На Ямпільщині проводитиметься вакцинація диких тварин проти сказу

На Ямпільщині з 02 вересня 2020 року буде проводитися планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу. Вакцинація на території району буде проводитися повітряним розподілом принад з вакциною за допомогою літаків.

Про це Ямпіль.INFO повідомили в Ямпільському міжрайонному управлінні Держспоживслужби

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні та Сумській області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

«Тому, шановні жителі Ямпільщини, коли ви побачите літак, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин. Прохання не брати брикети в руки та не переносити з місця», – зазначається у повідомленні.

1 thought on “На Ямпільщині проводитиметься вакцинація диких тварин проти сказу

Comments are closed.