На півночі Сумщини реалізували проект «Молодь Прикордоння»

Майже 500 молодих людей з п’яти прикордонних районів півночі Сумської області долучились до проекту «Молодь Прикордоння», який проводився громадською організацією «Молодь Ямпільщини» за підтримки Управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації

-Розказати правду про україно – російську війну і передати бойовий досвід молодому поколінню – ось мета, яку ми перед собою ставили, починаючи цей проект, – розповідає заступник голови молодіжної організації «Молодь Ямпільщини», учасник АТО Костянтин Нерезенко. –В кожному з семи прикордонних населених пунктів, де ми побували, проводили військово-тактичну гру Лазертаг. Вона надзвичайно корисна для майбутніх військовослужбовців, адже максимально точно імітує справжній бій, дає можливість відпрацювати тактику та тренувати влучність.  

У перервах між іграми учасники мали змогу поспілкуватись з учасниками антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на сході України. Як правило, це були їх однолітки, або люди трохи старшого віку – їх бойові історії були настільки приголомшуючими, що подекуди змушували натовп задумливо мовчати.

–  Вже десять років ми проводимо заходи з патріотичного виховання молоді на території Ямпільського району, весною 2014 року двоє наших активістів першими добровільно поїхали на фронт, а згодом їх прикладу послідували десятки інших, – розповідає голова організації «Молодь Ямпільщини» Олександр Соломко. –  Наші військові повертались додому у відпуску і передавали бойовий досвід іншим юним ямпільчанам, які згодом також поповняли ряди української армії. В цьому ж році ми вирішили розширити проект і долучити до нього молодь з сусідніх районів. Ми надзвичайно вдячні Управлінню молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації, яке підтримало нас і дало можливість реалізувати цей важливий проект.

Фінальний етап проект «Молодь Прикордоння» відбувся минулої неділі в Ямполі, до нього були запрошені команди – переможці етапів в Путивлі, Шостці, Середино-Буді, Свесі, Дружбі, Кролевці та, звичайно ж, Ямполі. В масштабних змаганнях перемогла команда селища Свеса.