Подробиці гучних корупційних скандалів на Ямпільщині: справа заступника голови райдержадміністрації, що вимагав хабарі у підрядників

Ямпільське інформаційне агентство продовжує рубрику, яка покликана розповісти читачам подробиці гучних корупційних справ, які стались на Ямпільщині у недалекому минулому. На території району час від часу відбувались гучні затримання посадовців за звинуваченнями у отриманні хабарів, але мало кому відома подальша доля цих справ. Тож, не дивно, що з року в рік хабарників на Ямпільщині не стає менше, а окремі корупціонери продовжують займати високі посади.

Друга наша історія про колишнього заступника голови Ямпільської районної державної адміністрації, який побудував справжній бізнес на будівельно- ремонтних роботах, які проводились бюджетним коштом. Чиновник, який був причетним до тендерних закупівель, отримував хабарі за кожне замовлення. Але успішне збагачення посадовця в 2014 році зупинили правоохоронці, які затримали його  в момент отримання неправомірної винагороди в самому центрі Ямполя.

Багато ямпільчан пам’ятають цю гучну історію, але мало кому відомі її подробиці, адже тоді їх намагались заховати за сімома печатками, шляхом адміністративного тиску на ЗМІ. Зокрема, не було відомо за проведення яких саме робіт вимагався величезний хабар і, чим погрожував підряднику посадовець.

Так ось, 6 квітня 2015 року Ямпільський районний суд виніс вирок, яким визнав одного з заступників голови Ямпільської районної державної адміністрації винним у вимаганні неправомірної вигоди (ч.3 ст. 368 КК України) та призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з конфіскацією частини майна.  

Хотів заробити на будівництві газопроводів, заміні вікон в Ямпільській школі №1 та ремонті спорткомплексу

Правоохоронці довели в суді, що чиновник мав намір збагатитись на компаніях ТОВ «Соляріс – 2011» та ТОВ «Ямбудсервіс», які у той час активно працювали в Ямпільському районі і виконували:

 1. будівництво вуличного газопроводу, с. Чуйківка за договірною ціною 79 583 грн.
 2. будівництво підвідного газопроводу високого тиску до с.Білиця за договірною ціною 834 441 грн.
 3. Будівництво підвідний газопровід середнього тиску до с. Дорошівка за договірною ціною 453 168 грн.
 4. капітальний ремонт по заміні вікон Ямпільської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 за договірною ціною 235 583 грн.
 5. капітальний ремонт будівлі ДЮСШ в смт. Ямпіль за договірною ціною 600 000 грн.

Дізнавшись, що заступником директора обох підприємств є одна людина, чиновник домовився з ним про зустріч «для вирішення робочих питань».  Ця зустріч відбулась 13 червня 2014 року на вулиці Боженка в Ямполі.  В ході розмови заступник голови райдержадміністрації висунув вимогу передати йому 3000 доларів США за вже надані ТОВ «Соляріс-2011» та ТОВ «Ямбудсервіс» об’єкти будівництва і ремонту за бюджетні кошти, а також за сприяння вказаним суб’єктам господарювання у отриманні об’єктів на території Ямпільського району для проведення будівельних та ремонтних робіт в майбутньому.

Окрім того, чиновник став погрожувати, що у випадку відмови надати йому зазначену неправомірну вигоду він створюватиме проблеми із завершенням будівництва, прийняттям робіт, підписанням актів виконаних робіт, перерахуванням грошових коштів за виконані роботи по об’єктам на яких вже проводяться будівельні та ремонтні роботи, а також в подальшому здійснювати перешкоди у здійсненні підприємницької діяльності на території Ямпільського району.

Представник компанії був змушений погодитися на вимоги посадовця, а останній встановив термін надання йому неправомірної вигоди до кінця першої декади липня 2014 року. Крім цього, корупціонер повідомив, що після отримання ним неправомірної вигоди в сумі 3000 доларів США він особисто сприятиме перерахуванню на рахунки ТОВ «Ямбудсервіс» та ТОВ «Соляріс – 2011» бюджетних коштів за виконані роботи та за проведення майбутніх робіт.  

Затримання в центрі Ямполя: річна зарплата ямпільчан на капоті автомобіля корупціонера

Кульмінація цього злочину сталась 4 липня 2014 року в самому центрі Ямполя, де біля пам’ятника Леніну  відбулась зустріч підприємця і корупціонера. Останній не знав, що у цей час його дії фіксують правоохоронці, тож, підтвердив свої злочинні наміри і отримав грошові кошти у сумі 35 700 грн., що в перерахунку еквівалентно 3000 доларів США. Одразу після цього його на місці вчинення злочину затримали працівники правоохоронних органів.

На суді корупціонер заявив, що це був не хабар, а позика, бо підприємець «бачив його матеріальне становище» і хотів допомогти…

Спійманий на гарячому чиновник, в судовому засіданні винним себе визнав частково та пояснив, що він буцімто не мав можливості впливати на виділення цих коштів, а також сприяти та навпаки негативно впливати на хід будівельних робіт.

За словами корупціонера, він був знайомий з керівниками фірм ТОВ « Соляріс-2011» та ТОВ « Ямбудсервіс», а біля року тому він був на лікарняному та безпосередньо спілкувався з підприємцем, де останній запропонував йому матеріальну допомогу на лікування, тому що бачив його матеріальне становище.

При цьому він визнав, що розписку про боргове зобов’язання він не писав.      

Рішення Феміди. Зменшили строк, бо мав “позитивні характеристики”

Хоча, обвинувачений винним  визнав себе лише частково, його винність в скоєнні кримінального правопорушення за ст. 368 ч.3 КК України підтвердилась іншими доказами: показами потерпілого, свідків, допитаних в судовому засіданні та матеріалами справи: відео та звукозапис затримання, записи телефонних розмов.

Суд взяв до уваги позитивні характеристики посадовця, те, що він мав хронічне захворювання, вчинив злочин вперше та мав на утриманні малолітню дитину та сина-студента. Тож, призначив йому не надто суворе покарання за такий небезпечний злочин. Зокрема, йому присудили 5 років позбавлення волі з позбавленням обіймати посади, які пов’язані з організаційно – розпорядчими функціями усіх видів власності, на строк 3 роки з конфіскацією частини належного йому майна та зі спеціальною конфіскацією.

7 thoughts on “Подробиці гучних корупційних скандалів на Ямпільщині: справа заступника голови райдержадміністрації, що вимагав хабарі у підрядників

 1. Ну, вы, вспомнили.. Гражданин уже понес заслуженное наказание и вышел на свободу. Но это (как говорит Л. Каневский) совсем другая история….

  1. речь о пивнич ньюз. Там ручной журналист работает, пишет все в угоду ИХ КРАЮ, пропишите, есть такое издание и недавняя новость о ремонте.

 2. Я так понимаю речь идет о Губарь Сергее Александровиче,
  но почему в статьях не указываются фамилии корупционеров?
  Ямпольcкая громада должна знать своих героев что “называется в лицо”

  1. Да никого Сер Губар необидел всё в семьи , все домой ))) ,а барыгу рпзвести ,дак ето по понятиям правильно )))

 3. Повторю свой ответ пользователю с ник Светлана, потому что презумцию невиновности никто еще не отменял, странно почему модератор не одобрил мой коммент, не согласен что ли???

 4. Муж и жена одна сатана. Оля Губар поможет освоить наши деньги.

  1. Даже не так. Муж и жена два черта. Хоть не складно зато так и есть

Comments are closed.