В Могилівці придумали, як зберегти глядацьку залу місцевого Палацу культури

Ми продовжуємо знайомити наших читачів з успішним досвідом громад на Дніпропетровщині, з яким журналістам Ямпільського інформаційного агентства вдалось ознайомитись в рамках прес-туру «Досвід реформ на Дніпропетровщині», який був проведений Харківським прес-клубом.

Цього разу ми хотіли б розповісти саме про той досвід, який міг би бути корисним громадам Ямпільського району. Адже не секрет, що більшість голів ОТГ відзначають, що ключовий момент децентралізації – це навіть не гроші, а можливість мислити по-новому, шукати нестандартні шляхи вирішення місцевих проблем. Досить часто їх пошуки закінчуються успіхами.

У багатьох селах України, і зокрема на Ямпільщині, є проблема величезних Палаців культури. Їх будували у радянський час, коли політикою влади було примусове закріплення молоді в селах, як наслідок, населення сільських територій неухильно зростало. Зали на 400-500 глядацьких місць були нормою і не пустували. Сьогодні ж населення деяких сіл вже стало меншим за кількість глядацьких місць і сільський бюджет просто не має можливості і потреби утримувати такі будівлі. В Ямпільському районі з цим стикнулись і Орлівка, і Воздвиженське, де свого часу звели величезні палаци, і навіть дрібні села.

Ефективне рішення, як залишити громаді культурний осередок в зимовий час і не витрачати величезні кошти на постійне опалення глядацької зали, знайшли в Могилівці Царичанського району. Вони прийняли рішення встановити на стелі глядацької зали свого палацу культури сучасні електричні обігрівачі. Їх вмикають за день до запланованого концерту, і у день проведення культурного заходу в актовій залі тепло і комфортно. Цікаво, що в 2017 році таке обладнання обійшлось бюджету ОТГ лише в 80 тисяч гривень. Ця сума в десятки разів меша за виділені кошти на ремонт Палацу культури в Свесі, з однією лише різницею – в Могилівці ця система вже успішно працює кілька років, а в Свесі – про підключення системи опалення зали лише говорять.