🔴 З вересня на Ямпільщині може розпочатись більш масове  тестування населення на COVID-19

Про це під час колегії Ямпільської районної державної адміністрації повідомив головний лікар КНП «Ямпільська центральна районна лікарня» Вадим Бойчунь

-Буквально з 10 липня ми розпочали імунно-ферментний аналіз і в посилених темпах тестуємо населення Ямпільського району. Поки що лише тих, хто йому підлягає, а вже з 1 вересня плануємо тестувати значно більшу кількість людей.   

Головний лікар розповів про готовність закладу до боротьби з пандемією.

-Заклад повністю забезпечений засобами індивідуального захисту для власних працівників, у разі погіршення епідеміологічної ситуації ми готові розгорнути три ліжка для надання інтенсивної допомоги. Для цього у нас є три ШВЛ-апарати.

Водночас, пандемія коронавірусу внесла величезні зміни в роботу центральної районної лікарні.  

-З 1 квітня ми почали повністю фінансувати за кошти Національної служби охорони здоров’я, лише енергоносії і інша субвенція від сільських рад залишилась з бюджету. Станом на сьогоднішній день з метою покращення матеріально-технічної і лікувально – діагностичної бази було придбано медичне обладнання на 1 мільйон 575 тисяч гривень. Корективи внесла пандемія короновірусу, адже ми планували одне, а довелось купувати інше. Зокрема, ми планували заключити трохи більше пакетів медичних послуг, але через пандемію увага була приділена закупівлі кисневого обладнання, а воно досить дороге. Як наслідок, ми маємо 8 пакетів договорів, а хотілось мати 10. Але і 8 пакетів для такого району, як наш – це дуже добре.

За перше півріччя лікарня придбала засоби індивідуального захисту на 81 тисячу гривень,  автомобіль «Рено Дастер» за 516 тисяч гривень, ще 327 тисяч гривень витратили на ліки. Має ЦРЛ і позабюджетні надходження на 1 мільйон 19 тисяч гривень: 62.5 тисяч гривень – це благодійні внески від населення, 278 тисяч гривень – гуманітарна допомога, 344 тисячі гривень – надходження від платних послуг, 334 тисячі гривень – інші надходження (орендна плата, відшкодування комунальних послуг).

За словами Вадима Бойчуня, фінансування Ямпільської центральної районної лікарні від Національної служби здоров’я більше, ніж було по медичній субвенції.

-Якби не пандемія коронавірусу, то значно збільшилась би заробітна плата працівників лікарні. Зараз дуже багато коштів йде на підтримку, так званого, сталого епідеміологічного стану та доставку біоматеріалу в м. Суми. Кожен тиждень нам доводиться його везти, а іноді і по 2-3 рази. Витрачаємо на  все це кожен місяць близько 50 тисяч гривень.

Лікарня забезпечена асигнуваннями на заробітну плату, але ситуація може змінитись в жовтні, коли ЦРЛ отримуватиме кошти лише за надані послуги.

-На поточний період ми повністю забезпечені асигнуваннями на заробітну плату, але з жовтня починається оплата за послуги. Яка кількість послуг буде надана по пакетам, таке і буде наше фінансування.

Фото з архіву Ямпіль.INFO

error: Content is protected !!