Офісний папір використовують для друку документів і різноманітних інформаційних матеріалів. Найчастіше при виборі паперу працівники звертають увагу на його вартість, формат і торгову марку. Досить високий попит має папір для офісу Double A A4: це продукт класу A, тому він має відмінну якість і при цьому продається за прийнятною ціною. Що може сказати клас паперу та який краще за все вибрати?

Клас офісного паперу: що вибрати

Щоб покупцям було легше вибирати паперову продукцію, не вивчаючи окремо її характеристики щільності, білизни, яскравості, виробники визначили три класи офісного паперу: A, B і C. Перший – найдорожчий і водночас найбільш якісний, останній відповідно – найдешевший і найменш якісний.

Якщо виникає питання, як визначити клас паперу, потрібно звернути увагу одночасно на кілька параметрів: яскравість, білизну, непрозорість. Саме ці показники вказують на те, до якого класу належить той чи інший продукт. Чим вищі вони будуть, тим вищий клас має офісний папір.

Клас A

Це найкращий клас паперу для друку, адже він має найкращі показники білизни, яскравості та непрозорості. Його можна використовувати для двостороннього лазерного та струменевого кольорового друку. У цьому випадку допустима й будь-яка швидкість друку.

Основні характеристики паперу класу A:

  • яскравість (ISO) – 98%;
  • білизна (CIE) – від 161%;
  • непрозорість – від 92%.

Клас B

Це папір середнього рівня, не надто дорогий, але і не надто поганої якості. Його можна використовувати для повсякденних задач, а для друку важливих документів купити листи вищого класу. Папір з позначкою «B» підходить для двостороннього кольорового лазерного друку та монохромного струменевого друку (у чорновій якості). Для нього допустима швидкість друку – до 180 сторінок/хвилину.

Основні характеристики паперу класу B:

  • яскравість (ISO) – 97-98%;
  • білизна (CIE) – 152-160%;
  • непрозорість – 91-92%.

Клас C

Це найдешевший різновид паперу, який підходить не для всіх задач в офісі. Його можна використати для одностороннього монохромного лазерного друку з допустимою швидкістю до 35 сторінок/хвилину.

Основні характеристики паперу класу C:

  • яскравість (ISO) – 92-94%;
  • білизна (CIE) – 135-146%;
  • непрозорість – 89-90%.

З міркувань маркетингу, деякі виробники можуть позначати власну продукцію класами C+, B+, A+. Подібне маркування свідчить про те, що якісь характеристики товару можуть бути вищими за регламентовані, однак разом вони все ж не дотягують до наступного класу.