Кому скаржитись на нечищені дороги в Ямполі?

З настанням холодів ямпільчани все частіше вимушені зустрічатись з нечищеними та непосипаними дорогами в своєму населеному пункті. Рухатись такими дорогами, як пішки, так і на автомобілі, незручно, а іноді і зовсім небезпечно.

Юристи стверджують, що шкоду завдану здоров’ю, майну та транспортному засобу, що була завдана внаслідок неналежного утримання дороги чи тротуару, цілком можна компенсувати через суд. Але для цього потрібно зафіксувати стан дороги та  правильно встановити, кому вона належить.

Завдання це непросте, адже через Ямпіль проходять дороги трьох типів, які мають різних власників, які і повинні їх утримувати.

Ямпільська селищна рада – більшість доріг селища знаходиться в комунальній власності, а отже їх має належно утримувати саме Ямпільська селищна рада. На карті ці дороги позначені білим кольором, до них відносяться, як дороги з твердим покриттям, так і ґрунтові дороги.  Крім того, селищна рада відповідає за стан всіх тротуарів в населеному пункті.

У випадку неналежного утримання таких доріг та тротуарів потрібно звертатись саме до Ямпільської селищної ради за номерами 05456 21274, (05456) 2-15-95 та (05456) 2-14-59, але практика показує, що чиновники реагують лише на письмові звернення.

ДП «Дороги Сумщини» – у віданні підприємства, яке засноване Сумською обласною державною адміністрацією знаходиться дві дороги, які проходять нашим селищем: дорога Ямпіль-Прудище-Папірня (вздовж частини вулиці Спасо-Преображенська та Заводська) та дорога Ямпіль-Орлівка-Свеса-… (вздовж вулиці 75 гвардійської дивізії). Ці дороги на карті позначені синім кольором.

Скаржитись на їх стан можна до департаменту розвитку інфраструктури Сумської ОДА за телефоном (0542) 70-07-94 (саме ДП «Дороги Сумщини» не вказує контактних номерів).

Служба автомобільних доріг у Сумській області  – цьому підприємству належить лише одна дорога селища, але вона має найбільше значення. Мова йде про дорогу Береза-Ямпіль-С.Буда, яка проходить через весь Ямпіль, вздовж вулиць Соборна, Спасо-Преображенська та Бондарівка (на карті позначені помаранчевим кольором)

Скаржитись на стан цієї дороги слід за телефонами: (0542)700-281, (0542) 65-22-77, (050) 307-56-92

 Як отримати компенсацію?

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області роз’яснив, як притягнути до відповідальності чиновників, які не виконують свої повноважень і неналежно утримують дороги. Для ямпільчан це означає можливість компенсувати завдані збитки.

Для звернення до суду з відповідним позовом необхідно зібрати докази, що підтверджують падіння в певному місці та отримання травми, а саме:

  • довідки з лікарні лікувальних закладів, у яких зазначається вид травми, та за яких обставин вона отримана тощо;
  • наявність порушення відповідача у сфері благоустрою: відео- та фотозйомка із зазначенням дати та часу;
  • покази свідків;
  • підтвердження понесених матеріальних втрат: рецепти лікарів, чеки, квитанції з аптек тощо;
  • підтвердження завдання моральної шкоди (за наявності): висновки лікарів, показання свідків щодо тяжкості моральних страждань, рецепти лікарів на придбання спеціальних лікарських засобів для боротьби з депресією, іншими психологічними розладами, що виникли внаслідок отримання травми.

Важливо, щосправах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я позивачі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (пункт 2 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір»).

Яку відповідальність за непочищені дороги мають понести посадовці?

Відповідно до статті 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення України порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів − тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 1 360 грн. на громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності − від 850 до 1700 грн.

1 thought on “Кому скаржитись на нечищені дороги в Ямполі?

  1. А на кого Скаржитись на дорогу Свессы за центральную вопроса нет, а местную по селу

Comments are closed.