Музей в маленькому селі: в Степному зберегли унікальні експонати

В сучасному меркантильно – цинічному світі іноді зустрічаєш оазу справжнього, чистого та розумного, – пише у своїй авторській статті ямпільчанин  Едуард Баранов

Завжди викликають захоплення особистості, які власноруч відчайдушно намагаються зупинити занепад та зберегти культурну спадщину нашої Сіверщини – колиски Русі. Вони не чекають на вдячність, не отримують гідної матеріальної допомоги, бо при всіх владах їх фінансування було і залишається обмеженим.

Це слово на підтримку працівників сільської культури, які в холодних приміщеннях зберігають ще жевріючий вогонь просвітництва. Під час візиту до Степного ми, зокрема, відвідали сільський музей та бібліотеку, якою завідує Гордієнко Світлана Віталіївна.  Ми були приємно здивовані кількістю літератури на різноманітну тематику, але найбільше вразили автентичні речі в сільському музеї. Справжні предмети побуту та одяг, яким більше ста років, зберігаються в гарному стані та багато що можуть розповісти обізнаній людині.

Наостанок зупинимось біля місцевого клубу, де колись розміщувалась школа. Ця будівля, якій понад сто років, колись мала другий поверх.

Чомусь на фасаді цієї споруди позначено дату «1981 рік». Мабуть, це відповідало ідеологічному трактуванню історичного матеріалізму радянських часів про базис та надбудову  – оновлений дах замість другого поверху на старій основі.

Як органічно вписалася б експозиція місцевого музею в антураж цих вікових стін, але чи кому ходити до нього і в цьому загасаючому селі?  

Фото Сергія Одарченко

1 thought on “Музей в маленькому селі: в Степному зберегли унікальні експонати

Comments are closed.