Агролісгоспи, які називають «кормушкою» для влади, пропонують передати на баланс Держлісу

Відповідну пропозицію розглянули депутати Сумської обласної ради.

Про це інформує sumy.life

У своєму виступі голова обласної організації «Національного корпусу» Денис Сокур наголосив на фактах корупції в агролісгоспах області і порадив Олександру Будніку (директор «Сумиоблагролісу») йти на біржу праці.

Частина депутатського корпусу підтримала звернення та запропонувала передати підприємство на баланс Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, яке за показниками є більш успішним та прибутковим.

-У нас є прибуткове підприємство Держліс, яке є провідним в Україні, чому ми не хочемо передати ці ліси цьому підприємству на державний баланс?, – зазначив депутат Олег Медуниця. -Вони там би були належно доглянуті, а ми отримали додаткові податки і все інше.

Депутати зійшлися на спільній позиції щодо утворення робочої групи для детального вивчення питання можливості передачі “Сумиоблагролісу”.

-Не потрібно створювати робочу групу заради самої робочої групи, – зазначив у своєму виступі Вадим Лисий. –Потрібно дати цій групі чіткий термін, на приклад місяць, визначити склад. Щоб до неї увійшли не лише депутати, а професіонали.

Нагадаємо, останнім часом навколо агролісгоспів Сумської області розгорілось чимало корупційних скандалів. Зокрема, в 2020 році ДП «Ямпільський агролісгосп» неправомірно не допустив до перевірки інспекторів Державної екологічної інспекції у Сумській області, які мали перевірити інформацію про незаконну вирубку лісу.