Анатолій Єпіфанов («НАШ КРАЙ»): Хто економить на школах, буде утримувати тюрми

Побачивши цю школу, важко повірити, що вона знаходиться в маленькому прикордонному  містечку на півночі Сумщини, де мешкає всього близько 5 тисяч жителів. Дружба, яку ми знаємо більше за назвою залізничної станції та митного посту «Хутір-Михайлівський», – це навіть не райцентр. Але тутешнім закладам освіти можуть позаздрити навіть порівняно великі міста Сумщини.

«У 2016 році нашу об’єднану територіальну громаду очолив Євген Харитонов, кандидат на міського голову від партії «Наш край» . Тоді в першу чергу громада почала вирішувати проблеми дітей, – згадує  директор Дружбівської школи І – ІІІ ступенів Тамара Високос. – Наш комплекс  опорний, він має дві філії – Дружбівську та Чуйківську. У Чуйківській філії також є і школа, і дитячий садок. У школах протікав дах, через це псувалися стіни. Крім того, було дуже холодно. Громада виділила кошти на капітальний  ремонт даху і другого поверху школи, протягом 2017-2018 року ці роботи було виконано”.

 За цей час вдалося вирішити головні проблеми і у Дружбівській філії – там  повністю відремонтували харчоблок, і у Чуйківській – відремонтовано дах, який протікав. У наступному році на умовах співфінансування проводилася термомодернізація закладу. Міському голові вдалося залучити майже  7 млн. гривен на заходи з підвищення енергоефективності. У цей же час вимостили плиткою доріжки та майданчик перед школою.

У 2020 ці роботи продовжилися, було зроблено  капремонт роздягальні, вестибюлю, закуплені сучасні меблі, в школі і в філіях проведено поточні ремонти. Для всіх трьох шкіл було закуплено нові меблі, комп’ютерну техніку, оформлено сучасний бібліотечний простір. Для медіатеки придбали  телевізори, ноутбуки, акустичні системи. Зараз проводиться повна заміна обладнання харчоблоку – від плит і духових шаф до столів і стільців.

«У мене двоє школярів, донька ходить до п’ятого класу, а син у восьмий, – розповідає місцева жителька Валентина Степанівна. – Коли я розвідаю своїй  подрузі з Сум, що доплачую лише частково за харчування дітей, вона мені не вірить. Бо звикла до регулярних платежів за свого школяра. То вони купують штори, то ремонтують класи. У нас не так. Ремонти, меблі, техніка – все закупається за гроші бюджету громади, який, в тому числі, і формується за рахунок наших податків –  мешканців ОТГ»                    За кошт громади харчуються діти-сироти, малозабезпечені, всі, хто має пільги. Також громада фінансує премії і грошові винагороди  вчителям, персоналу шкіл і вихователям до Дня вчителя і до Нового року. І це не подачка в 200 гривень, а премія в розмірі місячного окладу! Вчителів, які підготували переможців районних та обласних олімпіад, також заохочують преміями.

На жаль, така картина з освітою на Сумщині сьогодні скоріше виключення з правил. Такому відношенню влади до освітян позаздрять і великі міста. Навіть сумчани звикли до набагато гіршого стану своїх освітніх закладів. Держава роками не створює педагогам належних умов для роботи. Вчителі тільки чують про реформи та отримують чергові обіцянки від влади. Вимог звідусіль значно більше, ніж заробітної плати та поваги. 

«Влада повинна пам’ятати: хто економить на школах, буде утримувати тюрми, – впевнений один з лідерів списку «Нашого краю» до обласної ради, почесний громадяни міста Суми, Анатолій Єпіфанов. – Ми з командою «Нашого краю» зробимо все, щоб Сумщина отримала розумний та системний підхід до освіти. Ми будемо відстоювати збереження та модернізацію шкіл та інших закладів освіти в області. Максимальну увагу приділимо соціальному забезпеченню вчителів, налагодженню транспортної комунікації між закладами освіти та домівками дітей. Особлива увага – якісній інфраструктурі для дистанційного навчання.»

Але це все буде можливим, якщо влада підтримує у держбюджеті – 2021 децентралізацію, – впевнена партія місцевого самоврядування «Наш край». Дуже важливо, щоб новостворені громади мали надію на майбутнє. На утримання закладів освіти потрібно надати суттєві дотації та субвенції, повноцінно профінансувати державні програми.  Запорукою швидкої їх реалізації стане наявність численних фракцій «Нашого краю» на рівні: громада – район – область.  

Наш край буде освіченим та сильним там, де громадами керують господарники та професіонали з державницькою позицією.

3 thoughts on “Анатолій Єпіфанов («НАШ КРАЙ»): Хто економить на школах, буде утримувати тюрми

  1. А в Ямполе для сравнения написали бы статью про школу номер 1 с фотографиями , причём у власти выходцы этой школы , одна проработала учителем , вторая ученица все бегала хотела закрыть школу …..а по факту что делать не знают

Comments are closed.