Аква Віта. Ресурс, що не має ціни

Під час роботи над проектом «Без людей» доводилось особисто спостерігати не тільки занедбані та обвалені криниці в покинутих селах, а і замулені та висохлі ставки

Про це Ямпіль.INFO пише автор проекту «Без людей» Едуард Баранов

Вода – це життя, а тому і не дивно, що раніше водойми були майже біля кожного населеного пункту. Ставки робили наші пращури як у великих селах, так і у вже забутих хуторах на кшталт Петренкова, що в лісі неподалік Неплюєва, або Гути, що за Паліївкою на кордоні вже тепер неіснуючого Ямпільського району.

Здається нещодавно це було – ставок біля березового гаю в Базилевщині, гребля зі старими вербами в Олександрівському та панський став в с. Дорошенкове.

Що було – то загуло. Вирубали гай, а ставки засохли або перетворились на порослі очеретом калюжі з кількома квадратними метрами водної поверхні. До деяких з них навіть не знаєш з якого боку підійти, щоб хоч якось сфотографувати…

Останні кілька років видалися посушливими і за цей період було втрачено кілька невеликих водойм, що так і не відновились. Ось наш Дунавець ще років десять тому був місцем святкування та купання на Водохреще, схожа картина і в Імшані. Таке ж лихо ледь не спіткало і нашу Івотку, коли внаслідок руйнації шлюзу в районі пенькозаводу рівень води впав до критичного мінімуму. Це особливо помітно на одній з світлин. Хто зна, що буде з нашою річкою через років 10-15. Тому важко переоцінити важливість своєчасного ремонту вже значно зношених гідроспоруд та бережливого ставлення до тих, що залишились.

До уваги читачів добірка світлин водойм краю за різні роки. Сприймайте це не як розвагу, а в сенсі застереження та як пам’ятку про вичерпність будь-якого ресурсу, якщо, звісно, вам не байдуже майбутнє власних дітей. В нашому випадку за байдужість, довірливість та необізнаність доводиться сплачувати за занадто дорогими платіжками.

Водойма біля колишнього хутору Баранець

Водойма в Білиці

Водойма у Воздвиженському

Водойма в Грем’ячці

Водойма біля колишнього хутору Гута

Водойма біля хутору Деряжня

Водойма в Дорошівці

Став Дунавець в Ямполі

Затон на околиці Ямполя

Водойма в Зориному

Річка Івотка

Водойма в Княжичах

Водойма в Дружбі

Став Карасний Кут в Ямполі

Меліорація в Ямполі

Водойма в Микитівці

Водойма в Неплюєвому

Водойма в Ольгиному

Водойма в Орлівці

Водойма очисних споруд в Ямполі

Водойма біля хутору Скобичевський

Водойма на торфовищі в Ямполі

Водойма в Туранівці

Водойма в Уску

6 thoughts on “Аква Віта. Ресурс, що не має ціни

  1. Чудові фото. На жаль, останнім часом ставки страшенно обміліли. А деякі і пересохли.

  2. да, природа у нас единственное наслаждение в мире хаоса и растущих тарифов

  3. Какая же красота! Автору проекта – браво! Великолепные фотографии! И подумать есть о чём…

  4. Які ракурси, фарби! Природа, дійсно, чарівниця, а фотограф – митець! Приєднуюсь до подяк за добірку.
    Мудро було б, наприклад, Дунаєць зберегти, щоб влітку з малечею (і не тільки) було куди прийти (а не їхати за тридев,ять земель)… Та це вже, мабуть, нереально. Чи?..

  5. На одну премию одной падлы можно 3 Дунайца почистить

Comments are closed.