Чим запам’ятається ямпільчанам голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко

За вісім місяців зробив для району більше, ніж окремі народні депутати за 20 років

5 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про звільнення Романа Сергійовича Грищенка з посади голови Сумської обласної державної адміністрації, яку він обіймав з 11 березня поточного року.  

– Щодо подальшої моєї долі – все буде так, як запланує президент, – прокоментував журналістам «Суспільного» своє звільнення вже колишній очільник області. – Є завдання – ми їх будемо виконувати.

Тож цілком можливо, що зовсім скоро ми станемо свідками гучного призначення. А поки що час згадати, чим Роман Сергійович запам’ятався мешканцям Ямполя та Ямпільського району за період свого нетривалого перебування на посаді голови Сумської облдержадміністрації.

Почнемо з того, що Роман Грищенко став першим за щонайменше останні десять років очільником області, який взагалі бував у Ямполі. Ні Юрій Чмирь, ні Ігор Яговдик, ні Володимир Шульга, ні Микола Клочко жодного разу не відвідували наш районний центр з офіційним візитом, тоді як Роман Грищенко за вісім місяців на посаді побував у Ямполі тричі.

Але у пам’яті людей залишаться лише конкретні справи, які були зроблені головою облдержадміністрації для їх населеного пункту і таких справ, дійсно, багато.

 • Ремонт дороги Шостка – Ямпіль

Ремонт цієї автомобільної дороги планувався ще до призначення Романа Грищенка на посаду голови облдержадміністрації, але, згідно з тендерною документацією, ремонт був розрахований на два роки. Першочергово на проведення ремонтних робіт було виділено лише 70 мільйонів гривень з 187 необхідних. Цього фінансування мало вистачити виключно на ремонт ділянки від Шостки до Паліївки.

Роман Сергійович домігся виділення на ремонт цієї дороги додаткового фінансування і 7 липня, під час свого робочого візиту до Ямполя, запевнив ямпільчан, що в 2020 році буде проведено ремонт дороги у повному обсязі, «від знаку до знаку».

На даний час ремонтні роботи на дорозі Ямпіль-Шостка практично завершені, підрядна організація проводить лише роботи по влаштуванню узбіч.

 • Ремонт дороги біля школи №2

Понад двадцять років Ямполі не ремонтувалась ділянка дороги, що веде від ринку до школи №2 і далі у напрямку села Прудище. Увесь цей час вона фактично нікому не належала, адже щодо неї тривав багаторічний спір між місцевою владою та дорожніми службами. Кожна зі сторін не визнавала дорогу своєю, а тому і не збиралась фінансувати навіть елементарні ремонтні роботи.

Ситуація змінилась на початку червня, коли Роман Грищенко на запрошення громадськості відвідав Ямпіль і особисто оглянув аварійну дорогу. Тоді губернатор і прийняв рішення про взяття цієї дороги на баланс області, а дорожнім службам доручив провести ремонт до 1 вересня.

Наприкінці серпня дорожні служби поклали якісне суцільне асфальтне покриття не лише біля школи, а на 800-метровій ділянці від перехрестя в центрі Ямполя і до колишньої птахоферми.

 • Ремонт дороги в с. Дорошівка

2 липня Роман Грищенко провів в Середино-Буді оперативну нараду щодо ремонтних робіт на дорозі Т19-15 Береза – Ямпіль – С.Буда з під’їздом до м. Дружба. Тоді очільник області поставив завдання обласним дорожнім службам протягом місяця провести ремонт дороги по селу Дорошівка Ямпільського району.

І це завдання дорожники виконали – в Дорошівці з’явилось нове суцільне асфальтне покриття, яке значно полегшило шлях з Ямполя до Середино-Буди та м. Дружба.

Варто додати, що на інших ділянках дороги Береза – Ямпіль – С.Буда був проведений ямковий ремонт.

 • Ремонт двох мостів

Серед 17 мостів Сумської області, на ремонт яких обласна державна адміністрація виділила кошти в 2020 році, було 2 мости на території Ямпільського району. Зокрема, було відремонтовано мостовий перехід через струмок в с. Княжичі на а/д О191801 Ямпіль – Свеса – Марчихина Буда – Княжичі км 29+100 (за 2 мільйони гривень Глухівський ДЕД провів укріплення опор, заміну плит перекриття та влаштування підходів до мосту) та мостовий перехід через струмок в с. Орлівка на а/д О191803 Орлівка – Зорине – Червоне – Студенок км (за 1 мільйон 600 тисяч гривень Глухівський ДЕД провів відновлення монолітної плити та гідроізоляції, відновлення покриття, влаштування тротуарів та влаштування підходів до мосту).

 • Ремонт дороги Ямпіль – Свеса, комунальних доріг в Дружбі та Свесі

За розпорядженням голови облдержадміністрації були виділені кошти на ремонт ділянки дороги Ямпіль – Свеса – М.Буда – Княжичі між Орлівкою та Свесою.  Вартість робіт склала 9 мільйонів 389 тисяч гривень.

Цим же розпорядженнмя були виділені кошти на ремонт комунальних доріг в Свесі та Дружбі, які були проведені протягом року.  

Увага голови облдержадміністрації дозволила значно покращити стан головних автомобільних доріг в Ямпільському районі. Яскравим тому підтвердженням є те, що в 2020 році на дороги району було виділено більш ніж 300 мільйонів гривень, або в кілька разів більше за всі роки незалежності разом взяті.

Великі плани Романа Сергійовича були і на 2021 рік. Зокрема, під час свого візиту до Ямполя очільник області підняв питання реконструкції спортивного комплексу в селищі Ямпіль, ремонту районної станції юних натуралістів, ремонту автомобільної дороги Береза – Ямпіль – С.Буда по Ямполю.

«Ті завдання, які ставилися, виконано. Зараз будемо займатися дещо іншою роботою. Частина команди залишиться на місці, аби впроваджувати надалі проєкти, нового очільника області вводити в курс справи», – нещодавно зазначив Роман Грищенко.

Сподіваємося, що нове керівництво області продовжить роботу Романа Сергійовича і принаймні не зменшить ту увагу, яку він приділяв Ямпільському району.

5 thoughts on “Чим запам’ятається ямпільчанам голова Сумської облдержадміністрації Роман Грищенко

 1. Это просто глыба-человек. Можно многое говорить о Зевладе, и часто это будет по делу, но конкретно Грищенку можно смело ставить памятник в районе

 2. Роман Грищенко отличный руководитель и человек в области таких не было,много что сделал за что огромное спасибо)))

 3. Роман Грищенко ! Вот настоящий хозяйственник ! Берите пример, госпидарники и професиАНАЛЫ )))
  Одни и теже грабли ((( Как же умело обвели Нас А. Деркач и ко .Печально ((((((

 4. Жителі Ямпільщини дуже вдячні Роману Сергійовичу за приділену увагу до Ямпільщини.Вдячний за допомогу у вирішенні проблемних питань нашого району.
  Мав за честь працювати разом та під керівництвом Романа Сергійовича.
  Бажаю успіхів та нових звершень.

  1. Не убивайся ты так, нового найдеш и опять будете решать проблемные вопросы

Comments are closed.