На Ямпільщині з’явиться нове відомство –  відділ Сумського головного управління Держсанепідслужби . Втім, абсолютно «новим» його назвати складно. Воно виникне на місці ліквідованої шляхом реорганізації звичної для нас санепідстанції.

Нова установа розпочне роботу з 17 грудня. Процес реорганізації проходить відповідно до указу Президента України. У новій структурі кількість співробітників буде рівно зменшеному на 53% штату обласної СЕС. У головному управлінні буде 18 держслужбовців, а в районах – 42.

Заступник головлікаря обласної СЕС та голова ліквідаційної комісії Володимир ЗБАРАЗЬКИЙ розповів, що при управлінні планується створити Центр профілактичної медицини, де будуть працювати 645 співробітників. У його функції будуть входити: лабораторні та інструментальні дослідження факторів навколишнього природного середовища, робочої зони, харчових продуктів, прогнозування санепідситуації, надання платних послуг, розгляд нормативно-правових актів, проектів.

У районах СЕС замінять міжрайонні відділи Сумського головного управління Держсанепідслужби. Міжрайонні відділи будуть укрупнені. Вони об’єднають кілька районних відділів в один центр із санітарно-гігієнічної лабораторії. На місцях в районах залишаться бактеріологічні лабораторії, які досліджують наявність різних мікробів (сальмонел, дизентерійної палички, палички Коха) в продуктах і зовнішньому середовищі.

Реорганізація СЕС призведе до скорочення перевірок. Так, новому управлінню для того, щоб перевірити якість продуктів на полицях магазину, слід надсилати запит у Київ. Держсанепідслужба розгляне його і або дозволить перевірку, або ні. Крім того, тепер за 10 днів до перевірки доведеться повідомляти про це суб’єктів. Зміняться і міжперевірочний терміни. Якщо раніше інспектори відвідували школи раз у квартал, то тепер – раз на рік. Раз в рік співробітники нового управління будуть проводити перевірки в дитсадках, дитячих оздоровчих таборах, лікарнях, на підприємствах з кількістю працюючих більше 500 чоловік. Це ж стосується і об’єктів, що забезпечують населення питною водою та скидання стічних вод. Є список об’єктів, які будуть перевірятися раз на 3 або 5 років. Змінилося і ставлення до порушників. Якщо раніше після припису про усунення виявленого співробітником порушення СЕС продовжувала періодичні перевірки, то тепер – тільки раз на рік.

1 thought on “Що чекає на санепідемстанцію?

  1. От этого наша жизнь совсем не улучшится! Детские сады,лагеря,школы-это зоны повышенного риска и контроль в этих местах должен быть не просто жестким,но жесточайшим!!!!!!

Comments are closed.

error: Content is protected !!