В прес-центрі Ямпіль.INFO відбулась онлайн-конференція з начальником відділу культури і туризму, національностей та релігій Ямпільської райдержадміністрації Олександром Віталійовичем Рябухою.

Наталія: Чи планується найближчим часом продовження реконструкції Центру культури та дозвілля?В глядацькій залі встановлені б\у сідіння, після перебування на яких необхідно звертатися до лікаря, а для дітей це вже життево небезпечно.Чия це була ініціатива встановити б\у сидіння,у скільки коштів з перевезенням це обійшлося,чи не планується їхня заміна?

Відповідь: В глядацькій залі Ямпільського РЦКД встановлені крісла, які до цього перебували 32 роки в залі Сумської обласної ради. Вони  були передані в Ямпільській район за ціною 26 грн. за крісло. Завантаження та розвантаження було проведено силами працівників культури. «Фуру» для перевезення надав один з приватних підприємців нашого району. Це був єдиний спосіб одержати крісла. Орієнтовна ціна одного нового театрального крісла складає 400-700 грн. Заміна в цьому році не планується.

Ігор М. : Олександре Вітальовичу,як на Вашу думку, чи доцільно тримати в районі цілу армію бібліотечних працівників? Не для кого не секрет,що відвідування цих закладів зараз різко скоротилося( відвідуються тільки там, де можно потрапити до інтернету).

Відповідь: Думаю, що  зневажливо підігрівати цікавість до бібліотек  немає сенсу. Все одно  – хто ходив, той і  буде ходити, а хто не ходив – того й мотузкою не затягнеш,   тим паче  в наше  комп’ютеризоване, «інтернетизоване» століття. Адже все, що потрібно, на їх думку, можна знайти в Інтернеті, скачати і прочитати.
Мабуть, це поширена помилка тих, хто кожен день має справу із комп’ютером: їм здається, що всі поступають так само. Але ж ті, у кого є доступ до Інету, часто навіть не вміють грамотно скористатися відкритими перед ними ресурсами: знайти потрібну книгу, статтю, документ.  Не говорячи вже про те, що багато людей, особливо старшого покоління, звикли тримати в руках «справжню», «живу» пахнучу поліграфічної фарбою, книгу,  а не читати текст з холодного монітора. Саме в бібліотеках, а не в інтернеті, зберігається  багато цінних та рідкісних книг, підшивки видань різних років, краєзнавчі матеріали, тощо. Бібліотекарі не тільки видають книги, як вважає більшість, а й займаються дослідницькою роботою: вивчають і збирають матеріали з історії населених пунктів району, про видатних людей краю, фольклор, предмети декоративно-ужиткового мистецтва, організовують змістовні зустрічі з цікавими особистостями, тощо.

Superstar:  З яких причин цьогоріч на Ямпільщині не буде проводитися обласний “Чарівний ключик”?

Відповідь: Рішення про проведення обласних заходів приймає управління культури і туризму Сумської облдержадміністрації. З минулого року більшість обласних фестивалів буде проводитися 1 раз на два роки.
В цьому році 17 травня відбудеться творчий звіт району в рамках обласного культурно-мистецького фестивалю «Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя!».

Цей захід на декілька порядків грандіозні ший і всі сили працівників культури будуть направлені на забезпечення гідної презентації нашого району.

христианин: Сотрудничаете ли Вы с религиозными общинами, в частности протестантского направления? Считаете ли возможными совместные проекты?

Відповідь: На даний час спільні проекти з релігійними громадами – відсутні. Співпраця можлива в рамках існуючого законодавства.

Ямпольчанин: Планируется ли открытие выставочного зала для аматоров декоративно-прикладного, изобразительного и фотоискусства в районе?

Відповідь: Ідея відкриття виставкової зали обговорювалася з керівництвом РЦКД. Цей проект реалізуємо в фойе Ямпільського районного центру культури і дозвілля. Зараз робота ведеться з пошуку контингенту учасників, роботи яких будуть представлені у виставці (формується база даних в методичному кабінеті РЦКД). Чекаємо на ваші пропозиції.

Людмила Н. : Добрий день: як вирішуються кадрові питання ? Чи йде молодь працювати в культуру?

Відповідь: Існує дуже великий дефіцит фахівців в галузі культури, особливо музичного напрямку. На отримання такої освіти потрібне спеціальне навчання протягом 10-12 років (ЗОШ – не враховується). З 7 абітурієнтів, направлених на навчання до Сумського вищого училища мистецтв і культури ім. Д.С.Бортнянського у 2005-2008 роках повернувся тільки 1 фахівець. Всі інші вступили до ВУЗів або вийшли заміж.

Макс: Учитывая, что на дворе уже февраль месяц, интересует, когда и как можно будет узнать, какие мероприятия запланированы отделом культуры в этом году? Может можно их разместить на этом сайте???

Відповідь:

з/п Назва заходу ТермінПроведення  Місце проведення
1. Новорічні дитячі дискотеки 03-04.01.2013, 07.01.2013,09-10.01.2013 Ямпільський районний центр культури та дозвілля
2. Конкурсно-розважальна програма «Дитячий маскарад» 08.01.2013 Ямпільський районний центр культури та дозвілля
3. Конкурсно-розважальна програма для молоді «В Новий рік – в казковий час» 11.01.2013 Ямпільський районний центр культури та дозвілля
4. Вечір відпочинку для тих кому за… «Чудеса на Старий Новий рік» 12.01.2013 Ямпільський районний центр культури та дозвілля
5. Святкова дискотека до Дня Святого Валентина 14.02.2013  Ямпільський районний центр культури та дозвілля
6. Організація та проведення на території району Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач – 2013» Лютий-Березень Бібліотеки Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи
7. Організація та проведення на території району Всеукраїнського Тижня дитячого читання Березень Бібліотеки Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи
8. Святковий концерт  «Жінка – одвічна загадка природи», присвячений Міжнародному Дню прав жінок і  миру. 07.03.2013 Ямпільський районний центр культури та дозвілля
9. Святкове шоу «І кожна жінка, як весна: красива, сонячна, чарівна» Березень Ямпільська центральна районна бібліотека
10. Організація та проведення Тижня дитячої музики «Кружляє вальсу звук чарівний» Березень Ямпільська дитяча музична школа
11. Організація та проведення районного фестивалю-конкурсу виконавців сучасної естрадної пісні «Чарівний ключик» Березень Ямпільський районний центр культури та дозвілля
12. Організація та проведення загальносистемного Тижня фізичного здоров’я та екології Квітень Бібліотеки Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи
13. Організація та проведення районного відкритого фестивалю-конкурсу дитячої творчості «Крила надії» Квітень Ямпільська дитяча музична школа
14. Тематичний вечір «Згадаймо величні ті роки…», присвячений Дню Перемоги. Травень Ямпільський районний центр культури та дозвілля
15. Звітний концерт Ямпільської дитячої музичної школи Травень Ямпільська дитяча музична школа
16. Творчий звіт аматорських колективів Ямпільського району в рамках ІІ етапу обласного культурно-мистецького фестивалю «Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя!» 17.05.2013 м. Суми
17. Цикл заходів до Дня захисту дітей 01.06.2013 Бібліотеки Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи
18. ІІ районний фестиваль вишивки «Вишивані мелодії Полісся» Липень смт Ямпіль
19. ХІІ районний фестиваль-конкурс фольклорних та вокальних колективів «Народні джерела» Липень с. Усок
20. Концертна програма до Дня Незалежності України «З Україною у серці» 24.08.2013 смт Ямпіль
21. Організація та проведення загальносистемного Тижня правових знань Жовтень Бібліотеки Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи
22. Ювілейний концерт з нагоди 10-річчя з дня створення «зразкового» хореографічного колективу «Альянс» Жовтень Ямпільський районний центр культури та дозвілля
23. Всеукраїнський Тиждень права Грудень Бібліотеки Ямпільської районної централізованої бібліотечної системи
24. Благодійна акція «Чобіток від Миколая» Грудень Ямпільська центральна дитяча бібліотека
25. Відкриття районної ялинки „Новорічна плутанина.” Грудень Ямпільський районний центр культури та дозвілля
26. Святковий Новорічний концерт. Грудень Ямпільський районний центр культури та дозвілля
27. Розважальні заходи для молоді До Дня молоді, До дня Незалежності України, до Нового року Ямпільський районний центр культури та дозвілля

Владимир Николаевич: До каких пор отдел культуры будет сдавать в аренду старое помещение ДК для торговли?Мало того,что после торгашей остаются горы мусора, так они умываютсчя,ходят в туалет прямо возле ДК.В дни когда торгуют молдоване возле помещения стоит такая вонь, что подойти страшно.Когда наведете порядок?

Відповідь: Ми вимушені заробляти і рахувати кожну копійку. Необхідно робити все для того, щоб той негатив, який мав місце, більше не повторювався.

Евгений: Что в своей работе считаете самым сложным и самым приятным?

Відповідь:  Складностей в роботі достатньо. Що про них казати, їх треба долати. Приємні відчуття це, коли твоя робота, робота колег потрібна людям і викликає позитивні емоції та вдячність.

Евдокия П.: Чому Ви,Олександре Віталійовичу, особисто, як і раніше , не берете участь у концертах.

Відповідь: Дякую за запитання. Мені здається, що я більше приношу користі, коли займаюся виконанням своїх прямих посадових обов’язків.

P.S. А іноді хочеться…

Светлана: Танцевальный коллектив “Альянс” уже давно популярен в Ямполе.Дети занимают призовые места.Но все за счет родителей. Ваше мнение по поводу финансирования участия коллектива в фестивалях и конкурсах.

Відповідь: На превеликий жаль, в нашому бюджеті просто немає коштів для фінансування зазначених поїздок.

Сергей: Відвідавши на днях село Воздвиженське мав нагоду побувати в бібліотеці.Був здивований великою кількістю різних газет і журналів, чого не скажеш про бібліотеку в Ямполі.Чому?

Відповідь: Воздвиженська сільська рада за кошти на спільне утримання закладів культури виділила в минулому році на передплату періодичних видань в Воздвиженську і Грем’яцьку сільські філії близько трьох тисяч гривень. Ямпільської селищної радою кошти на ці цілі не виділялися.

Молодой: Скажите, пожалуйста, а когда будет дискотека в Ямполе? Надоело тусить в парке.

Відповідь: Безумовно дискотеки для молоді будуть організовані в канікулярний час та святкові дні. До відома нашої молоді в цьому році  в РЦКД починає працювати молодіжний клуб «НОВОЕ ВРЕМЯ» зі своїм статутом, правами та обов’язками покладеними на членів клубу( одним з головних обов’язків це збереження матеріальних цінностей РЦКД та підтримання громадського порядку). Діяльність клубу планується на умовах часткової самоокупності, включаючи і членські внески. Однією з форм організації дозвілля учасників клубу планується дискотека.

мешканець Ямполя: Багатьом ямпільчанам не байдужа доля музею М.Неплюєва в с.Воздвиженське.Що зроблено і що планується зробити в цьому році по відродженню цієї історичної памятки нашого краю?

Відповідь: На даний час є домовленість з Воздвиженським сільським головою щодо виділення 25 000 грн. на ремонтні роботи по будинку М.М.Неплюєва. «Народний» історико-меморіальний музей «Трудове братство М.М.Неплюєва» знаходиться у Воздвиженському НВК: ЗОШ І-ІІІ ст.–ДНЗ і утримується за кошти відділу культури і туризму, національностей та релігій Ямпільської райдержадміністрації.

Житель): Почему в Ямполе не созданы до этих пор условия для отдыха молодежи?

Відповідь: Умови для відпочинку в смт Ямпіль – не досконалі. Їх ніколи не можна буде порівнювати з умовами відпочинку у великих містах. Запрошуємо всіх бажаючих в РЦКД стати учасниками молодіжного клубу «НОВОЕ ВРЕМЯ». Крім цього, в РЦКД працюють клубні формування та гуртки аматорської творчості, в тому числі і для молоді. Серед них любительське об’єднання  «Гра на гітарі», жіночий клуб, драматичний колектив «Водевіль», гурток художнього  читання, малих  форм вокалу, які постійно працюють за окремими графіками (в основному у вечірній час). За  додатковою інформацією звертайтесь до РЦКД за телефонами: 2-24-35 та 2-27-51. Саме для молоді плануються розважальні програми до Дня Святого Валентина та до Дня молоді.

гость: Шановний Олександре Віталійовичу Ви , як працівник культури , яким музичним інструментіом володієте.? І чи буде ВАШ сольний виступ з нагоди 8 Березня ?

Відповідь: Як виконавець я закінчував Сумське музичне училище по класу труби (духові інструменти). Цей інструмент потребує підтримки належної виконавської форми (до речі це вимога до всіх професійних виконавців). Немає сенсу заради 2-3 виступів витрачати щодня по 2 години на заняття з метою підтримки виконавської майстерності.

Alex: Планируется ли летом 2013 года открытие детского оздоровительного лагеря в п.Свесса ?

Відповідь: Питанням роботи табору відділ культури не займається, бо це не його компетенція, але оскільки я знаю – планується.

Александр: Шановний Олександре Віталійовичу, всім відомо, що в селах крім сільських клубів людям піти майже нікуди, особливо взимку, але більша частина їх не опалюється. Щось буде робитись в цьму напрямку?

Відповідь: В поточному році планується розпочати ремонти в Паліївському, Орлівському, Марчихинобудському, Дружбівському клубних закладах. Заклади клубного типу фінансуються з бюджетів міськселсільрад. Виділення коштів на їх утримання, в т.ч. опалення і ремонт, залежить від їх фінансових можливостей.

Валентина Ивановна: Александр Витальевич, интересует на каком основании проводятся платные мероприятия в Центре культуры и отдыха, в частности сегоднешние игры КВН.Это письменный приказ по ведомству, усное соглашение….Как определяется стоимость входного билета? Не видете ли Вы здесь злоупотреблений???

Відповідь: Спільним наказом Міністерства культури і мистецтв України, Міністерством фінансів України, Міністерством економіки України від 21.12.1999 року № 732/306 затверджено порядок надання платних послуг закладами культури. Постановою Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2011р. № 1271 затверджено перелік платних послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній формі власності.  Серед затвердженого переліку платних послуг є: надання послуг з організації та проведення культурно-масових заходів, проведення спектаклів, концертів художньої самодіяльності, театралізованих свят, фестивалів, конкурсів, виставок і таке інше. Крім того, в Статуті Ямпільського РЦКД,  затвердженого  рішенням сесії Ямпільської районної ради від 27.03.2012, вказано, що кошти від надання платних послуг населенню є одним із джерел фінансування РЦКД (спецкошти). За рахунок коштів спеціального фонду в основному і здійснюється господарська діяльність та придбання в РЦКД.

Вартість вхідного квитка на заходи РЦКД встановлюється згідно калькуляції , розрахунку витрат, пов’язаних з наданням послуги, відповідно вищевказаного Порядку надання платних послуг закладами культури. До складу витрат належать витрати на оплату праці, матеріальні витрати, витрати на електроенергію, газопостачання і таке інше.

Марина: Олександре Віталійович! Чи планується проведення в цьому році фестиваль вишивки, якій так сподобався всім ямпільчанам ?

Відповідь: Проведення районного фестивалю вишивки заплановано у липні поточного року.

мешканець села Імшана: В Ямполе в бібліотеці є інтернет- центр. А чому немає комп’ютерів у селі Імшана. Воно ж близько від райцентру?

Відповідь: Для того щоб відкрити Інтернет-центр в с. Імшана необхідні належні умови, які б відповідали вимогам грантодавців, а також  Інтернет наземної лінії або кабельний. Грантодавці не підтримують підключення за технологією «додзвону» (Dial Up) та мобільний інтернет за технологією 3G та CDMA. Провайдер інтернету «Укртелеком» не надає даної послуги на території села.

Олена: З подивом для себе дізналась, що в районі працює музей. Думала, що мається на увазі музей в Воздвиженському, але виявилось, що він знаходиться в приміщенні районного будинку культури. За останні 3 місяці я 8 разів намагалась до нього потрапити, але весь час там закрито. Я ходила і вранці і після обіду, але все марно. Чи справді, що там є свій директор і чи варто йому платити заробітну плату за таку роботу, чи краще зробити хоч невелику надбавку працівникам районної бібліотеки, які з ранку до вечора на робочому місці.

Відповідь: У зв’язку з недостатньою кількістю штатних працівників, мінімальна кількість яких повинна складати чотири  одиниці, на директора Ямпільського районного краєзнавчого музею покладено: керівництво  закладом, науково-дослідна, науково-експозиційна, культурно-освітня діяльність, комплектування музейного зібрання (відповідно до  ст. ст. 1, 2, 11  Закону України «Про музеї та музейну справу» та Статуту ЯРКМ). Відсутність фінансування на закупівлю музейних експонатів спонукає до більшого виділення робочого часу на науково – дослідну  та фондову роботу, частого відрядження з метою збільшення кількості  музейних експонатів за рахунок встановлення  особистих зв’язків та зустрічей з дарувальниками.

Розпорядок роботи Ямпільського районного краєзнавчого музею  Час роботи:

понеділок – четвер    з  800   до    1715  , п’ятниця    з     800  до  1600 перерва на обід  з  1200  до  1300.  

Фондова робота – понеділок. Науково – дослідна робота – вівторок, четвер. Робота з відвідувачами – середа, п’ятниця.

Олена: Яка доля районного будинку культури в Ямполі? Шкода, якщо зникне ця унікальна споруда.

Відповідь: На 2013 рік передбачені кошти в сумі 200 000 грн. на ремонт зазначеного приміщення. За попереднім плануванням там буде розміщено один із закладів культурно-мистецького напрямку.

Марина: Скажите пожалуйста, планируется ли в этом году проведение таких конкурсов как “Мисс Ямпольчанка” и “Мисс Дюймовочка”?

Відповідь: Організацією та проведенням зазначених конкурсів займається Ямпільський центр дитячої та юнацької творчості.

Василий Николаевич: Почему новый дом культуры задействован только на большие праздники, почему там не проводятся дискотеки для молодежи (досуг нынешняя молодеж проводит под ларьками или в парке на холодных лавочках – это в лучшем случае!)?

Відповідь: Знову звертаю Вашу увагу на роботу молодіжного клубу «Новое время» при Ямпільському РЦКД. Запрошую до участі молодь. Якщо Ви стаєте учасником клубу, то маєте можливість брати участь у дискотеках і Ви самі вирішуєте періодичність проведення зазначених заходів.

Михайло: Чи не передбачається скорочення філій музичної школи?Як на Вашу думку, чи є перспектива у цього закладу в майбутньому?

Відповідь: Не передбачається. Перспектива існування, розвитку закладу тісно пов’язана і буде залежати від загального розвитку території.

Nik: Планируется ли ремонт летней танцевальной площадки, которая сейчас находится в аварийном состоянии?

Відповідь: В районному бюджеті 2013 року кошти на проведення ремонтних робіт танцювального майданчика відсутні.

3 thoughts on “Онлайн-конференція з Олександром Рябухою

  1. Хочу написати Олені, що вхід з середини приміщення, а не з вулиці. Я також довго не міг потрапити до музею.

  2. Хочу висловити слова подяки всім працівникам культури в Ямпільському р-ну, а особливо Олександру Віталійовичу, за сумлінну працю в складних умовах сьогодення.
    За останні роки в районі почали проводити безліч заходів, завдяки яким населення району може збагачувати свій духовний світ!!!!!!!!!

  3. Да мы должны спасибо сказать как библиотекарям так и клубным работникам, за то, что они в таких жутких условиях, в период безденежья и инертности столько делают для людей.

Comments are closed.

error: Content is protected !!