Україна близька до Топ-10 фаворитів чемпіонату Європи

Збірна України з футболу готується до виступу в фінальній частині чемпіонату Європи, на який вболівальники команди покладають ледь не найбільші надії за останні два десятиріччя.

Підопічні Андрія Шевченка неймовірно впевнено подолали кваліфікацію на Євро-2020, який через коронавірусну пандемію було перенесено на літо 2021-го року. Залишивши позаду себе зіркову збірну Португалії з Криштіану Роналду та багатьма іншими відомими гравцями, «жовто-блакитні» одними з перших стали учасниками континентального форуму, і не дивно, що це талановите покоління стало об’єктом величезної надії на успіх футбольних фанатів. А також користується серйозним рівнем довіри з боку експертів, які чекають від українців високого рівня гри у фінальній частині.

Не є винятком і представники букмекерської сфери, котирування яких часто є одним з найбільш красномовних аргументів на користь прогресу тієї чи іншої команди. І якщо розгорнути лінію компанії Паріматч на переможця майбутнього футбольного Євро, то виявиться, що українці там «підпирають» першу десятку головних фаворитів, випереджаючи за шансами на перемогу одразу 13 інших учасників турніру.

Коефіцієнт на загальну перемогу команди Шевченка на Євро, звісно, дуже високий – 81.00, і це лише 1.2% вірогідності, якщо переводити у відсоткову площину. Втім, у багатьох учасників турніру шанси ще менші, а якщо дивитися на шанси українців на вихід в різноманітні стадії змагань, то, як мінімум, на те, що Україна досягне чвертьфіналу вболівальники «Жовто-блакитних» розраховувати можуть сміливо. Експерти Паріматч оцінюють вірогідність такого сценарію на рівні 38%, що вже, погодьтеся, набагато більше, аніж 1.2%.

Яким же може бути шлях українців по турнірній сітці? Як повідомляє інформаційний портал Бетон, де завжди можна знайти повну інформацію по майбутньому футбольному Євро, а також інших топ-подіях у світі спорту, збірна України потрапила на континентальному форумі до однієї групи з командами Нідерландів, Австрії та Північної Македонії. Навіть третього місця у цьому квартеті команді Шевченка може вистачити для виходу в плей-офф, але все ж краще посісти позицію вище, аби не потрапити на стадії 1/8 фіналу на дуже сильного опонента. І якщо цю місію вдасться виконати, українці можуть розраховувати як мінімум на чвертьфінал, де вже з високою вірогідністю опонент у «Жовто-блакитних» буде більш міцним.

Але боятися будь-якого суперника вболівальникам команди Андрія Шевченка не варто, адже за останні роки українці привчили своїх шанувальників до того, що можуть дати бій будь-якому фавориту. Про перемогу у відборі на Євро над португальцями з Роналду ми вже згадували, але ж були інші класні результати. Зокрема, сенсаційна перемога над Іспанією в Лізі Націй (1:0), причому здобута українцями ще і у ослабленому складі. А тому в оптимальному кадровому стані, якого можна очікувати під час Євро влітку 2021 року, українцям до снаги успіх будь-якого рівня. І це хлопці Шевченка спробують довести не словом, а ділом.