В прокуратурі відбувся брифінг щодо стану злочинності на території Ямпільського району

В Ямпільському відділенні Шосткинської місцевої прокуратури розповіли про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності місцевої прокуратури

Перед журналістами виступили начальник Ямпільського відділення Сергій Калюжний та заступник керівника Шосткинської місцевої прокуратури Ігор Зайцев.

“За результатами роботи протягом 6 місяців 2020 року відмічається зменшення рівня злочинності на території Ямпільського району на 3,7%. Зокрема, відбулося зменшення порівняно з аналогічним періодом минулого року кількості зареєстрованих тяжких злочинів на 3,0%.  Слід зазначити, про відсутність протягом звітного періоду вчинених умисних вбивств (замахів), злочинів щодо спричинення тяжких тілесних ушкоджень, в т.ч. числі тих, що заподіяли смерть потерпілого. Також, за даний період не вчинено жодного злочину проти статевої свободи та статевої недоторканності особи, у сфері охорони державної таємниці, недоторканості державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації, проти правосуддя, вимагань та хуліганства.

Відмічається зменшення кількості вчинених на території Ямпільського району злочинів проти власності: вчинено 48 злочинних посягань даної категорії, що менше минулорічного на 4,0 %, з них вчинено крадіжок з будинків та квартир – 2 проти 8 в минулому році, шахрайств – 6 проти 9 в минулому році, а також незаконного заволодіння транспортними засобами – 1 проти 3 в минулому році.

Майже на тому ж рівні залишилась кількість вчинених злочинів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів – зареєстровано 13 кримінальних правопорушень проти 14 за аналогічний період 2019 року.  Проте, відмічається збільшення з 4 до 7 кількості вчинених на території району крадіжок з торгівельних точок, з 15 до 20 крадіжок з помешкань громадян.

Слід відмітити, що в діяльності правоохоронних органів Ямпільського району збільшився відсоток виявлення осіб, які вчинили кримінальні правопорушення у порівнянні з минулим роком, який складає 59,8 %, при середньо обласному рівні 46,2%. Вцілому, протягом 1 півріччя 2020 року Ямпільським відділом Шосткинської місцевої прокуратури до суду скеровано 62 обвинувальні акти та 1 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

Прокурорами Ямпільського відділу внесено 31 письмову вказівку слідчим в порядку ст. 36 КПК України, а також скасовано 7 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень.    Ямпільським відділом Шосткинської місцевої прокуратури до судів заявлено позовів на загальну суму 20759 тис. грн., з яких розглянуто і задоволено на загальну суму 15612 тис. грн. Реально виконано позовів на суму 5613 тис. грн., повернуто 20 га незаконно наданих земель державної власності, поновлено права 16 громадян.

Наявні позитивні напрацювання на пріоритетних напрямках представницької діяльності, забезпечена широка категорійність позовів.

Шосткинською місцевою прокуратурою приділяється значна увага питанням активізації стану досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які набули значного суспільного резонансу на території району.  

На виконання вказаних завдань протягом 1 півріччя 2020 року з боку відділу місцевої прокуратури вживалися заходи щодо перевірки слідчим та процесуальними шляхом порушень бюджетного законодавства органами місцевої влади та місцевого самоврядування при використання коштів державного та місцевих бюджетів, у тому числі виділених на будівництво, утримання і ремонт доріг.

Протягом звітного періоду виявлено 4 факти шахрайського отримання бюджетних коштів державної допомоги сім’ям з дітьми на суму більше 30 тис. грн. За вказаними фактами, розпочато досудове розслідування кримінальних проваджень, які розслідувані у стислі терміни і спрямовані до суду з обвинувальними актами.

Також, протягом вказаного періоду 2020 року  виявлено 2 факти самовільного зайняття земельних ділянок, за якими розпочато досудове розслідування кримінальних проваджень, за наслідками їх розслідування спрямовано до суду обвинувальні акти.

Також, протягом 2020 року виявлялися факти невиплати заробітної плати працівникам одного з господарських товариств району. За вказаним фактом розпочато досудове розслідування кримінального провадження, яке також розслідувано, до спрямовано до суду обвинувальний акт.

Протягом поточного року з боку відділу місцевої прокуратури вжито заходів щодо протидії корупційним проявам на підвідомчій території, звернуто увагу на вказану проблематику керівництва Ямпільського ВП Шосткинського ВП ГУНП в Сумській області. Внаслідок вжитих заходів виявлено 4 факти пропозиції надання неправомірної вигоди працівникам СРПП відділення поліції за не складання адміністративних матеріалів, в тому числі за фактом керування транспортним засобом у стані сп’яніння. За даними фактами були розпочаті кримінальні провадження, у стислі терміни проведено досудове розслідування та спрямовано до суду обвинувальні акти.

Крім цього, відділом прокуратури внесено 4 подання щодо порушень Закону України «Про запобігання корупції».

Працівниками Ямпільського відділення поліції Шосткинського відділу поліції ГУНП в Сумській області вживаються заходи щодо виявлення, запобігання і припинення кримінальних правопорушень. Із цією метою проводяться оперативно-розшукові і профілактичні заходи, приймається участь у правовому вихованні населення та проведенні профілактичної роботи серед осіб, схильних до вчинення кримінальних правопорушень.

Водночас, робота на вказаному напрямі потребує покращення. Вжитими Ямпільським відділенням поліції заходами не вдалося належним чином організувати роботу по попередженню злочинності, внаслідок чого спостерігається зростання окремих категорій злочинів, в тому числі зазначених в даній інформації і насамперед серед раніше судимих, систематично зловживаючи спиртними напоями, тощо.

З метою усунення негативних тенденцій, а також координації дій правоохоронних органів у боротьбі зі злочинністю Шосткинською місцевою прокуратурою неодноразово проводились координаційні наради керівників правоохоронних органів регіону, на яких обговорено стан запобігання і протидії злочинності, у тому числі на території Ямпільського району, а також виконання заходів, спрямованих на підвищення ефективності взаємодії правоохоронних органів у запобігання та розслідуванні протиправних посягань, у першу чергу запобігання і протидії злочинам у земельній та лісовій сферах, насамперед, вчиненим службовими особами органів місцевого самоврядування, у бюджетній сфері, зокрема, щодо використання коштів виділених для створення та розвитку об’єднаних територіальних громад, а також виділених на будівництво, утримання і ремонт доріг.

За вказаний період Ямпільським відділом Шосткинської місцевої прокуратури розглянуто 8 звернень громадян, з яких 3 направлено в інші відомства.  Протягом 1 півріччя 2020 року Ямпільським відділом Шосткинської місцевої прокуратурою здійснено 15 виступів у засобах масової інформації. Інформація направляється на розгляд у порядку ст. 6 Закону України «Про прокуратуру».


В компании smart-bezpeka.com вы можете заказать по самым выгодным ценам качественные камеры видеонаблюдения, которые позволят вам эффективно защитить свое имущество от незаконных посягательств третьих лиц, а так же обеспечить безопасность и неприкосновенность себя и членов своей семьи.

Если вы перейдёте на сайт этой компании, то там вы найдёте самый широкий выбор таких камер, они отлично подойдут для решения самых сложных и ответственных задач. Их высокое качество и надёжность гарантируют вам безопасность, а доступная цена станет приятным бонусом. Работать с компанией smart-bezpeka.com приятно и выгодно. Вы убедитесь в этом сами, воспользовавшись её услугами!