Силу – для країни і на допомогу людям! Честь – нікому!

Сумська обласна партійна організація «Сила і честь” сформувала керівництво і йде на місцеві вибори.

Ми зустрілися з новообраним керівником обласної партійної організації Андрієм Киселем і запитали про вибори, владу і перспективи партії на місцевих виборах.

– Андрію Юрійовичу, Ви одним із перших політиків заявили публічно, що Ваша партія «Сила і честь” іде на вибори. Не зарано?

– А ви думаєте, що інші партії на вибори не підуть? До чого це лукавство? Остаточна мета діяльності будь-якої партії – прихід до влади. Завдання – одне, методи – різні. Для когось влада – інструмент наживи, можливість грабувати країну. Це ми вже надивилися на прикладі попередніх влад.

Я не пам’ятаю політичної сили, щоб ішла до влади з намірами змінити країну і ці наміри реально втілила. Як тільки – у владі, так змінюються лише обличчя чи перерозподіляються «потоки» і сфери впливу.

Схеми збагачення і корупції ніхто не міняє, бо вони такі ж зручні і відпрацьовані роками. І за таким принципом: «Переможців не судять: ми прийшли назавжди!» діють фактично всі політичні сили. Навіть не партії, а політичні проєкти, яких лише на Сумщині зареєстровано понад 300. Партії, як акціонерні товариства, сидять і чекають, який олігарх їх «викупить» і з ким іти до влади. Ідеологію, незважаючи на назву, обирає той же самий олігарх. І зводиться вона до одного: «з ким дружимо, проти кого воюємо»! Зазвичай партії, тобто політичні проєкти, допомагають відбирати бізнес у одних груп впливу і перерозподіляти його для інших.

 А Ваша партія «Сила і честь” до якого сегменту української політики належить?

– Скажу точно: не до партій старої формації, де лідери висловлювали думку лише «власника» партії і змінювали її залежно від його економічних інтересів. Ви подивіться, що сьогодні відбувається в нашій політиці. Нас учать моральності і честі люди, які фактично працюють у політичному публічному будинку, де все продається.

Політична корупція, лукавість, аморальність сьогоднішніх політиків стала вже легендарною. Погляньте, з яким пафосом нинішні політики біжать допомагати постраждалим від повені на західній Україні. І хто біжить? Ті, хто ще рік тому пиляв ліси і продавав їх за кордон. Це що, у Карпатах за рік зникли ліси?

А лукавство у мовному питанні? Всі б’ють себе в груди, розриваючи на них вишиванку, і вимагають виняткового спілкування україн-ською мовою. А як тільки вимикається камера прямого етеру, тут же починають «какось культурней гаваріть». І таких прикладів багато. Кожен із них яскраво нам демонструє нинішній стан політичної чесності перед людьми. Ми спробуємо ці стереотипи зламати.

Честь, нашу політичну і людську, не віддамо нікому, жодному політику чи олігарху! Честь – це те, що є і залишиться з нами і після виборів, і на все життя.

На чолі нашої ідеології стоїть принцип: «Говори завжди правду, хоч би якою гіркою вона була, роби завжди правильні речі, хоч би як важко було”.

– Добре. У будь-якому випадку це – лише політична риторика, але повернімося до майбутніх виборів. З чим і з ким Ви на них ідете?

– Ми йдемо з абсолютно новим підходом до них. І передовсім з новим підходом до формування нашої команди. Що було раніше? Партії продавали місця у своїх списках. Кандидати, ставши депутатами, починали у владі «відбивати» ці гроші і заробляти на покупку місця у наступному списку. А де можна взяти такі гроші? Не з зарплати ж чиновника.

Посада – це лише інструмент для отримання доступу до ресурсу: грошового, кадрового, адміністративного. Грабувати область можна різними способами: продавати ресурси, посади, просто красти гроші.

Озирніться! В нашому спільному будинку, який називається Сумщина, вже умовно і плінтуси вкрали. Погляньте на підприємства області: немає ні підприємств, ні винуватих у їх розкраданні. Але не можна грабувати безкарно! Всі ми знаємо, що без «допомоги» і безпосередньої участі влади нічого і ніде не дівається. Хіба що за курку, яку вкраде сусід у сусіда, чи в’язанку дров відкривають кримінальні справи.

А скільки вироків отримали наші чиновники, які брали хабарі мільйонами майже в прямому етері? Пам’ятаєте історію з хабарем у стінах Сумської ОДА у 2014 році?

Ми ж хочемо зламати цю психологію. Якщо для тебе політична сила – це інструмент прийти у владу і грабувати область у кращих традиціях попередників, то шукай іншу партію. В деяких якраз почалися «торги списками». Хочете змінити область на краще, тоді приходьте у нашу команду.

Ми йдемо на вибори з ідеологією змін. Змін справжніх, а не змін фасаду.

– Багато, прочитавши це, подумають, що ви – ідеаліст.

– І я, і Ви точно знаємо, що 99% людей теж хочуть таких змін.

– А хто цей 1%, що змін не хоче?

– Ну вашу газету інколи і чиновники читають.

– Ваші перші кроки у владі?

– Повний аудит роботи старої влади. Перевіримо кожен тендер, кожну закупівлю. Треба раз і назавжди чиновників відучити красти. Без покарання за скоєне раніше ми нічого не до-б’ємося. Саджають не лише навесні, а й восени. Аграрії це прекрасно знають. Ну і, звичайно, передивитися пріоритети в роботі.

Сьогодні в чиновників один із пріоритетів – турбота про себе, коханих. Вони захищені пенсіями, заробітними платами тощо. А чи відчувають такий же захист і підтримку держави працівники в медицині, освіті? Потребує змін і соціальний захист. Медицина повинна лікувати, а не виманювати у людей гроші. Освіта повинна готувати професійні кадри, а не викачувати гроші з батьків. А соціальний захист людей повинен стати захистом, а не годівницею для чиновників.

– Що Ви хочете сказати нашим читачам наостанок?

– Якщо ви дійсно хочете змінити життя жителів нашої області на краще, приєднуйтеся до нашої команди. Ми боротимемося за кожну раду, кожну ОТГ. Сьогодні питання стоїть про виживання області в цілому, втім, як і України. Змінити світ на краще можете лише ви, ніхто за вас цього не зробить. Силу ми спрямовуємо на захист людей, а честь не віддаємо нікому!