🔴 📸 Ювілей відзначає ямпільський скульптор Володимир Кириченко

Майстру, який подарував Ямполю відомі скульптури Трьох ведмедів, Гномів, Івасика -Телесика та багатьох інших витворів на території районної станції юннатів, сьогодні виповнилось 60 років

Сучасну Ямпільську станцію юннатів важко уявити без скульптур казкових героїв, що прикрашають різні куточки ботанічного саду. Скульптури Лісовика, семи гномів, Оленки та трьох ведмедів – улюблені місця для фотографування молодят та гостей селища. Мало хто з відвідувачів станції юннатів здогадується, що автор цих витворів не професійний скульптор, а на той момент звичайний працівник станції.

Володимир Кириченко пригадує, що коли влаштувався працювати у юннати, йому доручили реставрувати дерев’яну скульптуру лелек, що раніше стояла біля старого корпусу станції. Проте замість того, щоб відновлювати стару скульптуру, він запропонував керівництву зробити нову. «Я побачив, що скульптуру реставрувати вже неможливо, – розповідає Володимир Кириченко, – тому зробив на папері ескіз Лісовика і запропонував керівництву його виготовити. Побачивши малюнок, директор станції Григорій Іванович Шпак усміхнувся, адже намалювати легко – важко зробити, але все-таки мені це вдалось».

З цієї скульптури розпочалась творчість ямпільського скульптора, далі була скульптура трьох ведмедів, що прикрашають вже новий корпус станції, велика лілія та семеро гномів, які органічно вписались у ландшафт ботанічного саду, стали його невід’ємною частиною, додавши йому унікальності та казковості.

Володимир Кириченко розповідає, що робити скульптури його ніхто не навчав, він просто почав їх робити і в нього все виходило. Взагалі в нього, як творчої особистості, багато захоплень, але так як він пішов працювати художником, то почав займатись саме виготовленням скульптур.

Щоправда, згодом Володимиру Михайловичу довелось залишити улюблену роботу.

Визнання настигло майстра вже після звільнення. «Вже не працюючи, я брав участь у конкурсі, до якого вирізав скульптуру ангела, тоді саме цей витвір був визнаний найкращим. Виставка проходила на місці танцмайданчика, я був присутнім на ній і мені було цікаво спостерігати, як на мою роботу дивляться люди. Вони підходили до ангела, довго розглядали, окремі відвідувачі підходили і до мене, дякували за творчість – було дуже приємно. Взагалі, я люблю за цим спостерігати, тоді дивишся і щось на майбутнє собі міркуєш, і собі повертаєш частину душі, яку вклав».

Знайшла свій попит творчість митця і за кордоном. Зокрема, Володимир Кириченко працював у Москві, де виготовив декілька скульптур, оформлював вирізні ресторани, гостьові кімнати. «Коли їхав в Москву – думав, куди я їду, це ж Москва, – пригадує він, -але коли зробив там перші вироби, то люди їх оцінили і захотіли такі ж собі».

На роботу до районної станції юних натуралістів Володимир Михайлович повернувся 15 вересня 2017 року і вже встиг подарувати їй чергову свою велику роботу – скульптуру Івасика – Телесика, яка вразила всіх відвідувачів станції. З’явились в юннатах після його приходу і скульптури оленів та Жар-птиці.

А в минулому році перший витвір Володимира Михайловича з’явився в Ямполі за межами станції юннатів. В селищі сталось лихо – впав багаторічний символ населеного пункту – Віковий дуб. Щоб хоч якось зберегти пам’ять про це визначне дерево, Ямпільська селищна рада замовила йому металеву скульптуру лелек, яку встановили на стовбурі дуба.

Сьогодні у Володимира Михайловича ювілей і Ямпільське інформаційне агентство від імені всіх своїх читачів приєднується до вітань. Зичимо майстру здоров’я і успіху, реалізації всіх намічених планів. А головне, дякуємо за невтомну працю на благо рідного Ямполя.   

7 thoughts on “🔴 📸 Ювілей відзначає ямпільський скульптор Володимир Кириченко

  1. Володя, с ДНЕМ РОЖДЕНИЯ. Здоровья тебе, счастья, благополучия . Радуй Ямпольчан своими такими прекрасными работами. Я горжусь – ты мой одноклассник.

  2. СПАСИБО огромное и земной поклон за Ваш труд, который дарит столько радости и жителям Ямполя и гостям .Здоровья на долгие годы и неисчерпаемой радости творчества.

  3. Тату, з Днём народження, вітажмо тебе вже великою родиною: твоя любляча дружина, яка крокує з тобою в складні та щасливі моменти, твої доньки та зяті. Таточку, бажаємо тобі міцного здоров’я, благополуччя, достатку, визначення та вдячності від широкого загалу вдячних людей з чуттєвою душею та вишуканим смаком. Спасибі за твій талант, за чуйне серце, відкриту душу, самовідданість заради нас, за те що у нас є батько, яким ми пишаємося упродовж усього життя. Твоя любляча та вдячна родина.

  4. Здоров’я Вам ,миру,сімейного затишку і всіх благ!Дякую Вам,що принесли в наше сіре життя кольорі казки🌺🌺🌺

Comments are closed.