Продаж нерухомості

Ціна нерухомості дає можливість продавцеві реалізувати інвестиційний виграш від власності, яку він колись купив. Тому підвищення її ціни до останнього – дуже важливий елемент торгівлі і дуже важливий крок в управлінні нерухомістю взагалі. Більшість інвесторів, особливо недосвідчених, упускають хороший прибуток при продажу нерухомості просто з небажання або страху добре попрацювати заради того, щоб отримати більше за той же самий об’єкт. Ніхто не говорить, що це легко, однак, можливо підняти фінальну вартість проекту на 7-12%, якщо правильно потурбуватися про те, щоб максимально збільшити дію факторів, що підвищують ціну продажу.

Способи добре заробити на нерухомості

1. Потрібно сегментувати ринок продажу – знайти саме тих, кому вона потрібна, і хто із задоволенням купить саме цю нерухомість саме тут. Як не дивно, але це і є найголовніший і найпотужніший фактор підвищення ціни. Той, кому дана нерухомість реально потрібна, купить її практично за будь-якою більш-менш розумною ціною, за якою її запропонують. Тоді як людина, для якого фактори саме цієї нерухомості не настільки значимі, і він легко може їх поміняти на будь-які інші, не буде боротися за неї і легко відмовиться, якщо ціна буде хоч трохи вище тієї, яка його влаштовує. В першу чергу, факторами підвищення працюють близькість до потрібної транспортної інфраструктури або до місця роботи, завантаження і т.д. також велику роль відіграє перспектива економічного і соціального розвитку району забудови, і перспектива поліпшення інфраструктури.

2. Презентабельний вид нерухомості. Тобто, недорогий, але якісний косметичний ремонт, вирішення основних важливих проблем забудови: підведення якісних комунікацій, освітленість, забезпечення зв’язку та Інтернету і т.д. – все це робить покупку набагато більш вірогідною і саму нерухомість затребуваною. Тільки якщо в цьому об’єкті є щось дійсно унікальне або рідкісне і зручне-на нього будуть претендувати різні покупці, між якими можна розіграти конкуренцію за ціну об’єкта або застосувати інші подібні переговорні технології.

3. Наявність додаткових цінових факторів. Наприклад, якщо нерухомість є одночасно ще й частиною капіталу в певній компанії, куди вона була внесена в якості частки. В такому випадку ціна цієї нерухомості набагато більше-і дорівнює ціні частки в компанії даного її власника. Такого типу фактори можуть піднімати вартість навіть у багато разів в порівнянні з середньою на ринку. Однак знайти розумного покупця, який розуміє цінність такого «доважка», теж нелегко.