води у річці. Аварійною є і сама дамба, де місцями відсутні металеві секції загородження, великі сумніви є і у справності механізмів, які регулюють рівень підняття шлюзів. Відразу ж помітні і наслідки аварійності шлюзу – річка перед дамбою обміліла і все більше нагадує болото, а її заплава взагалі пересихає.   

-За останні два роки Затон сильно обмілів, все через шлюзи, – розповідає місцевий пастух Олександр. –Пам’ятаєте, скільки раніше тут молоді було, скільки людей купалось, а тепер відпочивати ніде. Те саме стосується і рибалки, бо немає води – немає і риби.

Поодинокі відпочиваючі на березі все ж є. Зокрема, ямпільчанин Валентин привіз сина покупатись у теплій воді.   

-Маленьким дітям тут ще можна купатись, – розповідає чоловік. – Але для дорослих дуже мілко. Крім того, тут немає необхідного об’єму води. Тож річка скоро зацвіте і перетвориться на болото.

Мало хто замислюється, що аварійний шлюз міг спричинити і інші проблеми ямпільчан. До того ж, стосуються вони всього селища, а не лише околиці, яку в Ямполі прийнято називати «пенькачкою».

-Цієї зими в колодязях по вулиці Бондарівка, яка знаходиться понад річкою Івотка, зникла вода, – розповідає ямпільчанка Олена. –У мене була неглибока свердловина, з якої повністю зникла вода. Це саме відбувається і у багатьох ямпільчан, які беруть поверхневі води. Тепер мені доводиться на тачці возити бідон з колодязя, де ще залишилась вода. Але і там у відрах стільки піску, хоч малюй по ньому…

За словами очільника області Романа Грищенка, вже за два тижні він має повторно відвідати Ямпіль і на той час він вже планує отримати перші результати по проблемах, які були озвучені напередодні. Сподіваємося, що ремонт шлюзу на дамбі стане однією з них.  

1 thought on “🔴 📸 В Ямполі все ж можуть відремонтувати «пенькозаводську» дамбу за кошти обласного бюджету

  1. Проблема критична-чому байдужі мовчать в ганчірочку…А депутату райради респект бо випускнику школи КДБ та депутатію великому це не цікаво…

Comments are closed.