В обласній раді Ямпільщину представлятимуть два депутати

Нова система місцевих виборів дозволила Ямпільській, Свеській та Дружбівській об’єднаним територіальним громадам мати відразу двох своїх представників в Сумській обласній раді і, водночас, практично позбавила впливу в Шосткинській районній раді.  

За даними Центральної виборчої комісії, до складу нової Сумської обласної ради були обрані Костянтин Олександрович Товстуха та Олексій Федорович Котляров. Перший є чинним депутатом обласної ради і на даний час працює радником голови Сумської обласної державної адміністрації, він обирався від партії «За майбутнє». Другий – директор ДП «Ямпільський агролісгосп», обирався від партії «Наш край».

Розподіл сил в новій обласній раді виглядає наступним чином: “Слуга народу” – 16 мандатів (19,33% голосів), “Опозиційна платформа — За життя” – 14 мандатів (17,07% голосів), ВО “Батьківщина” – 10 мандатів (11,41% голосів), “Європейська солідарність” – 9 мандатів (10,95% голосів), “Наш край” – 8 мандатів (9,95% голосів), “За майбутнє” – 7 мандатів (7,69% голосів).

Пройшов до обласної ради і ще один добре відомий на Ямпільщині політик – чинний депутат Верховної ради Андрій Деркач, який очолював список партії «Наш край». При цьому, окремі експерти вважають, що це був не лише передвиборчий маневр зі сторони Деркача, а нардеп і справді може обміняти крісло депутата Верховної ради на крісло депутата облради. Зокрема, таку думку днями висловив політичний експерт Віктор Бобиренко, який переконаний, що Деркач захоче поборотись за крісло голови обласної ради.

Що стосується Шосткинської районної ради, то до неї було обрано лише 7 представників вже колишнього Ямпільського району. Це головний інженер ПП «Будсервіс» Віктор Миколайович Хохлов (партія «Опозиційна платформа – За життя»), радник голови Ямпільської районної ради Скварцова Оксана Вікторівна,  директор ДП «Ямпільський агролісгосп» Олексій Федорович Котляров (обидва представляють «Наш край»), радник патронатної служби голови Сумської облдержадміністрації Костянтин Олександрович Товстуха, пенсіонер Валентин Григорович Лесняк (обидва від партії «За майбутнє»), економіст Управління соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації Оксана Петрівна Чайка та провідний спеціаліст відділу пільг Управління соціального захисту населення Ямпільської районної державної адміністрації Наталія Олександрівна Прохор.

Більше того, представництво нашого регіону в райраді може ще скоротитись, адже частина депутатів були одночасно обрані до складу декількох рад і їм доведеться обирати, який представницький мандат отримати. Не має жодних сумнівів, що ті ж Костянтин Товстуха та Олексій Котляров вирішать стати депутатами Сумської обласної, а не Шосткинської районної ради. Як нам пояснили в Шосткінський районній ТВК, місце вибувших депутатів займуть кандидати від цієї ж політичної партії, які набрали менше голосів. Але, скоріш за все, це будуть представники інших ОТГ.

Таким чином, Дружбівська, Ямпільська та Свеська об’єднані територіальні громади матимуть мінімальний вплив у Шосткинській районній раді. Щоправда, повноваження цього органу місцевого самоврядування досі не зрозумілі і більшість експертів схиляється до того, що він виконуватиме суто формальні функції і не буде мати великого впливу.  

2 thoughts on “В обласній раді Ямпільщину представлятимуть два депутати

  1. Товстуха мешкає в Сумах,Котляревському в Глухові!))) «Ямпільські представники»!)))

Comments are closed.