Шахраї ошукали 50-ти річну ямпільчанку

Поліція Ямполя розшукує псевдобанкіра, який викрав з чужої банківської картки більше 10 тисяч гривень.

Про це інформує Відділ комунікації поліції Сумської області

Назвавшись банківським працівником, аферист хитрощами вивідав конфіденційну інформацію та зняв з рахунку довірливої жінки 10 676 гривень. Поліція розшукує спритника і застерігає жителів області від зайвої довірливості та необачності.

З заявою про злочин до Ямпільського відділу поліції звернулася 50-річна місцева жителька. Вона розповіла: її донька вирішила продати через Всесвітню мережу свою сукню. Покупець знайшовся досить швидко, і вони домовились про угоду. Дівчина для зарахування коштів за товар продиктувала йому номер своєї банківської картки. Однак гроші так і не надійшли. Тоді покупець запропонував дівчині продиктувати номер іншої картки. І та надала дані картки своєї матері, попередивши неньку про те, що їй мають надійти гроші за продану сукню. Проте кошти не надійшли й цього разу. Невдовзі жінці на її мобільний телефон подзвонив невідомий чоловік, який назвався працівником одного з ведучих банків. Він пояснив: аби гроші таки були зараховані, потрібно, мовляв, «обнулити» баланс на картці. За допомогою мобільного додатку жінка провела всі начебто необхідні банківські операції, як їй підказав «псевдобанкір». Але замість очікуваного зарахування отримала повідомлення про те, що з її рахунку зняті 10676 гривень.

Лише після цього пенсіонерка схаменулася і звернулася за порадою до родичів. І зрозуміла, що стала жертвою шахрайства. Їй не залишилось нічого іншого, як звернутися до поліції.

Наразі в поліції вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Правоохоронці вкотре застерігають громадян бути обачними та уважними під час реалізації чи придбання товару через мережу Інтернет. Користуйтеся тільки перевіреними сайтами, і за жодних обставин не переказуйте гроші авансом. Усна домовленість з продавцем не є гарантією отримання товару. Ті громадяни, хто вирішив продати через Інтернет товар, слід пам‘ятати, що покупцю варто знати лише номер картки – цього цілком достатньо задля оплати покупки. Вся інша інформація по картці як то пін-код чи cvv-код, термін дії – не потрібні. Тим більше таку інформацію ніколи не випитують працівники банків. Тож пам‘ятайте: щойно мова заходить про конфіденційні дані ваших рахунків, будьте певні – ви спілкуєтесь з шахраями.

Тож радимо Вам відразу припинити розмову і зателефонувати на цілодобову спецлінію «102» та викликати поліцію. Майте на увазі: лише ваша обачність вбереже вас від фінансових втрат. Будьте максимально пильними та обережними, не дайте жодного шансу пройдисвітам збагатитися за ваш рахунок.

2 thoughts on “Шахраї ошукали 50-ти річну ямпільчанку

  1. Якби ще наша поліція працювала як треба, після таких дзвінків, наче зі “служби безпеки банку”, які намагалися випитати строк дії картки поліція то приїхала, склала протокол, але одразу попросили написати заяву про припинення перевірки цього номеру, і що я наче подзвонив до поліції, щоб просто їх повідомити, а не з метою знайти того шахрая, і сказали що всеодно їх не знайдуть. Тому я раджу всім не погоджуватись на такі прохання поліції, бо злочин краще попередити, ніж потім шукати винних.

Comments are closed.