Сергій Дворник: Роздуми на тему виборів

Сьогодні я хотів би поговорити про вибори. Все моє доросле життя складалось із виборів: то я обирав, як громадянин, то мене обирали, як депутата, міського голову чи двічі голову районної ради на Білопільщині.

До речі, за моїми підрахунками, я десять разів брав участь у виборах як кандидата в депутати і як кандидата на певну посаду. З них сім разів я вигравав і тричі програв… Сьогодні я не балотуюсь ні в депутати, ні в голови громади. А значить, я можу, виходячи із свого, думаю не малого, життєвого досвіду (у тому числі і виборчого) на питання виборів у нашому Ямпільському районі дивитись зі сторони. Думаю, мої коментарі на цю тему будуть не заангажовані і об’єктивні. Розумію, на скільки ці вибори можуть мати важливе значення для території району і його жителів для найближчого майбутнього розвитку.

Сьогодні все в руках громадян. Ми знаємо норму Конституції України, яка стверджує, що народ – це джерело влади. І дійсно, народ буде обирати і голів громади, і депутатів місцевих рад від селищних та районних до обласних. І від того, як і кого вони оберуть, буде залежати, чи зможуть вони організувати життє-діяльність громади і яким буде її розвиток. Потрібно, щоб голови громад, яких оберуть, і депутати могли і хотіли об’єднати свої зусилля над розвитком території, яка їх обере.

Я вже сказав, що я в ці вибори не йду як кандидат, але моя участь у виборах буде полягати в тому, щоб в районі вони були проведені чесно, в межах діючого законодавства і не допустити процедури порушення їх проведення.

Хотів би звернути увагу загалу, особливо тих, хто працюватиме в виборчих комісіях, представників органів місцевого самоврядування, кандидатів у депутати і кандидатів у голови, що діюче законодавство встановлює сувору відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Хотів би нагадати, що за такі порушення в Україні передбачено кримінальну відповідальність, а саме за:
• перешкоджання реалізації права обирати й бути обраним, права вести передвиборну агітацію чи іншим чином брати участь у виборчому процесі, покаранням за що є позбавлення волі аж до 7 років (ч.1-3 ст. 157 КК);
• незаконне голосування більше, ніж один раз на одних і тих же виборах – позбавлення волі до 7 років за наявності кваліфікуючих ознак (ст. 1581 КК);
• незаконне фінансування виборчої кампанії – санкція за наявності кваліфікуючих ознак полягає у позбавленні волі до 5 років (ч.1 і 3 ст. 1591 КК);
• прийняття пропозиції, обіцянки чи одержання неправомірної вигоди за будь-які дії, пов’язані з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права (відмова від участі в голосуванні, голосування за конкретного кандидата або відмова від такого, передача виборчого бюлетеня іншій особі). Ці дії караються незалежно від того, чи виконав виборець свої протиправні обіцянки, штрафом до 5,1 тис. грн, виправними роботами або обмеженням волі на строк до 2 років (ч.1 ст. 160
• перешкоджання реалізації виборчих прав або права брати участь у виборчому процесі – позбавлення волі до 10 років (ч.4 ст. 157 КК);
• порушення таємниці голосування (ч.2 ст. 159 КК) – до 3 років позбавлення волі.

Надіюсь, що населення району віднесеться серйозно до процесу виборів і зможе обрати найкращих. Вибирати є з кого. Зареєстровано лише до Ямпільської селищної об’єднаної територіальної громади 61 кандидат, до Свеської селищної ОТГ – 83, до Дружбинської міської ОТГ- 45 кандитатів.

На посаду селищного голови Ямполя є 4 претенденти, міського голови Дружби – 2, а в Свесі – аж 8 таких кандидатів. І кого населення обере, з тим йому найближчі 5 років прийдеться і співпрацювати. Багато кандидатів хочуть, щоб їх обрали, але кому довірять виборці – покаже час. Побачимо ми і чи зможуть обрані покращити життя своїх виборців. Це також питання.

Я не агітую як посадова особа, але як людина, як громадянин, свою позицію можу висловити і публічно. Сьогодні в нашому районі та області адміністративний ресурс не задіяний і це радує.
Голова Сумської обласної державної адміністрації Роман Грищенко закликав усі політичні сили, які беруть участь у виборчих перегонах, працювати виважено, чесно і прозоро.

«Прошу всіх кандидатів бути толерантними до своїх опонентів, чесними з виборцями, працювати не порушуючи законодавства. Сумщина має пройти весь виборчий процес без політичних скандалів, бруду і чорного піару», – зазначив очільник області Роман Грищенко.

Ніхто і ні на кого в питанні вибору не тисне. Це право людини, за яку партію і за якого кандидата голосувати. Людина і громадянин повинні розуміти, що своїм голосуванням вони разом з обранням тієї чи іншої партії, того чи іншого кандидата в депутати, чи голови громади беруть спільну відповідальність за долю території, на якій вони проживають, за її розвиток. Коли мене призначили на посаду голови Ямпільської РДА, я не знав майже нікого з посадових осіб району. Мені ніхто, чи майже ніхто не був знайомий з керівників району… Ніколи раніше я не чув прізвищ Цибулько, Губар, Котляров, Соломко, Панченко, Товстуха, ні з ким з них не був раніше знайомим і не зустрічався. Щоправда, іноді прізвища Товстуха і Панченко читав у повідомленнях обласних електронних засобів масової інформації. Знав і про район дуже небагато. Ямпільщина у мене асоціювалася з прізвищами Савченко, Жирнов, Животенюк… Вони довгий час і кожний у свій період керували районом і навіть з деким із них ми товаришували.

За ці 100 днів, що я працюю в Ямполі, познайомився з багатьма посадовими особами, депутатами різного рівня від районної до Верховної Ради. Багато хто з них допомагав і допомагає в роботі. Дехто лише обіцяє. Правда, є такі, що говорять одне, а роблять інше від того, що обіцяють. Я в таких випадках говорю: «Хто на що вчився”. На цих виборах я зареєструвався в Ямполі як виборець, тут і буду голосувати..
Ви запитаєте за кого? Перш за все за кандидатів, які не тільки вміють говорити, але вміють і працювати в межах існуючих повноважень. Дотримуються обіцянок. І не є популістами, а головне, за цей час показали позитивний результат в своїй діяльності.

Відносно голови Ямпільської громади, то з тих чотирьох претендентів, що зареєстровані кандидатами, я проголосую за діючого селищного голову Цибулько Наталію. У неї є досвід, вона знає місцеве господарство, а ще вона поважає і чує людей. І радує, що вона є простою людиною без «корони» над головою… А для цієї посади це не маловажний факт..

За депутата обласної ради я буду голосувати за Костянтина Товстуху. Досвід є, за цей час, що я працюю в районі, він постійно мені допомагав у вирішенні районних проблем на обласному рівні. Не було жодного разу, щоб я звертався до нього, а він пообіцяв і не допоміг. Незважаючи на те, чи це будівництво доріг, чи це будь-яке інше питання, що виникало в процесі життєдіяльності району, чи вирішення проблем району, а їх, на жаль, виникало немало. На мій погляд, він є людиною не лише слова, а і людиною справи, що в наш час можна сказати не за кожного… Важливий і той факт, що він сьогодні є діючим депутатом Сумської обласної ради і можна аналізувати результати його роботи за п’ять років. Він має реальний досвід діяльності обласного депутата, а інші кандидати його ще не мають і нам доведеться чекати, коли вони його здобудуть і навчаться бути успішними депутатами. У нас такого часу обмаль, бо проблем, які стоять перед громадами, дуже багато.

Коли прийде час обирати депутатів Ямпільської громади, то я обирав би людей, які вже зуміли реалізувати себе в справах. Бо кандидатів, які лише надувають щоки, в списках багато. А нам потрібні депутати, які б відповідально ставились до своєї справи і були спроможні реалізувати свої обіцянки. Міг би назвати, як приклад, прізвища кандидатів у депутати, що балотуються до Ямпільської селищної ради, за яких би я проголосував. Це – Соломко Олександр, Терентьєва Олена, Бобровицький Павло і багато інших, з ким я працював ці місяці поруч і результати роботи яких бачив не на словах, а на ділі.
В Ямпільській об’єднаній територіальній громаді на кожне крісло депутата 4 кандидати, іншими словами, є з кого обирати. Але тепер виборцям потрібно включити свої мізки і обрати кращих. Кого оберуть, з тим і прийдеться жити і працювати найближчі 5 років. Звичайно, немає ідеальних людей (я в тому числі не є таким), але сьогоднішнє моє бачення відносно кандидатів у депутати, чи на посади голів базується на результатах спільної праці протягом останніх місяців, особистому життєвому та управлінському досвіді.
Звичайно, це лише моя суб’єктивна думка, але мабуть і кожний виборець через свої суб’єктивні думки також приймає рішення, за кого з кандидатів буде голосувати.

Сподіваюсь, що у нас в Ямпільському районі виборець є відповідальним і розумним. І цим виборцям хотів би порадити не дивитись на назву партії, а дивитись на людей, що висунуті партією і обирати тих, хто є людиною справи, а не тільки людиною слова…Слова, звичайно, важливі, але важливіші справи кандидатів. Бажаю всім добра і мудрого вибору.

Дворник Сергій, голова Ямпільської райдержадміністрації
Кандидат юридичних наук

2 thoughts on “Сергій Дворник: Роздуми на тему виборів

  1. Щодо Цибулько на 100 відсотків згодний, я за неї

  2. А Леонтенко и Проценко, они также достойные кандидаты, почему о них не упоминает Дворник?

Comments are closed.