Партійний розклад в Сумській обласній раді – прогноз від Віктора Бобиренка

До Сумської обласної ради пройшли 6 партій, представники яких сформують корпус із 64-ох депутатів. Із них мають обрати голову ради та двох його заступників, а також призначити керівника бюджетної комісії – це чотири оплачувані посади. І саме те, хто їх отримає, говорить аналітик Громадської організації “Бюро аналізу політики” Віктор Бобиренко, свідчитиме про наявні домовленості в середині депкорпусу.

Повідомляє Суспільне

За рішенням обласної ТВК, та за інформацією, яка оприлюднена на сайті Центральної виборчої комісії, 16 місць в обласній раді отримала партія “Слуга народу”, від “Опозиційної платформи – За життя” обрались 14 депутатів, “Батьківщина” здобула 10 мандатів, “Солідарність” – 9, “Наш край” – 8, а “За майбутнє” – 7 мандатів.

Віктор Бобиренко вважає, що розклад у даному випадку може мати кілька варіантів.

“Так як “Слуги” взяли рівненько, і у них найбільша кількість мандатів, то фактично вони формуватимуть повістку дня. Їм пропонує Деркач об’єднатись: “За майбутнє”, “Наш край”, “Слугам” і “ОПЗЖ”, і таким чином сформувати більшість. Але це дуже сумнівне і я б “Слугам народу” не радив би цього робити, оскільки Байден став президентом, у Андрія Деркача можуть бути проблеми. А саме він пропонує коаліцію і хоче очолити обласну раду. Мужская обувь больших размеров Це нам відомо з кількох інсайдерських джерел, і цей варіант був би поганий і для області, і для “Слуг народу “, і для Зеленського”, – вважає Бобиренко. “Якщо об’єднаються під Деркача: “Наш край”, “За майбутнє”, “ОПЗЖ” і “Слуги народу”, і його обирають головою обласної ради, то він складає мандат ВР під Юрія Павловича Чмиря”, – прогнозує Бобиренко.

На його думку, також можливий варіант, коли головою обласної ради стане представник “Слуги народу”. “І увійдуть туди (до коаліції – ред.) без деркачівського “Нашого краю”, але “За майбутнє” і “Батьківщина”, тобто – лайт-версія”, – говорить аналітик.

Найоптимістичнішим сценарієм, на думку Віктора Бобиренка, може бути варіант, коли об’єднаються “Слуги народу”, “Батьківщина” та “ЄС”. “Але це – самий неможливий варіант. Я думаю, “Слугам” прийде команда з Києва не блокуватись з Деркачем і не блокуватись з “ЄС”, а всі решта можливостей вони використають”, – вважає він.