Головні цифри бюджету Ямпільської територіальної громади на 2021 рік

Напередодні, 23 грудня, після закінчення робочого дня, депутатам селищної ради розіслали проект головного фінансового документу громади на 2021 рік. Вже сьогодні о 11:00 відбулась чергова сесія селищної ради, на якій його затвердили. Таким чином, на ознайомлення з надважливим документом керівництво ради залишило депутатам менше 18 годин. Але це не завадило провладній більшості проголосувати «за».

Згідно з рішенням про бюджет, доходи Ямпільської територіальної громади сягнуть 69 мільйонів 890 тисяч гривень, але і такої величезної, на перший погляд, суми виявиться замало навіть для того, щоб покрити найважливіші видатки громади.

Тож куди будуть витрачатися кошти ямпільських платників податків в 2021 році?

Понад 15% бюджету (10,6 мільйона гривень) громада використає на свій апарат управління. 93,1 відсотка від цієї суми складають бюджетні призначення на оплату праці з нарахуваннями працівникам органу місцевого самоврядування. Тобто, у тому числі, і сумнозвісні премії селищному керівництву.

На охорону здоров’я витратять вдвічі менше – 5,2 мільйона гривень. А якщо врахувати, що майже половина цих коштів – співфінансування Свеської (2,3 мільйона гривень) та Дружбівської (0,2 мільйона) об’єднаних територіальних громад, то виявиться, що Ямпіль виділяє на свою лікарню лише 2,7 мільйона гривень. Звичайно, лікарня фінансуватиметься передусім за рахунок коштів  Національної служби здоров’я України, а Ямпільська, Дружбівська та Свеська ОТГ лише допомагають закладу, але всіх цих коштів виявляється занадто мало і працівники медичної установи будуть вимушені зіткнутися з незабезпеченістю з виплати заробітної плати.

На соціальний захист ямпільчан громада витратить лише 5,2 мільйона гривень, більшість з яких (4,6 мільйона) піде на утримання комунальної установи «Ямпільський територіальний центр надання соціальних послуг». А от на комплексну програму соціального захисту населення селищна влада виділила «аж» 390 тисяч гривень. Це видатки, наприклад, на пільговий проїзд громадян у автобусах (15 тисяч гривень) та у залізничному транспорті (56 тисяч), одноразову допомогу онкохворим (50 тисяч на всіх) та стипендію особам старше 90 років (2,4 тисячі на всіх) тощо.

На своє житлово-комунальне господарство селище витратить трохи більше 1 мільйона гривень, але масштабних ремонтних робіт очікувати не варто, адже  265 тисяч з цієї суми витратять на оплату прибирання селища, 350 тисяч – на енергоносії. Залишок коштів, а це 400 тисяч гривень, планують витратити на придбання бензину, різноманітного інвентарю, костюмів, рукавиць, матеріалів для поточного ремонту; вивезення ТПВ, очистки доріг від снігу, поточний ремонт вуличного освітлення, дезінфекція води в шахтових колодязях та їх чищення, видалення дерев, техобслуговування електромереж.

А найбільше коштів селище витратить на галузь освіти, на яку спрямують майже 41 мільйон гривень. Звичайно, що більша частина цієї суми піде на заробітну плату працівникам та оплату енергоносіїв. Ще 7,3 мільйона спрямують на галузь культури.

Навіть поверхневий аналіз бюджету наштовхує на думку, що в 2021 році селище більше виживатиме, ніж розвиватиметься. Якщо селищному керівництву не вдасться залучити кошти з державного та обласного бюджетів, то власних коштів громади не вистачить навіть на утримання своєї ж влади та закладів соцсфери, а про ремонти доріг, тротуарів, освітлення та інші важливі справи можна буде взагалі забути. 

4 thoughts on “Головні цифри бюджету Ямпільської територіальної громади на 2021 рік

  1. Где план развития ОТГ? Почему не выделяют денег на открытие новых предприятий? Эти говно “господарники” думают только про свою жопу, им плевать на людей. Они не связивают свою жизнь с этим местом, мечтают жить в областном центре. Так, что не стоить ожидать чего-то хорошего в ближайшие 5 лет.

Comments are closed.