Принаймні депутати цих рад відмовились виділити кошти з місцевого бюджету на навчання студентів-медиків, попри те, що діти самі запропонували громадам співпрацю за якою вони б навчались за бюджетні кошти, а потім працювали б в районі лікарями.

На сьогоднішній день проблема забезпеченості медичними працівниками на Ямпільщині стоїть досить гостро, якщо районна лікарня забезпечена лікарями десь 30 відсотків від потреби, то що говорити про медичні заклади в інших населених пунктах. Так вже склалось, що після закінчення медичних вишів молоді фахівці завжди мають цілий ряд пропозицій по працевлаштуванню, тож не мають бажання повертатись в наш район.

Звичайно, ця проблема постала не сьогодні, з нею намагаються боротись вже десять років з часу коли в районі була прийнята програма навчання лікарів за кошти районного бюджету. Завдяки цій програмі в район вже повернулось декілька кваліфікованих фахівців. Сьогодні в рамках даної програми навчається студенти: Ковальова Ірина Володимирівна, Грек Аліна Іванівна., Довбуш Ірина Василівна., Давидов Денис Ігорович, Третяк Олена Володимирівна, Молнар Оксана Василівна., Доцок Валерія Сергіївна та інтерни Рязанець Тетяна Іванівна (дитяча стоматологія), Первухіна Світлана Валеріївна (отоларингологія), Єніна Аліна Володимирівна (педіатрія), Кошарна Світлана Олександрівна (судово-медична експертиза), Івченко Ксенія Михайлівна (неврологія), окрім того в 2012 році були заключні угоди з Грек Аліною Іванівною (сімейна медицина) та Давидовим Денисом Ігоровичем (стоматологія). Витрати на їх навчання становили в 2012 році 123 тисячі гривень, що є досить великою сумою для нашого дотаційного районного бюджету. Саме тому попри гостру потребу, районна влада не має можливості оплатити навчання інших студентів, хоча такі звернення від мешканців району надходять щороку. Так, в цьому році їх було п’ять, навчатись на умовах програми бажали Чипель Т.О. та Комарова М.М. з Свеси, Фоменко З.В. з Ямполя, Пащенко Д.В. з Шатрищ та Шведун А.М. з Воздвиженська.

Щоб допомогти дітям та вирішити питання з забезпеченістю лікарями в цих населених пунктах, в минулому році в райдержадміністрації була проведена нарада за участю Ямпільського та Свеського селищних голів та Воздвиженського та Шатрищенського сільського голови. До вказаних керівників громад було доведено необхідність поповнення медичних кадрів для повноцінного обслуговування мешканців населених пунктів, голови погодились винести це питання на розгляд місцевих депутатів. Попри те, що кошти на оплату навчання були по кишені місцевим громадам (приблизно тринадцять тисяч гривень в рік), депутати всіх рад, окрім Воздвиженської сільської ради не погодили виділення коштів на ці потреби. Виходить, що лікарі потрібні лише мешканцям села Воздвиженського.

Як зазначив виконуючий обов’язки головного лікаря Ямпільської центральної районної лікарні Вадим Бойчунь, така позиція депутатів просто дивує, адже район гостро відчуває потребу в лікарях. В тій же Свесі, якщо ми ставимо завдання зберегти лікарню, то вона має бути забезпеченою лікарями відповідно до нормативних документів. А на сьогодні, там терапевт працює за педіатра, а офтальмолог за хірурга. Тобто в той час коли лікарі роблять все, щоб мешканці селища отримали повноцінну медичну допомогу, керівництво селища не робить нічого, щоб вирішити цю проблему.

А там є дуже багато вакансій, це і педіатр, і офтальмолог, і невропатолог, і гінеколог і цей список можна продовжувати. Поки що свеські лікарі справляються своїми силами, але що буде далі невідомо. Тож, керівництво селища мало б думати про перспективу населеного пункту.

6 thoughts on “Свесі, Ямполю та Шатрищам непотрібні лікарі?

 1. Проблема есть, и видно что свесские власти над её решением даже и не думают!
  А в статье рассказано про проблемы всего района, а вот почему то город Дружба, так и не упомянули, или у них проблем нету, или всё же дело в том что руководство нашего района практически всё от туда и их проблемы уже все решены, или решаются в первую очередь, а остальные как хотите???

 2. ДА это же видно по ремонту больницы в Дружбе.!!!! ДА и в каких еще школах района сделаны такие ремонты как в дружбинских!!!

  1. Да потому что в дружбе со времен царя гороха ниче не делалось.
   А в Ямполе и Свессе мало сделано? Деркач вон деньги нашел и на Салют и на детское отделение и на терапию. В Свессе дом культуры марафетят. Так – абы написать

 3. 12 вже навчаються .Скільки повернеться у район після отриманих пропозицій ? Про що ця стаття .Про неуміння сформувати кадри медичної галузі адміністрацією , не юридично правільними угодами між адміністрацією та бажаючими навчатись .Програма колись була принята , хто її аналізував , як вона виконується :
  – скільки коштів використано?
  -конкретно скільки працівників повернулось?
  -скільки не повернулось?Причина.

 4. Ходят слухи,о процветании коррупцыи в ЦРЛ Ямполь,в частности, чтоб полечить зуб очередь 2 месяца,а тем временем лечат знакомым и кто дал взятку, внеочереди.

 5. Все правильно, нашему району нужны доктора, но давайте наверное начнем с того , чтобы удержать тех ,которые уже работают в районе и создадим им нормальные условия, обеспечим жильем. В районной больнице работал хороший специалист невропатолог , но за отсутствием жилья пришлось искать другое место работы. А педиатр. Он получил квартиру или нет? Наверное это загадка и для него самого. Специалисты не плохие и дай Бог чтобы они остались в нашем районе.

Comments are closed.