🔴 📸 Як сьогодні виглядає перша адмінбудівля Ямпільського району

Дев’яносто сім років тому вперше був створений Ямпільський район, у який об’єднали Ямпільську та Марчихино-Будську волості колишнього Глухівського повіту. Керівництву новоствореної адміністративно-територіальної одиниці довірили управляти територією з майже 50 тисячами населення. Звичайно, що для цього знадобився великий апарат управлінців, який потрібно було десь розмістити.

Радянська влада вирішила не будувати приміщення для новоствореного райвиконкому, а розмістити його у захопленій головній конторі маєтку Неплюєвих. Це двоповерхове приміщення розташовувалось по вулиці Шлях (пізніше була перейменована на вулицю Леніна) у самому центрі Ямполя, навпроти Базарної площі (тепер парк біля меморіалу бійцям та командирам партизанського загону «За Батьківщину»).

Неплюєвська будівля служила району майже 45 років, аж доки в 1967 році не було прийнято перенести центр селища на інше місце. Розбудову нового Ямполя розпочали з адміністративного приміщення райкому та райвиконкому, який зараз знаходиться за адресою бульвар Ювілейний, 1 і досі служить районній раді та адміністрації.

Стара ж будівля поступово втрачала своє значення і без необхідного ремонту почала стрімко руйнуватись. Останніми її власниками були управління статистики і відділення фонду соцстрахування, але і їм довелось знайти нові приміщення, коли будівля остаточно прийшла в аварійний стан. Коли ж вона вже пустувала її більшу частину розібрали та зняли дах.

Так старовинне приміщення, яке довгий час було головним в Ямполі, виглядає в наш час. Схоже, ми назавжди втратили ще одну пам’ятку місцевої історії, яких і так в нашому селищі лишилось мало.           

сс

с1

с2

с3

2 thoughts on “🔴 📸 Як сьогодні виглядає перша адмінбудівля Ямпільського району

  1. Бездарне керівництво Ямпільщини залишило після себе багато таких руїн. Колишні приміщення пошти і музичної школи, будинок культури на вул. Спасо-Преображенська, руїни сільгоспхімії і ПМК, редакції газети по вул. Глухівський шлях.

    1. А при чем здесь керiвництво ямпiльщины? Такие руины по всей Украине, после развала советского союза начали появлятся. Скоро не будет этих развалин, нечего земле пропадать, нужно будет продавать.

Comments are closed.