Свеський лісгосп проводить зимову підгодівлю диких тварин

Про це повідомляється на сторінці підприємства в Фейсбук

Невід`ємною складовою ведення мисливського господарства на території мисливських угідь Прудищанського лісництва ДП «Свеське ЛГ» є зимова підгодівля диких тварин і птахів. Своєчасний догляд за мисливською фауною у морозяний період є визначальним фактором, який впливає на примноження популяції диких тварин.

Згідно із затвердженим планом з біотехнії, лісова охорона та впродовж цілого року заготовляє зимову поживу для тварин. Щоб допомогти їм пережити зимову нестачу кормів працівники державної охорони заготовляють сіно, віники з гілок листяних порід дерев, кукурудзу тощо. Після утворення снігового покриву все це періодично викладається на спеціально облаштованих кормових майданчиках. Такі майданчики зазвичай робляться у малодоступних для сторонніх людей місцях, які тварини часто відвідують і де почувають себе спокійно.

Зимова підгодівля – це в жодному разі не приручення диких тварин, а допомога у складний період року. Підгодівля не повинна замінювати природну кормову базу та перешкоджати природним інстинктам звірини.

Лісова охорона створює максимально зручні умови для життя та природного приросту чисельності диких тварин. Проте слід пам’ятати, що підгодівля диких тварин без міри може призвести до їх адаптації до легкого добування кормів і відвикання від природного кормодобування.