🔴 Через пандемію COVID-19 бюджети Ямпільського району втратили більше півтора мільйона гривень

Через внесення змін до законодавства щодо надання пільг платникам на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби COVID-19 місцевими бюджетами району втрачено 1 мільйон 498 тисяч гривень, у тому числі: плати за землю – 1 мільйон 378 тисяч гривень та податку на нерухоме майно – 119 тисяч гривен. 

Про це під час колегії Ямпільської районної державної адміністрації доповіла начальник фінансового управління Наталія Слесарєва

Зменшились і доходи від податку та збору на доходи фізичних осіб, який займає 44,8% у загальній сумі власних доходів.  Зменшення відбулось за рахунок менших перерахувань підприємствами лісового господарства через фінансовий стан, у результаті чого ДП «Свеське лісове господарство» зменшило надходження на 341 791 гривню, а ДП «Ямпільський Агролісгосп» – на 46 462 гривні. ПАТ «Свеський насосний завод» зменшив надходження на 258 551 гривню через спад платоспроможності потенційних покупців, що вплинуло на нестачу обігових коштів.

Є на Ямпільщині і підприємства, які взагалі припинили відрахування до районного бюджету. Так, ПАТ «Сумиобленерго» у 2020 році не перераховує податок до бюджету Ямпільського району, у зв’язку з чим втрачено 472 382 гривні, оскільки Ямпільська дільниця філії «Глухівський РЕМ», яка розташована на території Ямпільського району не є структурним підрозділом, а ТОВ «Ямпільський молокозавод» не сплачує податок у 2020 року до бюджету району у зв’язку із зняттям з податкового обліку у Ямпільській ДПІ Шосткинського управління ГУ ДПС у Сумській області.

Фото з архіву Ямпіль.INFO