Суд підтвердив, що Ямпільський агролісгосп незаконно не допустив Держекоінспекцію для перевірки повідомлення про розкрадання лісу

В.о. директора підприємства намагався через суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за не допуск на перевірку інспекторів Державної екологічної інспекції України у Сумській області, але програв справу

Ще 15 квітня один з громадських активістів звернулася до начальника Державної екологічної інспекції у Сумській області із заявою про здійснення ДП «Ямпільський Агролісгосп» самовільного порубу та подальшого продажу нелегальної деревини. Він просив провести позапланову перевірку підприємства на предмет додержання природоохоронного законодавства.

23 квітня Першим заступником Голови Державної екологічної інспекції України було надано погодження на проведення позапланового заходу по перевірці шкоди, яка можливо була завдана природному середовищу чи безпеці держави суб`єктом господарювання ДП «Ямпільський агрополісгосп». 5 травня головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Сумської області та старші державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Сумської області, державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Сумської області були направлені для проведення позапланової перевірки додержання вимог природоохоронного законодавства ДП «Ямпільський Агролісгосп», але представники підприємства відмовили у проведенні такої перевірки.

6 травня 2020 року головним державним інспектором з ОНПС Сумської області Богомоловим В.О. та старшим державним інспектором з ОНПС Сумської області Сугоняк Я.В. було складено акт відмови від допуску до перевірки, відповідно до якого 06.05.2020 року виконуючий обов`язки директора ДП «Ямпільський агролісгосп» не допустив їх до проведення позапланової перевірки. Постановою від 01.06.2020 року № 013175, яка була винесена старшим державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції в Сумській області Сугонякою Я.В., в.о. директора підприємства було визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 188-5 КУпАП, на нього було накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 765 грн.00 коп.

Представник ДП «Ямпільський агролісгосп» звернувся до суду і просив скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності. Він запевняв, що зазначена постанова є незаконною та підлягає скасуванню, оскільки відповідачем в ході перевірки звернення фізичних осіб не виконано вимогу щодо ознайомлення його, як уповноваженої особи, з правовими підставами для проведення перевірки. «не надано перед початком здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання копії посвідчення /направлення/, не пред`явлено копію погодження центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу на проведення такої перевірки, позивач, як уповноважений ДП «Ямпільський агролісгосп», відповідно до ч.1 ст.6 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 року №877-V правомірно не допустив посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення позапланового заходу, у частині перевірки звернення фізичних осіб, оскільки не одержав копії погодження центрального органу виконавчої влади на проведення позапланової перевірки. Окрім того старший інспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції в Сумській області Сугоняк Я.В. 06.05.2020 року склав протокол про адміністративне правопорушення № 013175 відносно нього за ст..188-5 КУпАП, а, 01.06.2020 року, в супереч вимог ч.1 ст.277 КУпАП за межами 15-ти денного строку, без належного повідомлення його, як особи, що притягується до адміністративної відповідальності, та за його відсутності було винесено оскаржувану ним в судовому порядку постанову №013175 від 01.06.2020, що є грубим порушення законодавства», – зазначив він у позовній заяві.

Проте суд, вивчивши матеріали справи, встановив, що зазначені позивачем підстави для не допуску посадової особи органу державного нагляду до здійснення заходу державного нагляду ДП «Ямпільський агроліскосп», не знайшли свого підтвердження. Порушень відповідачем порядку розгляду справи про адміністративне правопорушення по відношенню до позивача судом також не було встановлено. Тож, у задоволені позовних вимог в.о. директора ДП «Ямпільський агролісгосп» було відмовлено.

Щоправда, незаконний не допуск перевіряючих  керівнику підприємства обійдеться лише в невеликий штраф, який в тисячі разів менший за шкоду екології про яку Державну екологічну інспекцію попереджав небайдужий мешканець.

Залишається питанням, чому підприємство так боїться перевірки Держекоінспекції, якщо насправді зазначені порушення не мають місце. Дивною виглядає і позиція «Сумиоблагролісу», який ніяк не реагує на незаконні дії свого структурного підрозділу.    

9 thoughts on “Суд підтвердив, що Ямпільський агролісгосп незаконно не допустив Держекоінспекцію для перевірки повідомлення про розкрадання лісу

  1. Добрый вечер. Подписываюсь под каждым комментарием! В районе с.Усок, с. Турановка, с. Воздвиженск твориться полный беспридел и днем, и ночью, и в дождь, и в снег!!! Ничего святого нет! Моя девушка со своим отцом тоже стала свидетелем этого беспредела! Плакала навзрыд! Чтобы все понимали – хороший деловой лес вырастет не раньше чем через 75 лет! (это при должном уходе!) А все вокруг молчат! Есть фото вырубки, подскажите, плиз, куда можно выложить фотки, чтобы хоть как-то обратить внимание общественности на этих, так-называемых “хозяев”. Заранее спасибо

    1. Может быть на телеканал? В х.Ростов тоже есть, что показать, и не только там… К сожалению (((

      1. За что получают деньги милиция и прокуратура? Можно подумать они не видят, что происходит? Наверное, они в доле.

  2. Думаете перегруженные машины ездят по дорогам просто так? Мусора в теме.

Comments are closed.