Любимо Ямпіль – працюємо для людей!

Звіт депутатів Ямпільської районної ради Олександра та Ігоря Соломко

Шановні земляки, за лічені дні ви знову обиратимете депутатів, які представлятимуть ваші інтереси у Ямпільській селищній раді. Рівно п’ять років тому, на попередніх місцевих виборах, наша команда, заручившись вашою підтримкою, вперше йшла у місцеві депутати. Тоді Ямпільський район віддав за нас 6% голосів, що дозволило нам бути представленими в районній раді двома депутатами. Так, лише двома депутатами з двадцяти шести. Але це не завадило нам активно представляти ваші інтереси, інтереси нашого Ямполя на районному та обласному рівні.

Для всіх нас це був перший досвід депутатської роботи, але ми добре знали проблеми рідного Ямполя і п’ять років робили все від нас залежне для їх вирішення. Сьогодні ж дозвольте нам прозвітувати про проведену роботу.

Домоглись ремонту 800 метрів дороги біля Ямпільської школи №2

Понад двадцять років в селищі не ремонтувалась ділянка дороги, що веде від ринку до школи №2 і далі у напрямку села Прудище. Попри те, що на дорозі утворились метрові ями, на ній не проводився навіть ямковий ремонт. Звичною була картина, коли автомобілісти були вимушені об’їжджати ями тротуаром біля школи, де у цей час йшли діти. Вивчаючи проблему, ми з’ясували, що причиною такого катастрофічного стану стало те, що ця ділянка дороги фактично нікому не належала, а точніше, щодо неї тривав багаторічний спір між місцевою владою та дорожніми службами. Кожна зі сторін не визнавала дорогу своєю, а тому і не збиралась фінансувати навіть елементарні ремонтні роботи.

Протягом трьох років ми звертались у всі обласні інстанції щодо цієї дороги і щоразу отримували одну і ту саму відповідь – цю дорогу має ремонтувати місцева влада. Остання, до речі, якщо б і визнала дорогу своєю, просто не мала 4-5 мільйонів гривень, що необхідні для проведення ремонту.

Ситуація змінилась на початку червня поточного року, коли на зустрічі з новопризначеним головою Сумської обласної державної адміністрації Романом Грищенком ми підняли проблему ремонту цієї дороги. Вже за тиждень очільник області відвідав Ямпіль і особисто оглянув аварійну дорогу. Тоді губернатор і прийняв рішення про взяття цієї дороги на баланс області, а дорожнім службам доручив провести ремонт до 1 вересня.

Наприкінці серпня там стартували ремонтні роботи. Спочатку передбачалось, що буде відремонтована лише 200-метрова ділянка біля школи, де мали провести ямковий ремонт. Звичайно, цього було недостатньо для вирішення проблеми. Тож ми разом з депутатом обласної ради та радником губернатора Костянтином Товстухою добитись того, що дорожні служби поклали якісне суцільне асфальтне покриття від перехрестя в центрі Ямполя і до колишньої птахоферми.
Спочатку не був запланований і ремонт ділянки цієї дороги від шкільного стадіону до колишньої птахоферми, яка знаходилась у вкарай аварійному стані. Але нам вдалось довести важливість її ремонту, адже нею на заправку водою до селищного водозабору у випадку пожеж їздять пожежні автомобілі. Крім того, для нас важливо було забезпечити ямпільчанам нормальний проїзд до с. Прудище.

Вперше за п’ять років ми відчуваємо увагу обласної влади до проблем Ямполя, зокрема, і в дорожній сфері. Тож продовжуємо роботу по ремонту автомобільних доріг району і селища. На минулій сесії районної ради ми ініціювали звернення до голови Сумської обласної державної адміністрації з проханням передбачити в наступному році кошти на ремонт дороги Береза-Ямпіль-С.Буда з під’їздом до м. Дружба, яка веде з Ямполя на Глухів, С.Буду та Дружбу. Це вкрай важлива дорога для ямпільчан, адже з’єднує наше селище з обласним центром і великою залізничною станцією Хутір Михайлівський.Але з огляду на те, що саме ця обласна дорога проходить через весь Ямпіль: від залізничного переїзду і до Рудні, ми наполягаємо на ремонті цієї дороги по нашому селищу. Це надзвичайно важливе питання, вирішення якого дасть можливість підвищити швидкість доїзду на виклик і швидкої, і пожежних, а головне, зменшить аварійність на дорогах нашого населеного пункту.

Домоглись запровадження електронних квитків у електропотязі Зернове – Київ

Залізничне сполучення надзвичайно важливе для нашого селища, де велика кількість людей працює та навчається в Києві та інших містах. Ми добивались того, щоб ямпільчани мали можливість зручного та комфортного залізничного сполучення. Вести перемовини з «Укрзалізницею» надзвичайно складно, відомство не приховує, що має намір скоротити електрички та закрити залізничні станції на Ямпільщині, тим не менш, ряд важливих питань, які покращили залізничне сполучення для ямпільчан, нам вдалось вирішити, над рештою ми продовжуємо працювати.

Зокрема, після нашого спільного звернення з депутатом Сумської обласної ради Лілією Ричкіною, «Укрзалізниця» дозволила пасажирам сідати на найпопулярніші електрички Зернове-Фастів/Фастів-Зернове за допомогою квитків, що придбані через інтернет.

Для Ямполя це була велика проблема, адже з 2012 року в селищі була закрита залізнична каса на платформі Івотка, а значить мешканцям райцентру доводилось їздити за квитками на станцію Янпіль за 6 км, чи навіть на Хутір Михайлівський, що займало багато часу і витрат на таксі. Електронні квитки, які на той час вже продавала «Укрзалізниця», в наших електричках не приймали – у провідників не було спеціального обладнання, а тому вони вимагали їх обміну на звичайні квитки в залізничних касах, що знову ж таки потребувало поїздки на станції. Після нашого звернення «Укрзалізниця» обладнала пристроями для зчитування електронних квитків провідників електропотягів Зернове-Фастів/Фастів-Зернове, що вирішило проблему. Тепер ямпільчани мають можливість придбати квиток в інтернеті, роздрукувати його, чи завантажити на телефон і без жодних проблем сідати з ним на київську електричку.

Складно нам вдавалось і вирішення питання освітлення залізничної зупинки «Івотка» у темний час доби. В 2016 році нам вдалось добитись встановлення додаткового ліхтаря над переходом через колії. Після наших звернень освітлення зупинки, яке дуже часто не вмикалось, почало працювати більш-менш регулярно. Але і досі є випадки, коли освітлення вимикають ще до приїзду електрички, це пов’язано з тим, що освітлення зупинки регулюється в Хуторі Михайлівському за багато кілометрів від нашого селища.
На наші численні звернення щодо необхідності ремонту зупинки Івотка «Укрзалізниця» поки що відповідає відмовою. Але у червні нам вдалось заручитись підтримкою голови Сумської обласної державної адміністрації Романа Грищенка, який особисто побував на цій зупинці і переконався у її незадовільному стані. Тепер ми разом з облдержадміністрацією звернулись до «Укрзалізниці» з вимогою повного врегулювання питання освітлення перону, будівництва асфальтної доріжки від вулиці до перону, відкриття залу очікування і закріплення за зупинкою співробітника, який відповідав би за чистоту та порядок на об’єкті, а взимку чистив би сніг. Окрім того, губернатор ініціював з «Укрзалізницею» перемовини щодо можливості влаштування на Івотці зупинки потягу Львів-Москва. Переговорний процес триває, але дається дуже складно.

Благоустрій селища: «Я люблю Ямпіль», вуличні тренажери, ретро годинник

Ми любимо свій Ямпіль, пишаємось ним і хочемо бачити його гарним і доглянутим, а тому максимальну увагу приділяємо благоустрою свого населеного пункту.

В 2017 році ми спільно з депутатом Сумської обласної ради Лілією Ричкіною запропонували Ямпільському селищному голові Наталії Цибулько встановити в центрі селища конструкцію «Я люблю Ямпіль». Ми об’єднали зусилля і спільно профінансували закупку цієї конструкції. Вже до Дня селища Ямпіль отримав свій новий символ.
Через рік Ямпільська селищна рада звернулась до нас зі зустрічною пропозицією встановити в селищі Міський годинник у ретро стилі, ми підтримали цю пропозицію, на співфінансування закупівлі конструкції були виділені депутаські кошти Л.В. Ричкіної
Завдяки допомозі Лілії Ричкіної був придбаний і встановлений нами і комплекс вуличних тренажерів, де можуть безкоштовно займатись спортом мешканці Ямполя. Кілька років ми поповнювали комплекс новими тренажерами за кошти бюджету Ямпільського району.

В поточному році ми добились виділення з бюджету Ямпільського району коштів на придбання обладнання для нашого юннатівського скульптора Володимира Кириченка, який своїми руками робить неповторні скульптури для Ямпільської районної станції юних натуралістів.

Вшанування видатних ямпільчан

Ми переконані, що головним багатством Ямполя є його люди. Звичайні ямпільчани, які все своє життя присвятили рідному селищу і улюбленій справі. Саме на них сьогодні тримається наше селище.
Нам вдалось домогтись нагородження керівника Народного хору «Барвінок» Миколи Примака та директора Народного музею М.М. Неплюєва Валерія Авдасьова – головними відзнаками Ямпільського району. На жаль, наше звернення щодо нагородження відомого скульптора з районної станції юних натуралістів Володимира Кириченка та керівника народних колективів РЦКД Петра Чоботаря не знайшло належної підтримки депутатів районної ради. Але ми зобов’язуємось виправити цю несправедливість вже у Ямпільській селищній раді, заснувавши відзнаку саме для видатних ямпільчан, а не політиків, як, на жаль, є зараз.

Справою честі для нас було і вшанування пам’яті видатних ямпільчан, які вже померли, але залишили по собі великий слід. В минулому році завдяки допомозі депутата обласної ради Лілії Ричкіної та приватного підприємця Івана Шинкаренка ми відкрили меморіальну дошку краєзнавцю та багаторічному директору Ямпільської середньої школи №2 Віктору Цвілодубу.

Добиваємося освітлення території шкіл та центральної районної лікарні

Великою проблемою для Ямполя є освітлення території школи №1, школи №2 та центральної районної лікарні. Всі три заклади, які перебувають у власності Ямпільської районної ради, не мають жодного ліхтаря на своїй великій території. Це означає, що взимку, коли на вулиці темніє о третій годині дня, люди повертаються з цих закладів у повній темряві і, до того ж, по жахливій дорозі. Особливо критична ситуація в школі №2 та районній лікарні, де окрім відсутності освітлення на території закладів, не освітлюються і прилеглі вулиці.

Ми розібрались в проблемі: вулиці Заводська та прилегла до лікарні частина вулиці Незалежна не освітлені через відсутність стовпів ліній електропередач – це компетенція селищної ради і це питання потрібно терміново вирішувати вже в наступному році

А щодо освітлення територій шкіл та лікарні, то вирішити цю проблему можна вже в цьому році. Ми пропонуємо встановити на їх територіях антивандальні ліхтарі, як у ямпільських парках. Це дозволить належним чином освітити територію навколо найважливіших закладів Ямполя при мінімальних затратах.
Ми піднімаємо це питання вже два роки поспіль, останнє звернення зараз розглядається Ямпільською районною радою та Ямпільською районною державною адміністрацією, але поки що ми не можемо знайти спільну мову. Ми наполягаємо на негайній закупівлі ліхтарів, але все залежить від того, чи вдасться нам переконати депутатський корпус, де у нас лише 2 своїх депутати.

З повагою, Олександр Соломко
та Ігор Соломко,
депутати Ямпільської районної ради

error: Content is protected !!