Андрій Деркач: Медреформу фельдшерки Супрун будуть виправляти лікарі, такі як Тодуров

11 вересня на базі Сумського обласного клінічного кардіодиспансеру відбувся прийом фахівців Інституту серця МОЗ України. Візит лікарів світового масштабу проходив у рамках соціальної програми «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини». Вже сім років цей проєкт успішно реалізується завдяки підтримці Благодійного фонду Андрія Деркача «Наше майбутнє». Провідні кардіологи, мамологи, ендокринологи та дитячі ортопеди проводять виїзні безкоштовні прийми у всіх куточках області.

 «Наше перше знайомство почалося сім років тому, коли ми вперше приїхали до Сум подивитися, в якому стані знаходиться кардіологічна служба, – розповідає кардіохірург і директор Інституту серця МОЗ України Борис Тодуров. – Тоді ми жахнулися. Суми були єдиним містом України, де не було програми «Стоп інфаркт». Його лікували як у 50-ті роки, смертність була близько 18%. Це було страшно – помирав кожен п’ятий  пацієнт з інфарктом»

Відомий кардіохірург змушений був звернутися до народного депутата Андрія Деркача, з проханням налагодити кардіослужбу в області. Завдяки його допомозі вдалося закупити сучасний ангіограф. Фахівці столичного Інституту серця впродовж семи років приїздили у Суми своєю бригадою та робили безкоштовні операції. За ці роки підготовлена власна місцева бригада лікарів – кардіологів, функціоналістів, кардіоритмологів. Смертність знизилася з 18 до 3,5%, врятовані життя тисяч людей.

 Завдяки унікальній для України програма «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини» було обстежено 25 000 мешканців області. Зокрема, близько 5000 пацієнтів оглянуто київськими кардіологами Інституту серця, майже 5000 – мамологами інституту клінічної радіології Києва. Приблизно 12 000 діточок обстежили дитячі ортопеди Національної медичної академії імені П. Л. Шупика.

Так, при обстеженнях було виявлено 76 пацієнтів з різними онкологічними діагнозами. 55 з них в рамках програми «Наш край: здоров’я мешканців Сумщини» були прооперовані видатним онкологом київського інституту клінічної радіології професором Сергієм Бугайцовим.

 «Я дуже хочу, щоб і мешканці обласного центру обслуговувалися у філіях сучасних клінік, які могли б відкритися у Сумах, – заявила начальник управління культури Сумської облдержадміністрації Олена Мельник, – Щоб медичні працівники відчували турботу про галузь і себе особисто». Вона переконана, що місцева влада має створити всі умови для відкриття в обласному центрі філій найкращих вузькопрофільних клінік та інститутів.

«Багато хто пам’ятає, як медицина фінансувалася державою та була доступною для людей в часи мого керівництва областю,  – впевнений почесний громадянин міста Суми Анатолій Єпіфанов. –  Гарна справа, яку робить благодійний фонд, на жаль, не змозі вирішити медичні проблеми всіх мешканців області».

Анатолій Єпіфанов переконаний, що в новообраній обласній раді  численна фракція «Нашого Краю» доб’ється фінансування цього проєкту з обласного бюджету. А отже, здоров’я жителів області буде постійно у центрі нашої уваги.

Лідер «Нашого Краю» Сумщини Андрій Деркач впевнений, що чинна влада неспроможна вирішувати таке важливе питання, як охорона здоров’я.

«Сумська медицина взагалі не бере участь у житті людей, її потрібно перезавантажити та поставити у керівництво адекватних людей, – переконаний Андрій Деркач. – На жаль, сьогодні вона вся побудована на принципі відмивання грошей. Я вже приводив приклад відкритої кримінальної справи по закупівлі по завищеним цінам апаратів штучної вентиляції легень.  Це 17 мільйонів гривень. І де ці прилади? Покриваються пилом на складах. А чи не подумав хтось із цих недопрофесіоналів, які опікувалися закупкою ШВЛ, чи є на Сумщині достатня кількість фахівців здатних працювати з цими апаратами? Чи не потрібно було спрямувати частину цих коштів на не менш важливі проєкти? Наприклад, 3,5 мільйона гривень на встановлення кардіостимуляторів, 5 млн на операції заміни тазостегнового суглоба для людей похилого віку чи 20 млн на купівлю препаратів хіміотерапії для лікування онкохвороб».

Лідер «Нашого краю» Сумської області Андрій Деркач вважає, що змінити ситуацію та врятувати людей зможуть лише люди справи у владі,  команда справжніх господарників та професіоналів. Особистості, які не байдужі до проблем українців.